Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

andziurex 23:23, 16 maj 2016


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Sebek napisał(a)
Tej zimy dużo roślin wymarzło co w ogóle nie powinno - u mnie jak na razie carexy do wymiany - niemal wszystkie! Z obawą patrzę na miskanty.

I chyba wysnuję tą teorię co Marta Zielona i jeden szkółkarz, że rośliny były "rozluźnione" do stycznia, a tu nagle chwycił mróz bez śniegu dwa tygodnie... A potem jeszcze było meeeega mokro, przynajmniej u mnie... No i padły

Ale mamy miejsce na nowe rośliny Pytanie czy te same?

Podtrzymuję. Dodam jeszcze, że były zmasakrowane afrykańskim latem. U mnie ruszyły dopiero pod koniec sierpnia, kiedy przyszło ochłodzenie i opady, a wtedy to one powinny się szykować do zimy. Np. we wrześniu zakwitła mi jarzębina. W pobliskiej szkółce facet ma takie straty przez te anomalia pogodowe, że ostatnio powiedział mojej sąsiadce, żeby jechała do konkurencji bo jemu wstyd handlować tym co przetrwało. Ja miskanty też spisałam na straty i też mi chodzi po głowie co w ich miejsce?
____________________
Ania
beta 07:56, 17 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Syla napisał(a)
Odsłona fragmentu moich donic do warzywnika ... pierwsze malowanie za nami , kolejne będzie na miejscu tadammmm!!! - taki grafito-brąz



super kolor Sylwia...możesz zdradzić co to jest konkretnie?

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
leon60 07:59, 17 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
świetnie te dechy wyglądają
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Sonka 08:09, 17 maj 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
Pięknie, zawsze czekam na nowe zdjęcia, Twój ogród jest bardzo różnorodny dlatego jest ciekawy, pozostałe komplementy omijam, bo wiesz co sądzę o nim.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Syla 12:08, 17 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
andziurex napisał(a)

Podtrzymuję. Dodam jeszcze, że były zmasakrowane afrykańskim latem. U mnie ruszyły dopiero pod koniec sierpnia, kiedy przyszło ochłodzenie i opady, a wtedy to one powinny się szykować do zimy. Np. we wrześniu zakwitła mi jarzębina. W pobliskiej szkółce facet ma takie straty przez te anomalia pogodowe, że ostatnio powiedział mojej sąsiadce, żeby jechała do konkurencji bo jemu wstyd handlować tym co przetrwało. Ja miskanty też spisałam na straty i też mi chodzi po głowie co w ich miejsce?


Rośliny - ogólnie , inaczej się zachowują niż w poprzednich sezonach. Trawy zdecydowanie wolniejsze, drzewa również . Byliny natomiast pędzą . Może się mylę ...ale ten sezon inny niż poprzednie .... Współczuję strat ... U mnie padł duży klon japoński cenna strata - oby takich jak najmniej było ... życzę tego wszystkim ogrodnikom !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:20, 17 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
beta napisał(a)


super kolor Sylwia...możesz zdradzić co to jest konkretnie?

pozdrawiam


drewnochron - impregnat extra- szary ...dechy sosnowe
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:22, 17 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
leon60 napisał(a)
świetnie te dechy wyglądają


Ola , poczekaj z pochwałami , bo nic nie wiadomo . Jeszcze jedno malowanie i się okaże czy ok czy nie ok Jak rozłożę w warzywniku i jak to się będzie miało do całości
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:22, 17 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Sonka napisał(a)
Pięknie, zawsze czekam na nowe zdjęcia, Twój ogród jest bardzo różnorodny dlatego jest ciekawy, pozostałe komplementy omijam, bo wiesz co sądzę o nim.


dzięki Sonka
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 12:23, 17 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tulipanek dla zaglądających
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
ren133 12:38, 17 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Syla napisał(a)


Posadziłam carex everest ... Wiem o nich tyle , że wpadły mi w oko Mam je jeszcze w czarnych donicach ..





Też mam carex Everest jak dla mnie niezniszczalna ... podzielona u mnie latem, ścięta na zero odbija
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies