Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

kahna 08:54, 21 sty 2016

Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 13
Witam w zimową porę.
Ww zeszłym roku po raz pierwszy zostałam ogrodniczko-warzywniczką (chociaż może to określenie na wyrost, bo na razie stawiam pierwsze kroki ). Wychodzę z założenia, że metodą prób i błędów, sama "tymi o to ręcami" stworzę coś. Ponieważ coraz bliżej sezonu i zaczęłam pomału planować warzywnik, mam pytanie czym teraz nawieźć ziemię w skrzyniach. Niestety lekko zaspałam z kompostem (jakoś mi nie wyszedł), do tego na jesieni też nie zrobiłam nic w tym kierunku bo po prostu nie miałam do tego głowy, a teraz klops.... mam dostęp do obornika końskiego, krowiego też (jak dobrze mieć sąsiadów). czy może wziąść ten mój kompost (nie do końca przekompostowany) i przerzuciś go z ziemią? czy zainwestować w coś .... prosze o radę
popcorn 09:01, 21 sty 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj,
u nas jest minus 7 i śnieg, więc teraz trochę zimno i ziemia zmarznięta na wszelkie roboty
Koło marca jak wszystko rozmarznie i zacznie budzić się do życia możesz przekopać część grządek z tym co wypisałaś. Ja nawet wiosną przekopuję ze świeżym obornikiem czy nie do końca rozłożonym kompostem. Oczywiście lepiej było to zrobić jesienią, no ale..
Raczej biedy nie będzie; grządki pod marchew i inne korzeniowe zostaw nie nawiezione bo one reagują źle na świeży obornik. Reszta powinna nie grymasić

powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
kahna 07:57, 27 sty 2016

Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 13
Dziękuję za odpowiedź
u mnie (na wschodzie) było po -15 st więc też się nie wybieram, ale teraz ma być cieplej
Gardenarium 08:19, 04 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kahna napisał(a)
Witam w zimową porę.
Ww zeszłym roku po raz pierwszy zostałam ogrodniczko-warzywniczką (chociaż może to określenie na wyrost, bo na razie stawiam pierwsze kroki ). Wychodzę z założenia, że metodą prób i błędów, sama "tymi o to ręcami" stworzę coś. Ponieważ coraz bliżej sezonu i zaczęłam pomału planować warzywnik, mam pytanie czym teraz nawieźć ziemię w skrzyniach. Niestety lekko zaspałam z kompostem (jakoś mi nie wyszedł), do tego na jesieni też nie zrobiłam nic w tym kierunku bo po prostu nie miałam do tego głowy, a teraz klops.... mam dostęp do obornika końskiego, krowiego też (jak dobrze mieć sąsiadów). czy może wziąść ten mój kompost (nie do końca przekompostowany) i przerzuciś go z ziemią? czy zainwestować w coś .... prosze o radę


Polecam porady z zakresu jak poprawić zdrowotność gleby, możesz nawet przekopać nie do końca rozłożone liście z ogrodu. Kup też w workach "ziemię" nazywającą się np. "ukorzeniacz" - zawiera ona organiczne składniki poprawiające żyzność gleby jaki i jej strukturę.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

Zainwestuj w wiedzę, jak zrobić kompost w ogrodzie, to że się nie udał..hmm musi się udać, gdy się chce i coś robi w tym zakresie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/289-kompost-najlepszy-nawoz-do-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/9-kompost-w-ogrodzie-czyli-wszystko-co-organiczne-nie-zmarnuje-sie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mmonika81 14:46, 19 lut 2016

Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 9
Czesc Wszystkim,

zaczynam właśnie czytać Wasze formum. Strasznie podobają mi się te uprawy w przeróżnych skrzyniach.

Mam pytanie, czy takie skrzynie ustawiacie bezpośrednio na gruncie? Czy mają one dna? Na zdjeciach róznie to wygląda.

Mam ambitny plan, aby w momim niedużym ogródku posadzić troche warzyw, pomiodry, ogórki, papryke, itd. Nie wiem co z tego wyjdzie, bo wiedzę mam mizerną.

Pozdrawiam
Iggia 14:52, 19 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172


Witaj
Ja tak zaczynałam rok temu i też zafascynowałam się skrzyniami jako wygodnym miejscem/sposobem uprawy warzyw.
Skrzynie są bardzo wygodne, bo są wysokie, łatwiej utrzymać w nich porządek - czyli bez chwastów. Trzeba tylko zwrócić uwagę na dobre nawadnianie.

Skrzynie są bez dna, bezpośrednio na gruncie (pamiętaj i siatce na krety).
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
mmonika81 15:08, 19 lut 2016

Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 9
Dziekuję za odpowiedź.

a w środku należy je wyłożyć folią?
agnieszka_m 15:23, 19 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
mmonika81 napisał(a)
Dziekuję za odpowiedź.

a w środku należy je wyłożyć folią?


Boki tylko aby nie miały bezpośredniego kontaktu z ziemią
____________________
Mój mały ogródeczek :).
mmonika81 21:34, 19 lut 2016

Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 9
Ok.

mam jeszcze pytanie odnośnie czosnku. Chciałabym go wsadzić sobie, jednak mam problem żeby kupić cebulki. gdzie kupujecie cebulki czosnku? podpowiedzicie mi jakis sklep najlepie internetowy, w tych najbardziej popularnych nie mogę znaleźć czosnku
agnieszka_m 21:39, 19 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
mmonika81 napisał(a)
Ok.

mam jeszcze pytanie odnośnie czosnku. Chciałabym go wsadzić sobie, jednak mam problem żeby kupić cebulki. gdzie kupujecie cebulki czosnku? podpowiedzicie mi jakis sklep najlepie internetowy, w tych najbardziej popularnych nie mogę znaleźć czosnku

ale chcesz czosnek jadalny czy ten ozdobny
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies