Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 16:46, 24 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Anka, wielkie dzięki za rozwikłanie zagadki!
Następnym razem zaglądnę do tej butelki, może są tam trupki kornikowe. Jeszcze nigdy kornika nie widziałam. Choć nie wiem czy zobaczę, bo wydaje mi sie, że pomiędzy butelką a lejkiem jest sitko i tam zatrzymują się trupki. Pewnie w butelce są te feromony.
Nasion idzie, a idzie, sama tuba dla sikorek, to 2 l dziennie. Kotów u nas nie ma, bo psy odstraszają. Słoninę raz tylko sroka ukradła. Przyjaciel, który mieszka nad morzem, narzeka, że tam z kolei słoninę zaraz porywają mewy. Ptakom trzeba pomagać Dokarmiamy jeszcze sarny i wiewiórkę

Bogdzia, dzięki za diagnozę. Strata jednego pąka to nie problem, gorzej z tymi opuchlakami, słyszałam, że to strasznie żerna zaraza trudna do wytępienia A obok rosną kolejne rododendrony i kochana sośnica. I jeszcze magnolia Grandiflora. Wścieknę się jakby mi coś miało moją pięknie przezimowaną Grandusie podżerać! :/

Izo, dzięki za patent, tak zrobię następnym razem

Irenko, i co zwalczasz jakoś te opuchlaki, czy zostawiłaś sprawę naturze? Jeden rh to jeszcze nic, ale żeby na kolejne nie przeszło :/

*****

Wiosenne żółtki
Kwitną ranniki i oczar


Stipie ta zima nie posłużyła. Trzeba pewnie będzie pozbierać siewki i podmienić. Może i dobrze, stare miały już kilka lat, czas odmłodzić rabatę.


Gaja
Tak śpi dłuuuugi jamnik po dłuuuugim spacerze Raciczki i przystrzyżony ogonek

Ogonek przystrzyżony, bo miała tak długie włosie, że zmiatała wszelkie patyczki i liście, które przy okazji wczepiały jej się w ogon. Na brzuszku i pod łapki trochę też podcięte. W zimie, kiedy był mokry śnieg przyczepiał jej sie tworząc takie kule. Biduleczka. Tak mają niskozawieszone długowłose.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Milka 17:21, 24 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ależ to żółte cieszy I Gaja zabiegi miała, słodka jest, a jak Effi?
Moja stipa tez tak wygląda, rok temu tez taka była, ale w środku żywe, więc ja swoje obetnę.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Justyna 17:37, 24 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Efi odeszła :, Na początku roku Była z nami 13 lat. Kochana, grzeczna, spokojna, bezproblemowa. Bardzo nam jej brakuje. Została sama Gaja.
Tu zdjęcie z 2013, pojawiła sie Gaja, a Efi była jeszcze w dobrej formie, obok z 2016

A tu '94 i Efi maluszek

I 2009
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 17:37, 24 lut 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ze stipą też najpierw tak zrobię.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Agania 19:46, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z przyjemnością poczytałam i jeszcze raz poglądałam cudowny Twój warzywnik

RANIUSZKAMI się zachwycam, są urocze, nigdy ich u siebie nie widziałam, może kiedyś
Miłe wspomnienia po Alfim, szkoda, że odchodzą nasi pupile, a Gaja śpi bardzo oryginalnie, takich kulek na łapkach jeszcze nie widziałam

Zaciekawiłam mnie tarasowe uprawą lotów, bardziej ona do mnie przemawia właśnie uprawa sezonowa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Milka 20:32, 24 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ojej, tak mi przykro, wiem jak to jest, jak przyjaciel odchodzi, sliczna była mala i dorosła, wyjatkowy piesek.
Tylko ze stipa pozniej, tak koncem marca, zobaczysz srodek, czy juz zielony i wtedy.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 10:04, 25 lut 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Justynko u Ciebie zawsze ciekawe i piękne zdjecia.Na Twoje pytanie odpowiedz jest u mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Basilikum 18:26, 25 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
i ranniki i oczar super, cieszy ten zolty wiosenny
Pieska szkoda ale dobrze, ze nie zostaliscie sami
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
vita 18:58, 25 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Ogród nie tylko wyjątkowy, jeszcze tak przyjazny zwierzętom
Współczuję straty Efi.
Ranniki już u ciebie kwitną, u mnie jeszcze nie wyszły. Różnica stref klimatycznych, nigdy nie trafia mi do przekonania twierdzenie, że u mnie za to rośliny dłużej kwitną Bo to chyba nie prawda, a te pierwsze zwiastuny wiosny tak cieszą!
Czy Twój dereń to C. controversa 'Variegata'? Ile ma lat? Wspaniały, mój od lat na poziomie do pasa.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Kasiek 12:16, 26 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763


[img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/133/1333432/original.jpg[/img

Przyszlam

Tez widze, malo bo malo, ale slady wgryzien opuchlaka. Po tak dlugim czasie i po przeczytaniu x wypowiedzi, po swoich obserwacjach, jestem pewna ze zadna chemia na niego nie dziala, lub dziala bardzo slabo i szkoda na nia i pieniedzy i ogrodu. Kiedys napisalam o tym artykul, dzisiaj widze ze jednak jedyna i w miare dzialajaca bronia jest, a raczej sa, nicienie. Zimne i cieple.
Niestety walki nie wygrasz poniewaz nie mamy ostrych zim, nie walcza z nimi sasiedzi, one potrafia przewedrowac duze odleglosci w poszukiwaniu pozywienia.
I tak jak obserwuje, jedza juz praktycznie wszystko, a przynajmniej probuja...Jednak nie kazda ziemia, podloze im pasuje. I tu tkwi sekret zagadnienia: dlaczego w jednym ogrodzie sa i w zastraszajacym tempie sie rozwijaja a w ogrodzie obok nie.
Ja sporo ograniczylam ich populacje w moim ogrodzie ale walka jest nierowna, ciezka i meczaca. Sasiedzi nie robia nic wiec i u mnie za chwile bedzie nowa dostawa.
Nie zaprzestane jednak bo wiem ze akurat z tym przeciwnikiem rosliny same sobie nie dadza rady. Oprocz pogryzionych lisci,( wrazenia wizualne, larwy opuchlaka zjadaja rowniez i korzenie i roslina predzej czy pozniej padnie)
Na Twojej fotce zaniepokoily mnie liscie rh, moim zdaniem to choroba. Wgryzienia sa sprawka opuchlaka ale reszta to choroba.
W razie pytan wiesz gdzie jestem
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies