Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

gabriela_kra... 19:53, 25 maj 2013


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Papryki posadzone,niech rosną i owocują...

____________________
Gabisiowy ogród...początki...
madzielena 21:44, 25 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
anna_lastowska napisał(a)
A to moje skrzyneczki






W namiocie - ogórki, reszta pod chmurką


Super! A jakie jest wypełnienie skrzyń? Jaka ziemia? Podsypane są piaskiem, czy tak?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
kraania 14:33, 26 maj 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
anna_lastowska napisał(a)
A to moje skrzyneczki






W namiocie - ogórki, reszta pod chmurką


Aniu zaintrygowała mnie ta podpora w donicach. Możesz coś więcej powiedzieć co tam rośnie jak te podpory są zrobione?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
anna_lastowska 23:15, 27 maj 2013


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Podpory z Ikei na pnącza, ale, że nie mam fasoli, eksperymentuję z pomidorami na sznurkach - jak w gardener's world

A skrzynie stoją na żwirze i piasku ( został mi po układaniu kostki pod basen ) - baaardzo wygodne , szczegónie po deszczu. I chwasty tak nie rosną...

W skrzyniach ziemia humusowa - co mi ją pan przywiózł ciężarówką , pomieszana z odkwaszonym torfem . Sprawdza się , ale nawożenie konieczne
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Sharlee 15:30, 01 cze 2013


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
W takim razie i ja się pochwalę moim warzywnikiem
5 skrzyń, w przyszłym roku kolejne 5 przygotuję.

Mam truskawki, pomidorki, ogórki, cukinie, bób, fasolkę szparagową, paprykę, brokuły, sałatę no i oczywiście lubczyk obowiązkowo i zioła Poza miętą, którą w tym roku zadomowiła się z oddzielnej dużej donicy, dzieci ją uwielbiają, ale za bardzo się panoszy na grządkach



Chwasty jeszcze widoczne, ale już poczęstowane roundapem, docelowo dookoła będzie piękny trawniczek!
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Magda70 22:55, 02 cze 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No to moje skrzynie następne w kolejce...skrzyń jest 5 i więcej nie będzie bo miejsca w ogrodzie brak..niestety albo stety...









i efekt końcowy...


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
zdunek 23:38, 02 cze 2013

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 4
Witam!
Akurat trafiłem na ten wspaniały wątek-pomocny.
Pochwale się swoim warzywniaczkiem w skrzyni Został wykonany w kwietniu 2013 ze względu na słabej jakości glebę na mojej 0,5ha działce i uważam że był to strzał w dziesiątkę.
Zrobiony jest z płyt betonowych ( płot betonowy)
wymiary płyt 2mx0,5m cena 30zł/szt
słupki betonowe wysokości 1m - 25zł/szt
łatwo policzyć jaki koszt
co do wymiarów szkrzyni warzywnej to 1,5mx8m wysokie na 0,5m czyli powierzchnia 12m^2
po zmontowaniu na ziemi położyłem siatkę plastikową (może błąd że nie stalową) przeciw kretom i nornicom.
Ze względu że mam glebę pod skrzyniami jałową i przepuszczalną piach i żwir, nasypałem 10cm warstwę gliny z rozebranej 10 lat temu starej glinianki-pięknie wyrobiona i rozlasowana z dodatkiem wapna z tynków, na to zacząłem wypełniać mieszanką torfu obojętnego PH (40%) + gliny(20%) i 2 letniego obornika(40%) do pełna- dobrze zlane wodą i posiane warzywka - ROSNĄ WSPANIALE i podlewać za bardzo nie muszę ziemia trzyma dobrze wilgoć nie zbija się i szybko się nagrzewa.
Zrobiłem także skrzynie jagodowe 2mx2m ( jagoda kamczacka z truskaweczkami ) ta sama ziemia co w warzywniku.
oraz z borówką amerykańską mieszanka ściółki leśnej obornika gliny i mojej jałowcowej gleby do tego siarka i siarczan amonu żeby ostro zakwasić.
Żona jest zachwycona wszystkie warzywa wspaniale rosną jutro wstawię zdjęcie efektów- takich warzyw jeszcze nie miałem.


jagoda kamczacka z truskawką

Borówka amaerykańska

Planuje jeszcze wykonać jedną skrzynie o wymiarach 1,5mx8 pod truskawki, ale dopiero pod koniec czerwca.
A oto efekty- rzodkiewka już zjedzona następna dorasta


już są pierwsze truskaweczki
Malgosik 09:00, 03 cze 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Magda70 napisał(a)
No to moje skrzynie następne w kolejce...skrzyń jest 5 i więcej nie będzie bo miejsca w ogrodzie brak..niestety albo stety...









i efekt końcowy...




Pięknie pokazana relacja z tworzenia skrzyń.
Skrzynie super!
Zagospodarowanie wokół również.
Gratuluję!
____________________
Ogród na glinie
malkul 11:27, 03 cze 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ania szukałam tych podpor pod pnącza z ikea i nie znalazłam, pomożesz?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Basiaw 09:14, 06 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Wasze skrzynie są takie ładne, mój warzywnik w wiklinowych płotkach jak taki ubogi krewny przy nich
Zrezygnowałam z wysypywania ścieżek żwirem, przynajmniej w tym roku, posiałam trawę, powoli rośnie i się zagęszcza. Jak się nie sprawdzi, to w przyszłym roku zamienię trawę na żwir.

Sama uprawa w taki sposób jest zdecydowanie wygodniejsza niż na tradycyjnych grządkach.

____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies