Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

madzielena 17:08, 16 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Mazan napisał(a)
Witam

Przedstawiam spóźnioną fotkę wcześniej opisanego "ślimaka". Można go postawić w każdym miejscu, które tylko się do tego nadaje.


Ślimak pierwszorzędny - a właśnie szukałam pomysłu na wyniesioną małą grządkę dla córki - to będzie super!
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Mazan 17:08, 16 kwi 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Małgosik, one już tam są. W centrum jest lubczyk, przy końcówce - mięta /pleni się niczym chwast/ wewnątrz to majeranek, tymianek i jeszcze coś co kuchnia potrzebuje. Cegły - jak zauważyłaś - są tylko poukładane / dobre na zrzucenie zimowych naddatków przy przemeblowaniu /. Konstrukcja stoi w ogrodzie kwiatowym - dojście ze ścieżki. Z jednej strony sąsiaduje z wierzbą damasceńską z drugiej sąsiedztwo co dwa lata się zmienia. Za ścieżką truskawki /żeby było po co iść/.


Pozdrawiam

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
madzielena 17:12, 16 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Basiaw napisał(a)
Dzięki Madziu

Moja Mama, jak zobaczyła zdjęcia, to stwierdziła, że możemy Chłopów kręcić w naszym ogrodzie i że ja mam robić za Jagnę a mąż za Borynę... no cóż


Basiu - ja tam lubię Chłopów, także ze względu na osobę reżysera - Jan Rybkowski z Ostrowca Świętokrzyskiego pochodził

Zapytam jeszcze jak głęboko te płotki w ziemi siedzą?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
mira 20:39, 16 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
madzielena napisał(a)


Basiu - ja tam lubię Chłopów, także ze względu na osobę reżysera - Jan Rybkowski z Ostrowca Świętokrzyskiego pochodził

Zapytam jeszcze jak głęboko te płotki w ziemi siedzą?


Basiu mi bardzo się podobają Twoje poczynania warzywne - będę kukać w sezonie

ps. marchew to chyba lubi piaskową ziemie tak mi się zapamietało
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basiaw 09:27, 17 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Madziu, kupiłam płotki o wysokości 20 cm a długość kijków wchodzących w ziemię to 25 cm. Same płotki są zagłębione w ziemi tak na 1/3 wysokości, mniej więcej.

Mira, masz rację, w piaszczystej ziemi marchew radzi sobie całkiem dobrze, dlatego dziwię się wszystkim mieszkającym po sąsiedzku, którzy twierdzą, że marchew na tej ziemi nie urośnie, że próbowali, ale nic z tego... u mnie co roku rośnie całkiem przyzwoicie.
____________________
Nasz mały, zielony świat
madzielena 22:15, 18 kwi 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
A może pionowy ogródek na balkonie zrobić z palet?

Tu znalazłam ciekawy pomysł: http://lifeonthebalcony.com/how-to-turn-a-pallet-into-a-garden/
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
halina_sopor... 12:11, 15 maj 2013


Dołączył: 15 mar 2013
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)
Z warzywami













...tez chcę takie skrzynie...
____________________
Gardenarium 23:54, 15 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Halinko, to proste do zrobienia Deski z odzysku nadadzą się nawet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pajeczyca 17:30, 20 maj 2013

Dołączył: 20 maj 2013
Posty: 1
Witam wszystkich, specjalnie się zarejestrowałam, żeby odpowiedzieć w tym wątku.

Ja w tym roku rozpoczęłam uprawę warzyw w pojemnikach na balkonie - co prawda nie w skrzyniach, o tym może pomyślę w przyszłym roku. Wykorzystałam duże donice i wiadra - całkiem nieźle (jak na razie) warzywa się w nich czują.

Ale do rzeczy - chciałam wszystkim gorąco polecić książkę "Rośliny jadalne w pojemnikach" Michaela Guerry. Ja się właśnie nią kierowałam w moich poczynaniach Dużo ciekawych pomysłów, zestawienie minimalnej głębokości pojemników dla poszczególnych roślin, tabelka pokazująca, jakie rośliny mogą rosnąć razem itd. ogólnie super książka.

W sumie marzy mi się ogród, ale cóż, mam tylko balkon :/ Za to fasolę puszczę po prętach balustrady

Pozdrawiam
anna_lastowska 10:18, 22 maj 2013


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
A to moje skrzyneczki






W namiocie - ogórki, reszta pod chmurką
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies