Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Madzenka 21:28, 27 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ściana wodna świetna. Ale lisciaste obok to problem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
aleksandra_g 22:25, 27 maj 2015


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Syla napisał(a)


Na razie działamy w temacie dlaczego tak się dzieje , że kwitnie tuż nad ziemią .... tzn . nie ja ... Ja czekam na info , nadal czekam


byłabym wdzięczna za info jak coś ustalą to może i ja zacznę działać w tym temacie
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
panda05 23:02, 27 maj 2015


Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 28
Syla napisał(a)


ok ... udało się bez chwastów

Na półki i siatkę poukładam czarne otoczaki , jeszcze tego nie zrobiłam ..




Witaj
Możesz mi powiedzieć, z jakiego materiału wykonane masz grafitowe domice
____________________
ana_art 23:05, 27 maj 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Syla napisał(a)


ok ... udało się bez chwastów

Na półki i siatkę poukładam czarne otoczaki , jeszcze tego nie zrobiłam ..



och Ty ja wiedziałam, że tam ŻADNYCH chwastów nie ma
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
karolina84 11:15, 28 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89
Sylwia jak myslisz najpierw potraktować bukszpany preparatem od chorób grzybowych czy od szkodników. I jaki powinien być odstęp pomiedzy tymi opryskami? Pozdrawiam
____________________
KasiaW76 11:25, 28 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Sylwia podglądać Twój ogród i jest boski ale najbardziej chyba motywuje mnie to, że jest również "nierowny" o ile zdjęcie z huśtawka nie przekłamuje... Każdy taki teren jest dla mnie motywacja, za na nierownosciach tez da się coś zrobic
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Konieczki 11:30, 28 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Witam

Syla nie boisz się że te czarne otoczaki będą za momencik szare ze względu na naszą twardą wodę?
____________________
Zielonym do góry... :)
Syla 13:03, 28 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Andziurex - dziękuję , że podzieliłaś się informacją odnośnie produkcji nasion .... Moja Nova Zembla jest posadzona bardzo blisko tuji ok 0,5m , dlatego spowalniam jej wzrost poprzez uszyczywikanie młodych przyrostów .

Sebuś - taki los ogrodnika bez pracy nic w ogrodzie nie będzie ładnie wyglądało Oczekuję sprzyjających warunków tzn . słońca i wyższej temperatury

Olili
- to dobrze

Madżenka
- dziś podoba się to , jutro co innego ... Pewnie z dzisiejszego punktu siedzenia wybrałabym coś innego ? Już mam pomysł , jak przerobić ogród jak doczekam emerytury
Liście z brzozy nie będą mi przeszkadzać , nie dostaną się niecki z wodą , jest założona siatka pod tym co widać a i otoczaki będą

Aleksandra
- dobrze

Panda
- donica przy ścianie gabionowej jest wylana z betonu i pomalowana farbą do betonu ...

Ana Art.
- no tak się powykręcałam , że udało mi się ukryć to i owo

Karolina 84
- podobno można łączyć przeparaty . Ale mus o to zapytać kogoś kto się na tym zna . Jeśli nie uda Ci się znaleźć informacji to można zapodać preparat na grzyba i na drugi dzień na robala ... Powtórzyć zabieg po 7-10 dniach ... Nie więcej niż trzy zabiegi tym samym preparatem ...Pamiętaj o tym , że nie może padać przynajmniej 3-4 godziny po oprysku ...i temperatura powietrza powyżej 12-15st... Piszę , bo temperatury teraz nie rozpieszczają , szczególnie moje rejony ... Rano 8 stopni

Kasia - u mnie spadek terenu ... Miałam skalniaki przy tarasie kiedyś a i tak ciężko postawić trampolinę tudzież basen ... Dlatego dodatkowe koło w trawniku ze sztuczną zieloną nawierzchnią przygotowane pod basen , poziomowane piastkiem ...

Konieczki
- Ja się niczego nie boję Wodę wlewam z ujęcia domu . Mam zamontowany zmiękczacz do wody ... Więc aż taka twarda nie jest ... A jak im się coś kiedyś przydarzy z kolorem to po prostu wymienię choć popiel również może być
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Olili 13:26, 28 maj 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Madzenka napisał(a)
Ściana wodna świetna. Ale lisciaste obok to problem


świetna ,świetna w każdej odsłonie made in Syla. Chwilę temu byłam na stronie gdy jeszcze była w towarzystwie klona
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Syla 13:33, 28 maj 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Olili napisał(a)


świetna ,świetna w każdej odsłonie made in Syla. Chwilę temu byłam na stronie gdy jeszcze była w towarzystwie klona


Olili a z gracillimusem widziałaś ? również była taka opcja
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies