Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Syla 14:19, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ewik napisał(a)
Bajkowy ogród


dziękuję Ewik
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:21, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
m_gocha napisał(a)
Cudne zdjęcia bajkowego ogrodu. Przyznam, że już trzy razy je przejrzałam i ciągle mam mało Cudny!



hehehehe mnie również mało .... nie zmęczył mnie sezon , lato za krótkie , czas szybko mija .... dziękuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Pszczelarnia 14:22, 26 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwio, w międzyczasie dopytałam o miskanta z tych zdjęć przy bramie. Jakie on ma imię?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Syla 15:46, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)
...choć wcale mi nie do śmiechu... ale dzięki Tobie się dziś uśmiechnęłam. Szeroko!

Sylwia - patrzę na Twoje ściany z serbów. Napisz proszę obiektywnie(!!!)... jak długo damy radę utrzymać je w ryzach? Do jakiej szerokość jesteśmy w stanie je ciąć?

Ostatnio mam smutne refleksje na temat planowania ciętych, wąskich ścian z rośliny, która jednak spore rozmiary... Posadziłam mój pierwszy szpaler po informacjach zamieszczonych na forum i choć chcę, by jak najszybciej rosły w górę i przykryły dom Sąsiada, to jednak martwi mnie, że rosną niemal na płocie i że w drugą stronę też nie mam dla nich zbyt wiele miejsca... Kolejne sadziłam później i byłam zdecydowanie mądrzejsza. Te mają do ogrodzenia 1,5m i tyle samo w drugą stronę... I te mnie nie martwią...


Martuś , zrobię zdjęcia i wstawię ... Zobaczysz jak to się u mnie ma...

Sama mam dylematy,

a to czy grubość pnia nie będzie przytłaczać (mam nadzieję , że na tej wysokości cięte zachowają proporcje co do wielkości rośliny) ,
a to czy szerokość którą obecnie mam będzie zachowana (domniemam , że nie),

Sąsiadka zzza płota prowadzi luźno swoje serbki i ma je posadzone jakieś (na oko) 2m od ogrodzenia . Górne gałęzie przewieszają się na moją część ale mi to nie przeszkadza na razie. Jednakże jeśli stwierdzę , że przeszkadza to podetnę ,choć i tak pod jej nasadzenia planowałam swoje . Zaznaczam , że wygląd rośliny nie traci walorów estetycznych (wiem bo już ciachnęłam 2 gałęzie )

Myślę sobie , że jeśli będą Ci przeszkadzać przewieszające się gałęzie, można trzymać w ryzach za pomocą urządzenia do cięcia na wysięgniku hmmm ale napisałam firmy reklamować nie będę , zadzwonię to opowiem A jeśli sąsiadką będzie się wiercić to wproś się z urządzeniem na kawę i po problenie
Żartuję sobie oczywiście , takie rzeczy wolę prawić ustnie niż pisemnie

Jak będę miała zdjęcia to pociągnę temat
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:55, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwio, w międzyczasie dopytałam o miskanta z tych zdjęć przy bramie. Jakie on ma imię?


No proszę a miałam pretensje do M o to , że nie czyta do końca Sorki Ewuś , już piszę ...

Mam dwa rodzaje miskantów , choć teraz niewiele na zdjęciu się od siebie różnią, może troszeczkę szerokością liści.

Po lewej stronie są malepartusy (3 sztuki) . Patrząc na wprost to gracillimusy ... Na forum kiedyś toczyła się dyskusja nt. kwitnących i niekwitnących gracillimusów. Nie wiem lub prawie wiem od czego to zależy.
Mój gracillimus w jednym miejscu (mam je w innych miejscach również) został na wiosnę podzielony (chyba pokazywałam) . Wcześniej nigdy nie kwitł a tu nagle , odchudzony zakwitł ... i co ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:03, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Luki napisał(a)
Magnolie Genie Jak dobrze pamiętam dwie sadziłaś wiosną przy bukszpanach z hakone


hehehe dziękuję Łukasz No mam , jak nie jak tak Nie przesadzałam, planowałam ale mi się odwidziało. Czekam do wiosny , zobaczę jak sobie będą radzić w tym miejscu o ile nie wymarzną...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:06, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ivo napisał(a)


Sylwio cóż za piękne widowisko do herbatki z imbirem mi zafundowalaś Jestem po ogromnym wrażeniem . Cudnie!
A na tym zdjęciu ujęło mnie połączenie rozplenic z miskantami - rewelacja ! Napisz proszę jakie to odmiany ?


Hej, Hej dziękuję bardzo
Miskanty o które pytasz to gracillimusy a przed nimi są rozplenice halmen (nie jestem pewna (ale pod taką nazwą kupowałam)
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:13, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
blyxa napisał(a)
Mało odkrywcze będzie - ale rewelacja. Śliczna polska złota jesień


dziękuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:16, 26 paź 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tess napisał(a)

Dlaczego ścinasz jeżówki w fazie kwitnienia?
Pokaż jesienną odsłonę raju, plis


Zostawiłam jednak jeżówy . Jesienna odsłona już za mną
pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Mary 23:16, 26 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Ogromną radość sprawia mi oglądanie zdjęć Twojego ogrodu.
Dziękuję, że je zamieszczasz.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies