Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 14:57, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Załoga na medal Warzywniki na wzór u nas
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
danuta_czyzo... 19:50, 26 sie 2013

Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 3
witajcie. Czytam o Waszych skrzyniach, ogladam fotki i mam pytanie. Czy skrzynie wykładacie folią czy nie??? Pozdrawiam wszystkich
Sebek 23:25, 26 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skrzynie dobrze jest zabezpieczyć po bokach folią, żeby woda nie wsiąkała w drewno. Od dołu raczej nie jest to potrzebne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:05, 02 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być taka membrana jak fundamenty się zabezpiecza, wtedy powietrze ma dostęp i deski "oddychają". Skrzynie są bez dna te ustawiane na zagonach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariena 08:27, 09 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
Witam,
jestem zachwycona waszymi pomysłami na skrzynie- piękne sa. Ja planuję równiez zacząć od przyszłego roku....i mam pytanie.
Skąd wziąć ziemie do skrzyń (własnego kompostownika również nie posiadam jeszcze)? Wiem, ze mozna kupić w sklepach ale biorąc pod uwagę wielkość skrzyń, przynajmniej niektórych, to chyba koszmarne pieniadze kosztuje. Wstępnie planuję pięć skrzyń 1.5 X 3 , biorąc pod uwagę wysokość to troche trzeba aby je wypełnić ... Czy nietaktem byłoby poprosić abyscie podali przykład, jak to wyglada od strony finansowej? Tzn. w takim przybliżeniu poniewaz zdaje sobie sprawę, że ceny różnie sie rozkładają. Gdyby taki watek padł juz kiedys to z góry przepraszam, jestem tu nowa i dopiero ogarniam forum.
malkul 10:17, 09 lis 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Dawno nie zaglądałm, moje skrzynie juz czekaja na zimę. we wrzesniu zasiałam jako poplon gorczycę, którą już przeopałam z ziemią i pięknie mi się do wiosny rozłoży bardzo użyźniając przy tym ziemię w skrzyniach
Czas prędko przeleci i znów będę palnowac co posiać i kiedy, co z czym itd...
Uwielbiam własne plony!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Malgosik 11:25, 09 lis 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Mariena napisał(a)
Witam,
jestem zachwycona waszymi pomysłami na skrzynie- piękne sa. Ja planuję równiez zacząć od przyszłego roku....i mam pytanie.
Skąd wziąć ziemie do skrzyń (własnego kompostownika również nie posiadam jeszcze)? Wiem, ze mozna kupić w sklepach ale biorąc pod uwagę wielkość skrzyń, przynajmniej niektórych, to chyba koszmarne pieniadze kosztuje. Wstępnie planuję pięć skrzyń 1.5 X 3 , biorąc pod uwagę wysokość to troche trzeba aby je wypełnić ... Czy nietaktem byłoby poprosić abyscie podali przykład, jak to wyglada od strony finansowej? Tzn. w takim przybliżeniu poniewaz zdaje sobie sprawę, że ceny różnie sie rozkładają. Gdyby taki watek padł juz kiedys to z góry przepraszam, jestem tu nowa i dopiero ogarniam forum.


Szerokości nie polecam większej niż 1,2 m. Ja mam 1 m i muszę się już sporo wychylać, by zerwać fasolkę szparagową. Będzie niewygodnie sięgać do środka rabaty.
____________________
Ogród na glinie
Mariena 11:55, 09 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
Bardzo cenna uwaga Dziękuję
beta 12:16, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Mariena

ja też nie polecam szerszych skrzyń...też mam 1,20....ta szerokość pozwala na dość wygodne korzystanie ze skrzyń......choć gdybym teraz robiła to być może byłyby ciutkę węższe

finansowo nie pamiętam jak o wyszło....ale wiadomo ceny dech mogą się różnić....poszukaj w marketach budowlanych, dolicz do tego kosz impregnatu, wkrętów, łączników , folii i będziesz wiedziała na czym stoisz

powiem tylko, że bardzo sobie chwalę taki warzywnik...wcześniej miałam tradycyjny....przy skrzyniach jest wygodniej i czyściej.....polecam

pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mariena 12:41, 09 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 8
beta napisał(a)
Mariena

ja też nie polecam szerszych skrzyń...też mam 1,20....ta szerokość pozwala na dość wygodne korzystanie ze skrzyń......choć gdybym teraz robiła to być może byłyby ciutkę węższe

finansowo nie pamiętam jak o wyszło....ale wiadomo ceny dech mogą się różnić....poszukaj w marketach budowlanych, dolicz do tego kosz impregnatu, wkrętów, łączników , folii i będziesz wiedziała na czym stoisz

powiem tylko, że bardzo sobie chwalę taki warzywnik...wcześniej miałam tradycyjny....przy skrzyniach jest wygodniej i czyściej.....polecam

pozdr


Pisząc o kosztach miałam raczej na myśli skąd wziąć ziemię do skrzynek... Z drewnem, wykonaniem skrzyń itp nie mam problemu... mam Problem z ziemią niestety. Ta z działki w żaden sposób się nie nada a patrząc na koszt ziemi do kwiatów w mojej okolicy drogo bardzo wychodzi. Mieszkam w krynicy morskiej więc wokół ani gospodarstw rolnych ani pól nie mam. A jednak patrząc na gabaryty skrzyń trochę jej trzeba ...Może miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczna za rady!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies