Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy Ogród...

Hannah 21:39, 20 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
Moniika jak znajdziesz miejsce na trawy to wpadaj, w drodze do rodziców czy jak będziesz miała czas... ja chętnie wszelkie rozchodniki przyjmę
____________________
Księżycowy Ogród
Madzenka 22:31, 20 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hannah, jakże Ci zazdroszczę położenia domu!!! Dom piękny i w kolorach jakie lubię
Nie narzekaj na tuje, gdyż fajne tło Ci robią, docenisz to zimą gdy będzie pusto.
A rh M też strzal w dziesiątkę, tylko czy w dobrym miejscu posadził? Czy byłaś w Rododenronowym ogrodzie u Bożenki?
Na razie jeszcze nie ogarniam Twojego ogrodu Gdybyś wybrala jedną najważnieszą rabatę , ktorą chcesz zmianic, to fotka, opis problemu i będziemy szukać rozwiązania a takt się lekko pogubiłam
Skoro masz już spore trawy to suuuuuper, bo wprowadzisz rytm i ład
Ale najpierw zacznij od szkieletu czyli drzew i osi widokowych a potem to już pójdzie łatwo
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Hannah 22:52, 20 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
Madżenka!!! Łatwo..?.?. a mnie się wydaje że dramat Najważniejsze jest dla mnie to miejsce bo nie wiem jak to ugryźć



bliżej wygląda tak



oczywiście możemy jeszcze poszerzyć rabatę, nadać jej bardziej wypukły ształt i zyskam troszkę miejsca bo robi się dość wąsko...

lista roślin które mam jest długa, ale jeżeli miałabyś pomysł na połączenie czegoś z tym miskantem giganteusem, który rośnie w tle byłabym wdzięczna, bo jak sama zauważyłaś mam bałagan! Tzn myślę że trzeba zacząć od jednej rabaty, a resztę roślin posadzę na drugiej. Co zostanie pójdzie na przedogródek... inaczej tego nie widzę. To trochę jak układanka

hortensja anabelle 3 szt
tawułka peach blossom (o ile dobrze pamiętam) 2szt
Yucca 5 - 6 szt
kosodrzewina 8 szt
szałwia musztatołowa 3 szt
szałwia argentyńska 1 szt
pampas 3 szt
kostrzewa sina 3 szt
konwalnik 12 szt
miskant zebrinus 1 szt
liliowiec 3 szt
red baron 2 szt
trzmielina oskrzydlona 2 szt
trawa arundinancea picta 4 szt
śliwka piicardii 4 szt
tawuła glodflame 3 szt
turzyca graya 2 szt
turzyca palmowa 4 szt
migdałek 1 szt
cyprysik lawsona 1 szt
rozchodnik olbrzymi 1 szt

Jutro zrzucę dokładniejsze zdjęcia... Może mi pomożecie, bo zupełnie nie wiem co dosadzić do tego towarzystwa lub może co zmienić.

Madżenko, dziękuję za odwiedziny zaglądaj koniecznie, może pomożesz mi ogarnąć choć trochę ten bałagan, czasami najmniejsza rada osoby trzeźwo patrzącej jest bezcenna.
____________________
Księżycowy Ogród
KasiaWB 23:37, 20 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj fajnie, że dołączyłaś do nas zapowiada się bardzo dobrze Będzie piękny ogród Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
zbigniew_gazda 09:54, 21 paź 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Cześć Hannah . Zaglądam do Twojego ogrodu i najważniejsze że masz posadzone tło dla roślin. Zaglądaj do innych , do realizacji Danusi a pomysły i rozwiązania leżą gotowe. Zazdroszczę Ci klimatu nadmorskiego - łagodnego który nie powoduje rujnacji roślin w czasie zimy. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Hannah 10:11, 21 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
Dzień dobry w mglista niedzielę... a bardzo mgliście od rana widoczność jakieś 40 m nie więcej może nawet mniej bo moi sąsiedzi zza płotu zniknęli.. było tylko słychać: muuuuuuuuuu!







a na nadchodzącą niedzielę wczorajsze jesienne obrazki, nie mogłam się oprzeć!





no i mój król koci - Dzidziuś!

____________________
Księżycowy Ogród
Hannah 10:11, 21 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
i moje drugie kocię Coco...
____________________
Księżycowy Ogród
Moniika 21:17, 22 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hannah napisał(a)
i moje drugie kocię Coco...

Jaki śliczny zwierzak i jak wesoło podskakuje
Weekendowe fotki tez wyjątkowe pozdrawiam poniedziałkowo M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Hannah 21:30, 22 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
Witaj Zbigniewie.. cieszę się, że do mnie zajrzałeś! Nasz klimat niby łagodny a roślin trochę padło po ostatnich mrozach w bezśnieżne dni... mimo wszystko muszę lepiej przygotować roślinki, chociaż padły te którym poświęciłam najwięcej uwagi w tej kwestii. Myślę, że teraz po woli zacznę szykować się do zimy, ale za to na wiosnę planuję już konkretne zmiany!!! Zaglądam do ogródków, nawet u Ciebie byłam nie raz
jednak w głowie tak młodego i niedoświadczonego ogrodnika potem zostają strzępki to by się chciało i tamto ech... ale dam radę!
jeszcze raz dziękuję za wizytę i pozdrawiam
____________________
Księżycowy Ogród
justi 21:52, 22 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Piękne kocurki, a Dzidziuś wygląda jak ryś
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies