Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

way 16:11, 08 kwi 2013


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
z naturalnych obrzeży do warzywnika można polecić jeszcze gałęzie leszczyny
czasem prowadzi się wycinki, tu i tam i można te pędy pozyskać nawet nieodpłatnie
obrzeże takie wykonywał Monty Don
co równy odcinek (ok. 1m) wbija się niskie paliki,służą one jako "trzymacze" dla układanych i wyginanych warstwowo pędów leszczyny. Tak jak na zdjęciu z wikliną, tylko te z leszczyny są trochę większe i masywniejsze.
Monty Don mówi,że wystarczają z powodzeniem na 5 lat.
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
way 16:19, 08 kwi 2013


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
Jeszcze mi sie przypomniało,że
do uprawy w skrzyniach świetnie nadaje sie burak liściowy, jest ładny i smaczny oraz niewymagajacy w uprawie,polecam
liście spożywa się jak liście jarmużu a ogonki jak szparagi-mmm, pycha
pamiętajcie tylko o regularnym podlewaniu odstałą wodą
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
Mazan 18:54, 08 kwi 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Spróbuję wrzucić i ja kamyczek do tego ogródka. Skrzynie - obojętnie jak dobrze wykonane - są raczej krótkotrwałe /natura z nimi się łatwo rozprawia/ - do 4 - 5 lat. Od kilkunastu lat mam "ślimaka" z cegieł. Wykonuje się to b. prosto: cegły "na płask" bez zaprawy, 30 - 40 cm odległość między ścianami, wypełniona ziemią jaką lubią dane rośliny. Środek wys. ok.80cm, a zakończenie jak się komu podoba. Mój ma 50 cm, zwojów też więcej nie proponuję niż 2, jako że do środka można nie dosięgnąć.
Rzut z góry wygląda jak sprężyna od zegarka. Dodam, że dla urozmaicenia monotonii stosowałem cegłę /z rozbiórki/ o różnych kolorach. Początkowo nawet dość ładnie budowla wyglądała, a praktyczna jest nadal.
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 20:25, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proponuję deski dębowe albo tekowe w takim razie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 21:14, 08 kwi 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
kaisog1 napisał(a)


Ja będę impregnować ale wyłożę folią, którą podłożę też pod deski by skrzynia nie stykała się z ziemią....




też tak zrobiłam
____________________
Mój nowy ogródek
Malgosik 21:26, 08 kwi 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mazan napisał(a)
Witam

Spróbuję wrzucić i ja kamyczek do tego ogródka. Skrzynie - obojętnie jak dobrze wykonane - są raczej krótkotrwałe /natura z nimi się łatwo rozprawia/ - do 4 - 5 lat. Od kilkunastu lat mam "ślimaka" z cegieł. Wykonuje się to b. prosto: cegły "na płask" bez zaprawy, 30 - 40 cm odległość między ścianami, wypełniona ziemią jaką lubią dane rośliny. Środek wys. ok.80cm, a zakończenie jak się komu podoba. Mój ma 50 cm, zwojów też więcej nie proponuję niż 2, jako że do środka można nie dosięgnąć.
Rzut z góry wygląda jak sprężyna od zegarka. Dodam, że dla urozmaicenia monotonii stosowałem cegłę /z rozbiórki/ o różnych kolorach. Początkowo nawet dość ładnie budowla wyglądała, a praktyczna jest nadal.


Może zdjęcia nam pokażesz?
____________________
Ogród na glinie
andzia19796 21:43, 08 kwi 2013


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
musze wejść na strych tam mam jakieś deski może coś sklece
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
malkul 11:02, 09 kwi 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
popcarol napisał(a)


też tak zrobiłam

I ja również.
My mamy 6 skrzyń 2mx1m wys.40cm na dwie deski. Zaimregnowane a od we. będzie folia kubełkowa (mąż twierdzi że najlepiej się nada bo poprzez te wgłęebienia woda będzie mogła spokojnie odparowywać a zawsze jednak coś się dostanie).
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Szyma 13:00, 09 kwi 2013

Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 11


Witam

Mam pytanie, dopiero zaczynam całą przygodę z ogrodem i mój problem polega na tym, że mam przy tarasie betonowy plac, pozostałość posadzki po hali i pomyśłałm, że mogłabym ustawic tam takie skrzynie z warzywami ale nie wiem czy można je stawiac na takiej nieprzepuszczalnej powierzchni? Wszyscy w wątku robią to na ziemi.
____________________
Monika
Gardenarium 15:54, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli skrzynie z dwóch desek to może być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies