Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 08:04, 22 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dlatego eksperymentować będę na kilku sztukach i tam gdzie nie widać ... Choć w tym roku miałam wrażenie , że jedna z zeszłorocznych jesiennych nasadzeń wyschła na wiosnę .... Właściwie pozbyłam jej wszystkich liści myśląc , że z tego egzemp. już nic nie będzie , nawet marny jeżyk się nie ostał i co ? i pięknie odbiła .... Także nie wiem czy to kwestia ...przypadku ?

Ale jedno wiem na pewno , coś w kierunku cięcia w przypadku przynajmniej tych moich Ice Cream należy poczynić bo inaczej brzydko wyglądają ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
agam 08:38, 22 lip 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Na wiosnę przycięłam na jeżyka Ice Dance, Evergold lub Ice Cream, nie wiem co mam, prawdopodobnie obie i wszystko pięknie odbiło, powalając mnie teraz wielkością i pięknym wyglądem. Jak dla mnie trzeba ciąć nie skubać .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Syla 09:03, 22 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
agam napisał(a)
Na wiosnę przycięłam na jeżyka Ice Dance, Evergold lub Ice Cream, nie wiem co mam, prawdopodobnie obie i wszystko pięknie odbiło, powalając mnie teraz wielkością i pięknym wyglądem. Jak dla mnie trzeba ciąć nie skubać .


Ja sobie nie wyobrażam przy mich ilościach pracy w ogrodzie skubać ... Dlatego postanowiłam na wiosnę przyszłego roku pociąć , zaczynając od paru sztuk Dzięki za opinię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 19:28, 22 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Syla zatem moej to I e Cream, juz teraz rozumie. Dlaczego nie sa takie zołte jak na zdjeciach w necie

Moje obciełam dopiero gdy sie zaczeły pojawiać młode przyrosty, scięłam im tylko brzydkie końce, tak ok 50%. Długo po zimie były tak ładne, ze nie widziłam potrzeby ciecia. Mamy zatem juz ustalone. Carexy zimozielone golimy na łyso dopiero gdy zaczynaja pojawiać sie młode przyrosty
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mateusz199613 20:08, 22 lip 2015

Dołączył: 07 maj 2015
Posty: 14
witam Syla
Twój wątek obserwuje już od stycznia to jeden z moich ulubionych
____________________
malkul 08:17, 23 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
miłego dzionka
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
butterfly 09:52, 23 lip 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Syla , moje Evergold w tym roku są paskudne do tego stopnia że ich w ogóle nie pokazuję w tym roku. Czy ktoś to zauważył
napisałam do Surowinskiego bo to u niego kupowałam parę lat temu i on odpisał ze wszystkie ścina krótko wiosną.
Moje na pewno tak potraktuje w przyszłym roku
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Pszczelarnia 09:59, 23 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Madzenka napisał(a)
Syla zatem moej to I e Cream, juz teraz rozumie. Dlaczego nie sa takie zołte jak na zdjeciach w necie

Moje obciełam dopiero gdy sie zaczeły pojawiać młode przyrosty, scięłam im tylko brzydkie końce, tak ok 50%. Długo po zimie były tak ładne, ze nie widziłam potrzeby ciecia. Mamy zatem juz ustalone. Carexy zimozielone golimy na łyso dopiero gdy zaczynaja pojawiać sie młode przyrosty


Marzeno, to dotyczy też miskantów i rozplenic oraz większości traw. Muszą ruszyć z wegetacją (pokazać w środku nowe) i wtedy pociągną wzrost.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Karabela 22:05, 23 lip 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
No nie, dopiero teraz do Ciebie trafilam, co za niedopatrzenie. .. witam się więc i lece oglądać
____________________
Eksperymentarium
ogrodomaniaczka 22:24, 23 lip 2015


Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 407
Witaj Sylwia.Jestem fanką twojego pięknego ogrodu.Idąc twoim tropem mam już projekt od Danusi i zabieram się za realizację . W moim projekcie są podobne rośliny do tych ,które i Ty posiadasz, dlatego mam pytanie gdzie kupowałaś cisowe kule na pniu . Pamiętam że te Twoje były w fajnej cenie a ja też mieszkam w okolicach Krakowa. Będę bardzo wdzięczna za info(:
____________________
Monika - Nowego początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies