Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

beta 13:30, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
jeżeli chodzi o ziemię w moim przypadku , to była to ziemia mieszana...w sensie, że z rożnych źródeł...część ziemi kupiliśmy w markecie, to była taka najtańsza uniwersalna...trawnikowa tez się trafiła....od sąsiada kilka taczek czarnoziemu....i kilka worków takiego torfu spod dżdżownic....poza tym na dno dawałam darń (i tak się rozłoży)....i kompost....ot i wszystko....jeżeli wysokie skrzynie, to możesz dać na dno patyki....wiem, że w którymś odcinku Mai pokazywali jak przygotowują taką wyższą skrzynię...jak znajdę ten odcinek to dam znać
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mariena 13:36, 09 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
I to już jest jakiś plan ... teraz tylko spacerując trzeba dobrze sie rozglądać po sasiadach, kto jaką ziemię u siebie ma ... Dziekuję za odpowiedź- tak mi się widzi, że czeka mnie duuuuzo pracy typowo logistycznej zanim marchewka, czy groszek zycie mi osłodza ... Alez się nakreciłam na ten warzywnik własny
Pozdrawiam Beta i dziekuje za zainteresowanie moim watkiem
Magda70 20:30, 09 lis 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja mam sklerozę bo nie pamietam szerokości moich skrzyń Gdzieś tu wcześniej na wątku pisałam. Ja jestem wysoka i mi moja szerokość odpowiada ale na pewno 150cm nie przekracza...

Na dno dawalam najpierw gałęzie z cięcia wiosennego, potem darń z trawnika bo akurat robiłam rewolucję, nastepnie zamówiłam wywrotkę ziemi a na górę już lepszą ziemie..z firmy, która zajmowała się produkcją ziemi i miejscowy ogrodnik mi dał namiary.
Teraz już mam swój kompostownik więc uzupełniać skrzynie będę swoją ziemią.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mariena 11:35, 10 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
Magda70 napisał(a)
Ja mam sklerozę bo nie pamietam szerokości moich skrzyń Gdzieś tu wcześniej na wątku pisałam. Ja jestem wysoka i mi moja szerokość odpowiada ale na pewno 150cm nie przekracza...

Na dno dawalam najpierw gałęzie z cięcia wiosennego, potem darń z trawnika bo akurat robiłam rewolucję, nastepnie zamówiłam wywrotkę ziemi a na górę już lepszą ziemie..z firmy, która zajmowała się produkcją ziemi i miejscowy ogrodnik mi dał namiary.
Teraz już mam swój kompostownik więc uzupełniać skrzynie będę swoją ziemią.

Własnie o to mi chodziło... Bo kiedy pomyslałam sobie, że te "trumienki" napełniać dobrej jakości ziemią, która później jeszcze osiadzie trochę...to przyznaje trochę mnie to zniechecało... Nigdy nie prowadziłam żadnego ogrodu (nawet na parapecie), więc takie porady są dla mnie bezcenne. Wielkie dzieki za zainteresowanie
P.S. Równiez jestem wysoka więc pomyślałam, że 1.50 będzie akurat, żeby z obu stron spokojnie móc grządkę opielić. Ale to wyjdzie w praniu. Kiedy już będę miała wstępnie złożoną pierwszą skrzynie, po prostu przymierzę się do niej i zdecyduję.
beta 13:44, 10 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
skrzynie Magdy

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Malgosik 14:11, 10 lis 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mariena poszukaj w necie ogłoszeń oddam humus
może ktoś zdejmuje pod budowę

a jak nie to sama zamieść ogłoszenia przyjmę humus
____________________
Ogród na glinie
Mariena 14:50, 10 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
Malgosik napisał(a)
Mariena poszukaj w necie ogłoszeń oddam humus
może ktoś zdejmuje pod budowę

a jak nie to sama zamieść ogłoszenia przyjmę humus

Jesteście bezcenne!!!
Pierwsze marchewy idą w pęczki i rozsyłam pocztą ...
Malgosik 15:18, 10 lis 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mariena napisał(a)


Pierwsze marchewy idą w pęczki i rozsyłam pocztą ...


ha ha ha
____________________
Ogród na glinie
Mariena 18:57, 10 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
Powiem Wam
Panie i Panowie
Że pewne skrzyneczki
Chodzą mi po głowie...

Skrzyneczki niewielkie
Które zrobimy sami
Drewniaki ogrodowe
Pudełka, z warzywkami...

Marchew, burak, pietruszka
Groszek, kalarepka
Żeby cała rodzinka
Zdrowa była i krzepka
ptasior789 20:54, 10 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
beta napisał(a)
skrzynie Magdy



Świetne te skrzynie! Proste i nowoczesne, dobrze wyglądają te kamyczki wokół.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies