Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Paulaa 07:34, 17 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Hej Syla, mogę prosić o fachową poradę u mnie?
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Pszczelarnia 10:13, 17 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Syla, jak Ty cięłaś te rośliny? Równiutko! Miło patrzeć. Podaj jakąś instrukcję, plizzz. Ręcznie, piłą, od sznurka, z rusztowań?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Syla 11:11, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pszczelarnia napisał(a)
Syla, jak Ty cięłaś te rośliny? Równiutko! Miło patrzeć. Podaj jakąś instrukcję, plizzz. Ręcznie, piłą, od sznurka, z rusztowań?


Ewuś , cięłam na tzw. oko , sznurków nie mam czasu rozmieszczać . Użyłam nożyc szpalerowych , nimi również rozpracowuję bukszpany i cisy ....
Podczas cięcia podpatruję co chwilkę , stojąc przy ostatnim drzewku od którego zaczynam i na nim wyznaczam sobie linię pionową cięciem, potem do tego drzewka dopasowuję inne .... matko, jak to trudno opisać ....

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:12, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Paulaa napisał(a)
Hej Syla, mogę prosić o fachową poradę u mnie?


Dana już pomogła
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:13, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
gierczusia napisał(a)


Ja też poproszę ...bo pikne

Ściskam Sylwia i dobrego tygodnia życzę


poszło
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:21, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MalgosiaR napisał(a)
Hej Sylwia,

donice po porostu cudne, a bukszpanowe kule będą w nich wyglądać rewelacyjnie.
Powiedz mnie w jakiej ziemi sadzisz bukszpany (głupie pytanie ale ja zgłupiałam trochę)? Ogrodowa uniwersalna? Na żywopłot bukszpanowy w jakiej odległości sadzonki sadzić najlepiej 20-30cm czy geściej?Wiem że im gęściej tym lepszy i szybszy efekt ale czy w odległości 30cm będzie też dobrze?

Dzięki i miłej niedzieli


Może być ziemia ogrodowa uniwersalna ... jak masz glinę to możesz rozluźnić piaskiem ..... Jeśli to malutkie sadzonki to co 20cm ..... Dla szybszego efektu bryły korzeniowe mogą się stykać .... ale ja z takiego sadzenia wyrosłam i sadzę w odstępach aby bryły mogły mieć trochę miejsca każda dla siebie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:24, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
atena35 napisał(a)
Ja sobie na nartach pomykam, a moje idolki ogrodowiskowe już wszystko pociachały i sadzą w donicach.
Żywopłoty piękne. Sylwia czym tniesz tak równiutko?
Dziękuję za namiar na parownicę. Zamówiłam jeszcze przed moim wyjazdem,ale nie zdążyłam wypróbować.
Dzisiaj wypróbowałam, efekt ekstra. W połowie salonu fugi są już jasno szare, jutro wszyskie będą w jednym jasnym kolorze
Pozdrawiam


hehehe idolki .... Tnę nożycami szpalerowymi .... ja parownicę również chwalę pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:26, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Karmina napisał(a)
Sylwio, ogród, dom i nowe konstrukcje robią niesamowite wrażenie i na forum i na żywo. Na żywo nawet jeszcze bardziej, nawet w połowie marca, gdy prawie wszystko w ogrodzie jeszcze śpi. Widać ogrom pracy włożonej w dopieszczenie rabat, przemyślnany wybór roślin i serce, jakie wkładasz w tworzenie zielonej przestrzeni wokół siebie. Wyobrażam sobie, co będzie w maju Do zobaczenia. Pozdrawiam, Karina


Karina , ale niespodzianka dziękuję za wirtualne odwiedziny ściskam i do zobaczenia !!!
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:31, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Marzena2007 napisał(a)
Sylwia z lrzyjemniścią obejrzałabym serby z przodu mam plan na przyszly rok zmiany jednej strony zywopłotu wiec myślę o nich


Zrobiłam .... nie wyglądają na cięte .....dlatego zadecydowałam , że będą żywopłotem .... Czekam aż się będą zagęszczać górą .... Mam ochotę im jeszcze przyciąć przewodniki, hmmmm ale jeszcze dumam ...
A tu zdjęcia od przodu przyciętych świerków ...

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 11:32, 17 mar 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Juzia_G napisał(a)


A jak już będzie czyściutki i dokończony, to zapragniesz zmian




Bylinkami można żonglować do bólu .... dużą rośliną już nie ..... Głównych nasadzeń nie będę już ruszać ale z małymi to sama przyjemność
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies