Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy Ogród...

Hannah 09:55, 27 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
ja tez się zastanawiam, ale widziałam podobne zestawienie na żywo i ich forma doskonale harmonizowała kula na pniu i kule na ziemi, z rozłogowymi i rozczapirzonymi trawami... może mała awangarda nie zaszkodzi. Szukam jeszcze alternatywy dla czyścca, czegoś niższego i okrywowego jak np tojeść ale w srebrzystych odcieniach. Niestety nic nie znalazłam
____________________
Księżycowy Ogród
Hannah 10:02, 27 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69


mam jeszcze jeden dylemat, zdjęcie powyżej jest z watku Oli mam nadzieję, ze się nie obrazi ja tylko do użję go w celu pytania o zestawienie roślin. Mam Tę samą wierzbę o podobnym pokroju też tne ją w parasolkę, poniżej są rośliny które przewijają sięw moim ogrodzie Yucca, lawenda czy rozchodniki. Moja wierzba stoi samotnie podsadziłabym ją czymś. Zaznaczyłam znakiem zapytania roślinkę, której nie rozpoznaję a bardzo mi się podoba, czy wiecie co to jest?
Zastanawiam się czy pasowałoby do wierzby dosadzenie traw?

A tu z innej beczki co proponujecie na dosadzenie w okolice RH, z roślin, które mogłyby pasować równiez do klimaty śródziemnomorskiego, bo mi się wydaje że nic nie pasuje, ze to są 2 różne bajki. Rh były pierwsze bo mój mąż je uwielbia i kupił ilość hurtową zanim ja zdazyłam cokolwiek powiedzieć.
____________________
Księżycowy Ogród
Enya73 11:40, 27 kwi 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Jasne, ja mam wierzbę Iwa podsadzoną trawami Dziś jak nie będzie padać to fotkę zrobię.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Hannah 11:57, 27 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
a wiesz co to za roślinka ze zdjęcia wyżej?
____________________
Księżycowy Ogród
Moniika 12:02, 27 kwi 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Listki szare ... Może rogownica kutnerowa ? Jak przekwitnie taki szary kolor z daleka ma ... Jeszcze czyściec wełniany ma szare ( ale raczej większe niż na zdjęciu) lawenda ...
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Enya73 15:25, 27 kwi 2013


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Tak to rogownica kutnerowata. Ona bardzo szybko się rozmnaża przez podziemne rozłogi. Ładnie i bujnie kwitnie na biało
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Hannah 20:00, 27 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
dziękuję za odpowiedź, szukam czegoś co rozjasni rabatę i ładnie rozłoży się przy krawędzi... waham się pomiędzy tojeścią, a czymś niebieskim, chociaż może tojeść ożywi kolorystykę.

Mam jeszcze pytanie znowu zdjęcie od Oli https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/19/195810/original.JPG co to za roślina po lewej stronie? ten jasnozielony krzak?
____________________
Księżycowy Ogród
Moniika 20:05, 27 kwi 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Śliczny ten krzak , może Oli trzeba zapytać ?? Kwitną juz jeżówki na tym zdjęciu więc to nie młode listki takie jasno zielone tylko taka ich uroda - piekne faktycznie warto wiedzieć co to jest .
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Hannah 22:08, 27 kwi 2013


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
właśnie zapytałam zobaczymy...
____________________
Księżycowy Ogród
Moniika 22:11, 27 kwi 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Ja tez jestem ciekawa
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies