Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Grazka 22:35, 23 cze 2013

Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 10
To nasza jedyna skrzynia w tym sezonie. Jest wyłożona steropianem ( był na miejscu, a po folę budowlaną trzebaby jechać) - może służyć jako inspekt na wiosnę

Mąż jest nastawiony pozytywnie. Woli robić skrzynie, niż kopać w zaperzonym piasku.
W skrzyni posadziłam 4 ogórki, 6 cukinii, 4 pomidory i chyba 8 sałat
Zdjęcie robiłam komórką, dlatego nie jest najlepszej jakości.
W związku z izolacją jaką jest steropian, myślę, że mogę pomalować skrzynię z zewnątrz na dowolny kolor
ZielonaKasia 11:33, 26 cze 2013


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
zdunek napisał(a)
Beton jest betonem i nic tego nie zmieni.
Założenie miałem takie żeby było trwałe, funkcjonalne, dawało efekty i przy minimalnym nakładzie pracy w uprawie, szczegół estetyczny pomijalny, warzywnik znajduje się za garażem i nie jest na wystawce, o estetyce nawet nie myślałem - wokół warzywnika jest na razie jeden wielki bałagan ale myślę że zmieni się to za rok ja skończę budowy domu i garażu. Planuje jeszcze zrobić sobie folie (może szklarnię jak fundusze pozwolą) 6mx3m też z grządkami na podwyższeniu. Sprawdzałem wczoraj cukinie, zaczyna kwitnąć,a ogórki przy tej pogodzie już 3 listki puszczają i będę je na zewnątrz skrzyń wypuszczał.
Podwyższenie ma jeszcze jeden plus że przy obecnej pogodzie ziemia szybciej obsycha.
madzielena- pomyślę nad zakryciem tych płyt czymś zielonym - tylko czym, nie chciał bym zamykać sobie dostępu do koryt , całość tego ogródka chce ogrodzić winogronem więc nie będzie go widać, już 5 krzaków winogrona od strony południowej jest posadzonych a 30szt następnych w doniczkach rośnie, w następnym roku posadzę od strony zachodniej.
Obecny całkowity czas utrzymania warzywek w tym stanie to 2,5h pracy przy pieleniu i sianiu.

wszelkie propozycje mile widziane- dziękuję
Pozdrawiam!


Dla mnie bomba, też taki zrobię. Najwyżej go pomaluję i w narożnikach posadzę jakiegoś kwiatka ;P
Pozdrawiam,

K.

____________________
ZielonaKasia
Gardenarium 15:04, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przykłady z Kubusiowa II

kaisog1 napisał(a)
Warzywnik:
16-06 było tak:



a 07-07 było tak:


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:04, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)


Kukurydza
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:05, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Bób...


Cukinie...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:05, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Fasola i sałata karbowana....


Fasola i sałata masłowa... pietruszka bez rzodkiewki bo chyba kolejne nasiona nie wzejdą, muszę siać kolejny raz....


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:05, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Marchewka z cebulą i marchewka z burakiem liściowym


Ogórki (nie podwiązane jeszcze...ehhhh)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 10:55, 17 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
cudowny wątek! ja spędzam godziny przed komputerem i szykuję się na rewolucje w moim ''tymczasowym'' warzywniku, marzą mi się piękne skrzynie, pergole i łańcuchy a narazie z teściową zrobiłyśmy ''wiejskie'' grządki i też jest super będę was śledzić na bierząco. Pozdrawiam!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
popcorn 12:35, 17 lip 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kubusiowo rulezzzz!!!! bomba
____________________
Mój nowy ogródek
kaisog1 21:09, 22 lip 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jestem dumna normalnie! I dumna jestem z mojej załogi, która przykładała łapkę przy robieniu warzywnika!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies