Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Konieczki 13:40, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
No faktycznie Ty to twarda sztuka jesteś
Wiesz ja cały czas czytam (już kończe) pierwszą część i jak oglądam teraz tTwoje zakamarki to czuję się jakbym tam była. Bardzo fajnie relacjonowałaś powstawanie rabat (czasem zerkam na wizytówkę czy to jeszcze jest). Dziękuję za fantastyczną lekturę i wiedzę która nam przekazujesz
____________________
Zielonym do góry... :)
Syla 13:57, 28 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Konieczki napisał(a)
No faktycznie Ty to twarda sztuka jesteś
Wiesz ja cały czas czytam (już kończe) pierwszą część i jak oglądam teraz tTwoje zakamarki to czuję się jakbym tam była. Bardzo fajnie relacjonowałaś powstawanie rabat (czasem zerkam na wizytówkę czy to jeszcze jest). Dziękuję za fantastyczną lekturę i wiedzę która nam przekazujesz


Wizytówka jest stanem obecnym ... i ja dziękuję za miłe słowa
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
panda05 16:46, 28 maj 2015


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 28
Dziękuję za info, więc mi zostaje blacha
____________________
ZielonaAnia75 18:31, 28 maj 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Syla ja pociągnę jeszcze wątek oprysków na bukszpany.
1)Czy można je stosować profilaktycznie?
2)Jaki konkretnie środek polecasz na grzyba a jaki na robale (nazwa firmy)
z góry dziękuję
____________________
Syla 18:48, 28 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
panda05 napisał(a)
Dziękuję za info, więc mi zostaje blacha


Dlaczego smuteczek . Blacha również good
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 18:50, 28 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ZielonaAnia75 napisał(a)
Syla ja pociągnę jeszcze wątek oprysków na bukszpany.
1)Czy można je stosować profilaktycznie?
2)Jaki konkretnie środek polecasz na grzyba a jaki na robale (nazwa firmy)
z góry dziękuję


Na grzyba jak najbardziej profilaktycznie ... Nie byłam jeszcze u swoich speców i nic jeszcze mądrego nie odpowiem .
A jakiego rodzaju robale Cię trapią ... Mszyce , przędziorki czy inne gady ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Aska 19:05, 28 maj 2015


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Witaj Sylwio. Dowiedziałam się, że kosodrzewinę można zagęścić przycinając ją w połowie młodych pędów. Zaglądałam na You Tube i tam doradzano przycinanie na początku maja. Zastanawiam się czy nie jest już zbyt późno. Proszę Cię o poradę, bo nie chcę jej zmarnować przez niewiedzę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Jeszcze mam pytanko Udzielałaś instruktarzu Karolinie 84 na temat oprysków (grzyb i później robale), to że nie może padać przynajmniej 3-4 godz. od oprysków -to wiem, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam jeśli chodzi o temperaturę powietrza. Czy w czasie oprysków powinna być powyżej 12-15 stopni czy poniżej?

Ależ zadręczam Cię tymi pytaniami aż mi głupio i szkoda, że nie mogę zrewanżować się. Serdeczne dzięki za cierpliwość


____________________
Aśka
panda05 22:59, 28 maj 2015


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 28
Syla napisał(a)


Dlaczego smuteczek . Blacha również good

Już good good nawet zamówiona, pocięta i kolor farby wybrany
Smuteczek bo myślałam, że mój mąż będzie bardzo na nie a tu tak szybko się uwinął
____________________
Syla 10:25, 29 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
panda05 napisał(a)

Już good good nawet zamówiona, pocięta i kolor farby wybrany
Smuteczek bo myślałam, że mój mąż będzie bardzo na nie a tu tak szybko się uwinął

Cieszę się Pokażesz po ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:46, 29 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Aska napisał(a)
Witaj Sylwio. Dowiedziałam się, że kosodrzewinę można zagęścić przycinając ją w połowie młodych pędów. Zaglądałam na You Tube i tam doradzano przycinanie na początku maja. Zastanawiam się czy nie jest już zbyt późno. Proszę Cię o poradę, bo nie chcę jej zmarnować przez niewiedzę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Jeszcze mam pytanko Udzielałaś instruktarzu Karolinie 84 na temat oprysków (grzyb i później robale), to że nie może padać przynajmniej 3-4 godz. od oprysków -to wiem, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam jeśli chodzi o temperaturę powietrza. Czy w czasie oprysków powinna być powyżej 12-15 stopni czy poniżej?

Ależ zadręczam Cię tymi pytaniami aż mi głupio i szkoda, że nie mogę zrewanżować się. Serdeczne dzięki za cierpliwość




Kosodrzewinę pozbawiamy połowy pręcika który pojawił się teraz dla zagęszczenia rośliny . Robię to ręcznie . Zrobiłabym to teraz jeśli nie zdążyłaś wcześniej Nie zrobisz jej krzywdy Ja jestem jeszcze przed tym zabiegiem i nie czuję presji
Przy sosnach po prostu tnę nożycami szpalerowymi ale tak aby nie pozbawić rośliny gałązek które nie odrosną . Przy moim bonzaju jest taka konieczność bo inaczej wygląda jak poczochraniec a nie jak godny uwagi bonsaj

Przy opryskach temperatura powinna wynosić 12-15 stopni nie niższa ponieważ preparat może nie zadziałać ....Dzisiaj postaram się u siebie zrobić oprysk na mszycę pod wieczór bo nareszcie mam piękną pogodę . Obawiam się , że temp. może spaść poniżej 10 ale w nocy ... Przez ten czas środek powinien zadziałać ...

Nie jestem ekspertem ,ja również pytam a jak nie jestem pewna to i tak działam i uczę się na własnych błędach . Ile ludzi tyle opinii
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies