Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Magda70 15:55, 15 mar 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Super skrzynie...i tak jak piszesz...wprowadzają "porządek" w warzywniku.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mirella 16:09, 15 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Skrzynie fajne, miałam dziś swoje pokazać ale leje, wieje aż nie chce się wychodzić.
pomysł z cegłami fajny
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
igula 20:40, 15 mar 2014

Dołączył: 15 mar 2014
Posty: 24
Tak czytam i czytam i sama juz nie wiem...... Jakies kilka miesięcy temu postanowiłam mieć drewniane skrzynie na warzywa. Mąż zapalony pomysłem postarał się o deski i...... pomalował je impregnatem. I tu wg mnie pojawia się problem, bo impregnat jakiś zwykły, w każdym razie nie ekologiczny, a ja chcę przecież mieć zdrowe warzywka. Po przeczytaniu chyba wszystkich wypowiedzi, widzę że niektórzy wcale się nie przejmują tym, iż impregnat może być toksyczny, a niektórzy przejmujący się nie malują desek wcale. Zauważyłam też, że są i tacy co malują pokostem lnianym. Niestety, moje deski juz pomalowane i chyba już nie nadają sią na skrzynki do uprawy warzyw. Szkoda, bo tak bardzo podobał mi się ten pomysł ((
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4300-roslinki-bylinki-i-takie-tam
madzielena 16:02, 16 mar 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
igula napisał(a)
Tak czytam i czytam i sama juz nie wiem...... Jakies kilka miesięcy temu postanowiłam mieć drewniane skrzynie na warzywa. Mąż zapalony pomysłem postarał się o deski i...... pomalował je impregnatem. I tu wg mnie pojawia się problem, bo impregnat jakiś zwykły, w każdym razie nie ekologiczny, a ja chcę przecież mieć zdrowe warzywka. Po przeczytaniu chyba wszystkich wypowiedzi, widzę że niektórzy wcale się nie przejmują tym, iż impregnat może być toksyczny, a niektórzy przejmujący się nie malują desek wcale. Zauważyłam też, że są i tacy co malują pokostem lnianym. Niestety, moje deski juz pomalowane i chyba już nie nadają sią na skrzynki do uprawy warzyw. Szkoda, bo tak bardzo podobał mi się ten pomysł ((


Może wyłóż je folią - podobno sprawdza się budowlana - kubełkowa?

Odizoluje deski od ziemi i tym samym impregnat pozostanie tam gdzie jego miejsce nie przechodząc na warzywa? W sumie ciekawe jak bardzo taki impregnat może przedostawać się do otoczenia?

Moje nie są niczym zaimpregnowane i liczę się z tym, że wcześniej zniszczą się od tych zabezpieczonych. Robiąc skrzynie drewniane godzę się z tym, że drewno nie zalicza się do super trwałych materiałów Pytanie czy decydujesz się na całkowicie ekologiczne warzywa - jeśli zamierzasz je pryskać (np. pomidory) to ekologia skrzynek schodzi na plan dalszy
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
beta 16:04, 16 mar 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja mam właśnie wyłożone od środka folią kubełkową
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
madzielena 16:36, 16 mar 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Mazan napisał(a)
Uprawy ekologiczne nawet wymagają doprowadzenie do wcześniejszych wschodów chwastów i zniszczenie mechaniczne - mniejsze są później nakłady pracy, pozostaną tylko te, które jeszcze nie zdążyły wzejść. Natomiast ogrodnik ma powód do dłuższego przebywania w ogrodzie - nie tylko od wielkich akcji.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek


Z mojej działki to raczej trzeba mnie wyganiać niż dawać powody do dłuższego przebywania
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
malamalajonk 16:38, 18 mar 2014

Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1
MOJE POMIDORY


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7PTc1dKaszM
Ancyk 18:54, 18 mar 2014

Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 1
Witam,
w tym sezonie przymierzam się do postawienia skrzyń w warzywniku i mam takie pytania, do tych co mają doświadczenia w tym temacie.
1. Czy skrzynie utrudniają ślimakom dostęp do roślin? W ubiegłym roku miałam plagę i co wieczór wyruszałam na polowanie.
2. Czy pomidory hodowane w skrzyniach opłaca się dodatkowo pakować w cylindry, czy skrzynia w zupełności je zastąpi.
____________________
Pozdrawiam, Ania.
Nallar 20:51, 18 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Magda70 napisał(a)
Skrzynie z Gardeni



Te skrzyneczki to nadstawki paletowe składane. Wymiary w cm. to 120 x 80 x 20. Można je stawiać jedna na drugiej, łatwe w montażu. Moje są zaipregnowane olejem lnianym, mam je już cztery lata i wyglądają całkiem dobrze.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Malinka 14:27, 19 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 2
Ja stawiam na "skrzynię" z cegieł w tym stylu:



Będzie ona narożna i dwupiętrowa oto projekt:

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies