Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Zlosnicaja 13:25, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Malgosik napisał(a)
W mojej wysokiej na 50 cm skrzynce były brązowe ślimaki.
Wysokość to dla nich żadna przeszkoda.
Musiałam je zbierać i uśmiercać


Witam wszystkich
Stało się, w mojej skrzyni z sałatą i szpinakiem pojawił się pierwszy niewielki ślimak bez skorupki !!!
____________________
Ania
Mazan 08:20, 07 kwi 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Jest to jeden z pomrowików lub śliników, a zamieszkuje w podłożu obok rośliny, którą się odżywia. Często jest przenoszony z podłożem.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
aniag78 12:27, 07 kwi 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 10
Skrzynie przygotowane "Drzwiczki z beliczki", ale na sezon wystarczą. Bardzo lubię dawanie drugiej szansy starym rzeczom, także warzywa będą rosły w skrzyniach, które teściu przywiózł z pracy, na opał.
Dwie są mniejsze, posłużą za zielniki. W jednej dużej posadzę pomidory koktajlowe i coś bym dosadziła, ale nie wiem co, może bazylię? Zapewne co raz rozsieję sałatę i rzodkiewkę. Na drugą nie mam pomysłu.
____________________
Malgosik 13:15, 07 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zlosnicaja napisał(a)


Witam wszystkich
Stało się, w mojej skrzyni z sałatą i szpinakiem pojawił się pierwszy niewielki ślimak bez skorupki !!!


mi niestety w zeszłym roku sałatę zżarły
w tym roku już jej nie sadzę
na moim terenie sporo tych ślimaków, sąsiad też regularnie zbiera
____________________
Ogród na glinie
zdunek 22:08, 09 kwi 2014

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 4
Witam!
Ja już jestem po siewach 01.04, fasolka i rzodkiewka już wschodzi.
Przygotowuję się do budowania jeszcze dwóch takich skrzyni na truskawki oraz załatwiłem sobie beczkę 200 litrową w której będę trzymał truskawki pnące. Ciekawe forum dla zainteresowanych
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=36207&sid=483b6fab11d1862cb5c35efde4c079d2 - POLECAM
beta 07:47, 10 kwi 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
konstrukcja solidna...najważniejsze, że spełnia swoją funkcję
pozdr
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
danuta_czyzo... 07:57, 10 kwi 2014

Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 3
madzielena napisał(a)


Może ja podpowiem, bo też interesowały mnie nadstawki paletowe. Pytać można w skupach palet, na allegro, u producentów palet. Jednostkowy koszt nadstawki używanej to ok. 30 zł.


Wielkie dzięki, ja dopiero zlikwidowałam swój tradycyjny warzywniak i powoli przymierzam się do założenia nowego w skrzyniach.
kropka 14:16, 12 kwi 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 4
Witam! super wątek - tak mnie zainteresował, że musiałam się zarejestrować, chociaż w ogrodzie mam narazie tylko trawę, a i do miana ogrodnika daleko mi jak stąd na księżyc

mam pytanie czy skrzynie mogłyby być zrobione z desek kompozytowych? czy to nie szkodziłoby warzywom? Na pewno wytrzyma dłużej niż normalne drewno.
anczaj 10:33, 15 kwi 2014

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Witam wszystkich warzywniaczków. Moje skrzynie powoli się stawiają . Robiliśmy sami z desek sosnowych Mam 5 skrzyń i jedną sześciokątną. Dwie skrzynie już stoją. Jedną obszdziłam cebulką, marchewką, sałatą i czekam na porę posadzenia pora. Do drugiej posadziłam żodkiewkę, pietruszkę i czekam na pomidora, koktajlowego .Czy mogę paprykę posadzić z pomidorem ?
____________________
Anczaj
madzielena 12:36, 15 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Tak, możesz wg zasad tzw. dobrego sąsiedztwa.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies