Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

agaott 21:39, 15 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Danusiu - ale ślicznie
Ja też rozpoczęłam sezon siewno-sadzeniowy. Jak znajdę więcej czasu wrzucę zdjęcia u siebie.
Jedną ze skrzyni przeznaczyłam na rozsadnik na kwiaty jednoroczne.
Malgosik - co do pomidorków to mam ich w sumie 100 - róznych odmian (ale część jest bardzo marna). Od wysokich po koktajlowe. Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie. No i jeszcze papryka. A rozsadę robiłam pierwszy raz w życiu
Podobnie jak Danusia w skrzyniach na warzywa sieję (sadzę) również kwiaty: nagietki, nasturcję, groszek pachnący, szałwię, aksamitki. Efekt - super.
Jeżeli mogę jeszcze cosik podowiedzieć to w tym roku miałam na dwóch skrzyniach arkusze z pleksi, wycięte pod wymiar - do przykrycia. Sprawdziło się w czsie przymrozków. Bardzo wygodne i w sumie tanie rozwiązanie. A na zimę zakładam czarną włókninę - ogranicza wzrost chwastów i na wiosnę ziemia się szybciej ogrzewa.
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
Malgosik 23:11, 15 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anna_czajkowska_bulawska napisał(a)
Moje skrzynie zbudowałam z pni sosny z których wiosną wycięto dechy i takie świerznki impregnowalam 3x sadolinem,wyłożyłam folią babelkową i zasypałam ziemnią. Tezaz pierwsza zimę wytrzymały ładnie nic sie nie działo z dechami nie popękały troszkę się wykropliły, taki nalot, ale schodzi pod reką.


dzięki
to ciekawa jestem czy się latem nie rozeschną i nie wykręcą
może folia i impregnat są wystarczające by nie było zbyt długo wilgoci
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 23:12, 15 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
agaott napisał(a)
Danusiu - ale ślicznie
Ja też rozpoczęłam sezon siewno-sadzeniowy. Jak znajdę więcej czasu wrzucę zdjęcia u siebie.
Jedną ze skrzyni przeznaczyłam na rozsadnik na kwiaty jednoroczne.
Malgosik - co do pomidorków to mam ich w sumie 100 - róznych odmian (ale część jest bardzo marna). Od wysokich po koktajlowe. Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie. No i jeszcze papryka. A rozsadę robiłam pierwszy raz w życiu
Podobnie jak Danusia w skrzyniach na warzywa sieję (sadzę) również kwiaty: nagietki, nasturcję, groszek pachnący, szałwię, aksamitki. Efekt - super.
Jeżeli mogę jeszcze cosik podowiedzieć to w tym roku miałam na dwóch skrzyniach arkusze z pleksi, wycięte pod wymiar - do przykrycia. Sprawdziło się w czsie przymrozków. Bardzo wygodne i w sumie tanie rozwiązanie. A na zimę zakładam czarną włókninę - ogranicza wzrost chwastów i na wiosnę ziemia się szybciej ogrzewa.
\

to musisz mieć dużo skrzyń skoro o wszystko pomieścisz
myślę o tych kwiatach
____________________
Ogród na glinie
sarenka 09:10, 17 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzien dobry

Mam pytnie odnośnie turkuci- jak sobie z nimi radzić? Chciałabym posiać w skrzynie warzywa, ale obawiam się, że znowu sie nic nie uda tak jak w zeszłym roku gdy wysiałam bezpośrednio do gruntu.Może jakas siatka albo włóknina na dno?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:12, 17 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
dubel
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:39, 17 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
dubel
____________________
Magda W samym sloncu
waldek727 10:17, 17 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sasza78 napisał(a)
Przczytałam cały wątek i dzisiaj biorę się za zbijanie skrzyń jestem początkującym ogrodnikiem ale chęci spore do nauki wiec mam nadzieje ze sie uda piękne macie warzywniaki pozdrawiam

Sasza.
Warzywniaki to małe sklepy, budki lub stragany z warzywami i owocami najczęściej wypełniające architekturę targowisk.
W ogrodach są tylko warzywniki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
sarenka 11:48, 17 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
dubel
____________________
Magda W samym sloncu
Mazan 13:48, 17 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MalaMi

Biologicznie można stosując Capsanem - preparat z nicieniami, lecz trzeba stosować go przez 3 lata /cykl rozwojowy turkucia/, gdyż zwalcza jedynie młode. Poza tym turkuć nie lubi korony cesarskiej, szachownicy kostkowatej oraz olszy czarnej.
U siebie widziałem dwa osobniki i rozłożyłem gałązki bzu czarnego w ub roku. Teraz nie widziałem - może się wyniosły?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sarenka 18:56, 17 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki Mazan.
U mnie turkuci tyle,że całe podwórko podziurawione i aż szkoda cokolwiek sadzić bo marnieje.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies