Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy Ogród...

Hannah 20:38, 18 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
Witam wszystkich,

Jestem nowa, no prawie nowa w Ogrodowisku - prawie ponieważ czytam Was od około roku... Ukrywałam się jak większość z Was na początku, ponieważ moja przygoda ogródkowa dopiero się zaczyna, więc nie mam co pokazać... Zaczęło się jak zwykle w 5 minut, u nas wszystko trwa 5 minut od pomysłu do realizacji, nim się obejrzeliśmy szukaliśmy swojego miejsca na ziemi. Znaleźliśmy je dość szybko i blisko Gdyni. W zasadzie było tylko jedno takie miejsce gdzie moglibyśmy żyć, więc sprawa była prosta. I tak od 2 lat (wczoraj była nasza 2 rocznica przeprowadzki) mieszkamy o 10 minut spacerem od zatoki Puckiej, wśród pól przy linii Rezerwatu Beka.
Mój ogród ma rok, zaczęłam zakładać go zeszłej wiosny jednak nie mam do tego talentu. Jak wiele początkujących ogrodomaniaczek popełniałam błąd za błędem i tak zakładałam mój ogród 3 razy.. tak 3 ciężkie próby, które za każdym razem kończyły się tak samo. Najpierw kupowałam na morgi roślin oczywiście pojedynczych jakże by inaczej, potem planowałam, nic do niczego nie pasowało, ale wsadzałam, po czym mijały miesiące i stwierdzałam, ze to nie tak i nie może tak zostać! Ponad to, że za każdym razem wysadzałam od kilkunastu do kilkudziesięciu roślin do donic i nosiłam tam i z powrotem, to za każdym razem zmiany kończyły się i zaczynały powiększaniem rabat, wysypywaniem tonami kamienia i żwiru....
Dzisiaj nie mam już ani siły, ani pomysłów. Obejrzałam sterty gazet, setki stron www, ale moje malutkie doświadczenie nie pomaga.

Oszałamiające są Wasze ogrody, domyślam się że wiele z nich rodziło się wśród podobnych uczuć, które mną dziś miotają. Mam jednak nadzieję, że przyjmiecie mnie ciepło do Waszego grona i już nigdy nie zostanę sama w moich zmaganiach z kawałkiem ziemi.

Na początek parę zdjęć....


pierwsza zima
____________________
Księżycowy Ogród
Hannah 20:40, 18 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
potem była wielka hałda ziemi przynajmniej odwiedzające nas dzieci miały raj


____________________
Księżycowy Ogród
Moniika 20:40, 18 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj!!! Czekam na trochę letnich zdjec! Te zimowe piękne - słońce tak fajnie się odbija w oknach !
PS moi rodzice mają dom w Osłoninie koło Pucka to pewnie gdzieś koło Ciebie ! Strasznie się cieszę
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
MarekW 20:42, 18 paź 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Zapowiada się interesująco Witaj wśród ogrodomaniaków.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Hannah 20:42, 18 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
Nareszcie wiosną przyjechał "pan koparka" i zlikwidował hałdę. Mogliśmy zacząć wszelkie prace ziemne! Nasze "półpsie" dzielnie pomagało kopać !!! I tak założyliśmy trawnik!



____________________
Księżycowy Ogród
Sonka 20:44, 18 paź 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Witaj Hannah wsród posiadających ogrody i ogrodomaniaków, bo ja się do takich zaliczam, na tym forum znajdziesz pomoc i wsparcie, ponieważ wielu tu specjalistów ogrodowych i początkujących też nie brakuje,Twój ogród będzie piękny, trochę cierpliwości i stworzysz cuda, pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Hannah 20:45, 18 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
trawka wschodziła, a my zwoziliśmy rośliny, to również jeden z błędów... dostawaliśmy od dobrych ludzi różne "gadżety" i tak dzisiaj mam kilkadziesiąt pojedynczych eksponatów, których nijak nie umiem poukładać

ale wśród nich znalazły się również bukszpanowe kule





____________________
Księżycowy Ogród
Bogdzia 20:54, 18 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sporo tych prezentów dostałas. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monitka 20:54, 18 paź 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj Hannah Pojedyńcze darowane okazy roślin skąd ja ro znam Nie martw się z pomocą Ogrodowiska napewno dasz radę, trzymam kciuki
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Hannah 20:55, 18 paź 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 69
ogródek żył własnym życiem, a ja kombinowałam co i gdzie powsadzać.




potem zaczęłam zakładać rabaty





i jak się okazało tegorocznej wiosny, że są za wąskie to zaczęłam je poszerzać



Pappilio nasze "półpsie" lub "psot" jak kto woli zamiast pomagać wolał wylegiwać się na swoim kopczyku



a ja w międzyczasie zrobiłam miejsce na mój mirko zielniczek i zaaranżowałam kącik liliowy









pracowicie minął również weekend majowy i powstały donice okalające taras, które po paru tygodniach zaczęły tętnić życiem



ku mojej uciesze zakwitła również moja wielka ostróżka



aż z moim rozkopanym ogródkiem dotrwałam do jesieni (ponieważ mieliśmy dość poważny kryzys )
a tu moje maleńkie bonsai



i jesienny poranek


____________________
Księżycowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies