Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

ewa004 18:34, 21 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Sylwus udało mi się kupić rozchodnik dark red
Mam nadzieje tylko że to on
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Madzenka 19:00, 21 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Syla to ja chyba ja nie mam carex evergold, bo przecież moje piekne carexy dostałam w prezencie od Ciebie!

A zachowują się tak samo jak Twoje, ale juz w licu są cudowne, tylko że moje są wieeeeelkie. Kiedy swoje sadziłaś? Moje zawitały do ogrodu w 2012 o ile pamietam za Twoją sprawa?


I dodam tyko, ze gdy ogladam Twój idelany, wymuskany , przygotowany do sesji foto ogród, to mam ochote wybiec z sekatorem do mojego
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Syla 19:02, 21 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ewa004 napisał(a)
Sylwus udało mi się kupić rozchodnik dark red
Mam nadzieje tylko że to on


hmmmm... głupio mi .... że nie zdążyłam .... Ale cieszę się , że masz i Ty
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:13, 21 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Madzenka napisał(a)
Syla to ja chyba ja nie mam carex evergold, bo przecież moje piekne carexy dostałam w prezencie od Ciebie!

A zachowują się tak samo jak Twoje, ale juz w licu są cudowne, tylko że moje są wieeeeelkie. Kiedy swoje sadziłaś? Moje zawitały do ogrodu w 2012 o ile pamietam za Twoją sprawa?


I dodam tyko, ze gdy ogladam Twój idelany, wymuskany , przygotowany do sesji foto ogród, to mam ochote wybiec z sekatorem do mojego



Jeśli to te ode mła to kupowałam Ice Cream U siebie mam od tego samego roku .... Duże okupują buka ... Młodsze są przy rh i hortensjach od zeszłego roku ...
A Ty je skubiesz ? bo zrobię eksperymenta i ostrzygę na wiosnę parę sztuk na jeża ... i zobaczę jak się zbierają , być może niektóre carexy tego wymagają ?
Tak , tak wymuskany .... wiesz , że robię zdjęcia tylko tym miejscom które są w danym dniu na to gotowe Nie ogarniam tego mojego ogrodu i chwilami brak mi sił ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ewa004 19:15, 21 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Syla napisał(a)


hmmmm... głupio mi .... że nie zdążyłam .... Ale cieszę się , że masz i Ty


Ej no przestań Nie ma sprawy
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Luki 22:15, 21 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jak byłem wiosną w szkółce to wszystkie Evergoldy, Everlime iCe Dance i inne tego typu Carexy były ścięte na bardzo krótkiego jeża. Zapytałem czy pierwszy raz tak zrobili to powiedzieli mi, że tak nawet powinno się robić i robią tak od zawsze. Kupiłem mocno przycięte Ice Dance i pięknie odbiły.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Syla 23:25, 21 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Luki napisał(a)
Jak byłem wiosną w szkółce to wszystkie Evergoldy, Everlime iCe Dance i inne tego typu Carexy były ścięte na bardzo krótkiego jeża. Zapytałem czy pierwszy raz tak zrobili to powiedzieli mi, że tak nawet powinno się robić i robią tak od zawsze. Kupiłem mocno przycięte Ice Dance i pięknie odbiły.


Dzięki Luki za informacje - bardzo cenne tak uczynię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
nawigatorka 23:27, 21 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A ja tak kiedyś umieściłem swoje ID przeżyły tylko obroty ale matka nie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Luki 07:44, 22 lip 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Asiu bardzo możliwe, że zrobiłaś to o wiele za wcześnie, Turzyc nie powinno się ciąć w terminie jak miskanty, rozplenice itp. tylko później. Swoje przywiozłem pod koniec kwietnia i były świeżo obcięte.
Czyli do mojej poprzedniej wypowiedzi ważny szczegół: nie można obcinać za wcześnie, robimy to w momencie gdy widać już nowe przyrosty, wtedy ciach ciach i po miesiącu nie powinno być już tego widać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
nawigatorka 07:47, 22 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Luki napisał(a)
Asiu bardzo możliwe, że zrobiłaś to o wiele za wcześnie, Turzyc nie powinno się ciąć w terminie jak miskanty, rozplenice itp. tylko później. Swoje przywiozłem pod koniec kwietnia i były świeżo obcięte.
Czyli do mojej poprzedniej wypowiedzi ważny szczegół: nie można obcinać za wcześnie, robimy to w momencie gdy widać już nowe przyrosty, wtedy ciach ciach i po miesiącu nie powinno być już tego widać.

Wg Pana Trawki obcięłam im punkt wzrostu nie zaryzykuję drugi raz bo musiałam je wymienić.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies