Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

agaott 20:01, 29 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Aga ja bym włókninę już zdjęła. Pogoda w miarę, chyba, że chcesz warzywa jeszcze podpędzić?
A pomidory to dopiero po 15 maja, paprykę też podobnie a nawet trochę później. Chociaż mnie już korci. Ale na razie zwycięża rozsądek
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Malgosik 12:22, 04 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witajcie

Jak folie kubełkową zamontować w skrzyni?
Skoro do fundamentów daje się płaską stroną, to do drewna też?
Bo w tym wątku widzę folię położoną odwrotnie.
Czyli tylko wypustki przylegają do skrzyni, czyli nie przylegają tylko odstają.

Na tym zdjęciu jest właśnie to co ja nazywam odwrotnie, Czyli nie przylega do ściany, tylko końcówki kubełków dotykają jej. To tak ma być?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?123264-Folia-kube%C5%82kowa-na-szczelno-czy-z-przewiewem-%28foto%29
____________________
Ogród na glinie
Iggia 12:29, 04 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Malgosik napisał(a)
Witajcie

Jak folie kubełkową zamontować w skrzyni?
Skoro do fundamentów daje się płaską stroną, to do drewna też?
Bo w tym wątku widzę folię położoną odwrotnie.
Czyli tylko wypustki przylegają do skrzyni, czyli nie przylegają tylko odstają.

Na tym zdjęciu jest właśnie to co ja nazywam odwrotnie, Czyli nie przylega do ściany, tylko końcówki kubełków dotykają jej. To tak ma być?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?123264-Folia-kube%C5%82kowa-na-szczelno-czy-z-przewiewem-%28foto%29


A musisz dawać kubełkową?
Ja dałam zwykłą budowlaną, ładnie zawinęłam do góry i jest ok
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Malgosik 12:41, 04 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iggia napisał(a)


A musisz dawać kubełkową?
Ja dałam zwykłą budowlaną, ładnie zawinęłam do góry i jest ok


ja nawet nie wiem jaka to budowlana
kupiłam już kubełkową bo inni tak robią,
jakieś lepsze wietrzenie deski ma być, czy oddychanie, nie znam się
____________________
Ogród na glinie
Iggia 12:52, 04 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
To powiem szczerze, że nie wiem, ale możesz spróbować dać tak jak tu na Ogrodowisku dawali. Jeżeli nie dajesz wysokich skrzyń to powinno być ok
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Malgosik 13:08, 04 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iggia napisał(a)
To powiem szczerze, że nie wiem, ale możesz spróbować dać tak jak tu na Ogrodowisku dawali. Jeżeli nie dajesz wysokich skrzyń to powinno być ok


skrzynie mam właśnie wysokie
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 13:49, 04 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Folia kubełkowa jest dość sztywna, myślę jeszcze jak ją wywijać na narożnikach, trzeba raczej przeciąć. I co, będzie kontakt z ziemią w rogu? Czy poprostu przyczepiać kawałki folii i jakoś je na siebie nakładać.
____________________
Ogród na glinie
Jagusia78 20:59, 04 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 10
A ja myslalam, ze budowlana i kubelkowa to to samo, w budowlanym poprosilam o budowlana i dali mi taka z kubelkami wlasnie. Dalismy ja kubelkami do deski z dosc duza zakladka, zeby wlasnie w roku woda nie szla tam. A przymocowalismy ja zszywkami, ale tylko u gory, zeby ponizej ziemi byly te dziurki od zszywek i to wszystko.
Ja znow nie wiem kiedy uda nam sie jakis kamien zalatwic, no i czy musi byc kamien czy na poczatek nie moze byc kora miedzy skrzynkami, wysypana na agro oczywiscie. Bo jak podlewam to pryszcze troche tez ziemia poza skrzynki i sie zastanawiam czy potem w tych kamieniach chwasty nie zaczna rosnac :/. A znow na rok zostawic sama agro to sie tez troche boje, czy chwasty nie poprzerastaja miedzy zakladkami agro. Macie moze jakies rady?
W ogole jak probowalismy kamienie zalawic to tona kamieni 72zl, a transport 350zl niezaleznie od zamowionej ilosci i nie wiemy gdzie znalezc w rozsadnej cenie, bo wszedzie jest to samo, albo transport wlasny, a gdzie tone kamykow przewiezc :/.
____________________
agaott 07:15, 05 maj 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Małgosia - ja też dawałam zwykłą grubą folię a nie kubełkową. I jest ok. Jak robiłam nowe skrzynie - zrobiłam tak samo. Mocowałam zszywkami na pistolet - łatwo, tanio i wygodnie.
Jagusia jeżeli chodzi o żwirek wokół skrzyni to i tak musiałabyś zastosować matę pod i jakieś bordery, zeby sie nie wysypywał. Ja mam inne rozwiązanie - na dolnych skrzyniach drewniane podesty na macie (były po 3 zł - tylko problem z wytrzymałością i malowaniem) , wokół górnych skrzyń dałam płytki betonowe o fakturze drewna - pomalowane na brąz. Nawet dobrze to wygląda. Jak skończę całość to pokażę. U mnie wybór był dosyć prosty bo nie lubię żwiru w ogrodzie (chociaż mam opaskę wokół domu)
A możesz rzeczywiście dać korę na matę, ale ja dałabym też bordery - żeby się nie wysypywała na boki.
Miłej pracy
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Malgosik 09:03, 05 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dziewczyny zaczęłam przyczepiać tą folię kubełkową tak jak inni. Poczytałam w necie, że podobnie daje się na fundamenty. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies