Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

Joku 22:18, 09 gru 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Miałaś trawnik? Podziwiam po raz kolejny pięknie przyciętą krzewuszkę. Cypryśnik też fajny.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
bogumila 22:26, 09 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Joku napisał(a)
Miałaś trawnik? Podziwiam po raz kolejny pięknie przyciętą krzewuszkę. Cypryśnik też fajny.
Kiedyś miałam...ciągle porastał go mech ...i zrezygnowałam,zrobiłam ścieżki.Teraz mam tyle miejsca do podsadzenia drzew...że szok!Drzewa podcinam ...Zacieniona wychodzi z cienia...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 14:46, 10 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Dzisiaj znowu szary dzień...oglądałam swoje rh...kolory rekompensują braki słońca...

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mala_Mi 15:00, 10 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oglądam znów przegląd hortek, u mnie niestety za zimno by ogrodowe miały szansę kwitnąć, te co miałam to oddałam, została sie tylko jedna. Okrywać mi się nie chce

Ale miałam napisać co innego.... pozwolisz że zmałpuję sobie patent na krzewuszkę. Rośnie za blisko rh i się zagłuszają nawzajem, ciachałam krzewuszkę z szerokości i wysokosci, a to najlepiej podkrzesać od dołu. Takie proste a genialne.... buziak za pomysł
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
bogumila 15:07, 10 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mala_Mi napisał(a)
Oglądam znów przegląd hortek, u mnie niestety za zimno by ogrodowe miały szansę kwitnąć, te co miałam to oddałam, została sie tylko jedna. Okrywać mi się nie chce

Ale miałam napisać co innego.... pozwolisz że zmałpuję sobie patent na krzewuszkę. Rośnie za blisko rh i się zagłuszają nawzajem, ciachałam krzewuszkę z szerokości i wysokosci, a to najlepiej podkrzesać od dołu. Takie proste a genialne.... buziak za pomysł

Aniu...miło Cię widzieć.Krzewuszkę po podcięciu trzeba pilnować...wyskubuję przyrosty z pni kilka razy w ciągu roku ... pilnuję korony,która ma kształt parasola...no...chcę,żeby miała taki kształt.Podcięciem zyskałam dużo miejsca na nowe chciejstwa...puste miejsce ładnie zarosła serduszka.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mala_Mi 15:18, 10 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Moja krzewuszka jest wysoka.. rh po prawej ma wysokość ok. metra i co najmniej 1,5m szerokości.. żal mi było krzewuszkę wyrzucić.. a tak będę mieć jedno i drugie
A jedna krzewuszkę ogromna całą wycięłam, a przecież mogłam ja też tak wyprowadzić.. oj, oj oj... o 5 miesięcy za późno..
Fotkę zaraz usunę.. u mnie nic nie idzie znaleźć.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
bogumila 15:54, 10 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mala_Mi napisał(a)
Moja krzewuszka jest wysoka.. rh po prawej ma wysokość ok. metra i co najmniej 1,5m szerokości.. żal mi było krzewuszkę wyrzucić.. a tak będę mieć jedno i drugie
A jedna krzewuszkę ogromna całą wycięłam, a przecież mogłam ja też tak wyprowadzić.. oj, oj oj... o 5 miesięcy za późno..
Fotkę zaraz usunę.. u mnie nic nie idzie znaleźć.

...nie usuwaj...miło mi będzie mieć troszeczkę twojego ogrodu mnie...chociaż wirtualnie.Swoją po cięciu związałam górą,żeby się ścieśniła i miała konary bliżej siebie,teraz już się nie rozchyla,więc rozwiązałam.Nie chciałam rozłożystej.W pierwszym roku mniej kwiatów,ale trzeba zrobić jej pokrój,stąd większe ciecie.W następnym roku zakwitła już obficie.Jesienią kwitnie...trochę mniej niż wiosna.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Gabriela 17:19, 10 gru 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
bogumila_bienko napisał(a)
Znalazłam starą fotkę z 2010 r,.jeszcze przed podcięciem drzew...taki leśny gąszcz...i teraz 2014...to samo miejsce.Znalazło sie dużo miejsca na rabatki.



No to pokazałaś kawałek ogrodu. Przez to podcinanie mniej cienia będzie i ogród może stracić przydomek!
Też zachywca mnie urocze "drzewko' z krzewuszki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 17:27, 10 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dzięki za cenną radę Też podwiążę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
bogumila 21:44, 10 gru 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Gabriela napisał(a)


No to pokazałaś kawałek ogrodu. Przez to podcinanie mniej cienia będzie i ogród może stracić przydomek!
Też zachywca mnie urocze "drzewko' z krzewuszki.
Zacieniona nadal pozostaje w cieniu bardzo starych buków...cieszę się z tych podcięć,chociaż wcześniej byłam przeciwna.Teraz mam więcej pracy z nowymi nasadzeniami ale i więcej zadowolenia...wolnego czasu mam duuuuuuuużo...mogę się bawić w ogrodowniczkowanie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies