Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

Iwk4 16:23, 29 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, ja mam te iryski i je bardzo kocham. Kwitną ok. miesiąca, potem mają wygląd trawy. Czasem je przypali na słońcu, to przytnę krótko. Jeśli czymś podsadzisz, może być szałwia, to zasłoni iryski. Ja w zeszłym roku u siebie zrobiłam świeże nasadzenie w tej kompozycji, będę w stanie ci dopiero w tym roku pokazać, jak zakwitną. Mam tam iryski, szałwię, hortensję little lime i żurawki. Efektu spodziewam się w tym roku.
Dla ciebie trochę za późno może być, ale Tesia ci dobrze pisze, że po to masz szpadel, że jak coś ci się nie spodoba, to zawsze możesz przesadzić. Możesz też podsadzić jeżówkami kremowymi na przykład. Iryski przekwitną, będą jeżówki. Z bylinami tak jest, że jak kwitną - dają czadu. Nie znam takich, co by kwitły bardzo długo. Może ktoś zna?

edit: Lawenda też przecież długo nie kwitnie, a wszyscy się nią zachwycają
A wiosną jest szał na ciemierniki, kosztują sporo, a kwintą też tylko chwilę


____________________
Ogródek Iwony II
kitek81 16:24, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
eda napisał(a)
widziałam linki ale super aż micha się uśmiecha Pozdrówka Kasiu


A ja jaka jestem przeszczęśliwa jak już skończę robić rabatkę, to na pewno ludzie będą przystawac i podziwiać
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 16:26, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
BarbaraM napisał(a)
No to Kasiu,ja jestem szczęśliwa
Bardzo proszę zrobić w tym roku tą rabatkę i informować mnie na bieżąco co się smerfuje,bo ja niestety od wiosny do jesieni zabiegana mocno jestem i wtedy trzeba mi wszystko przed oczy dawać.


Oczywiście, że będę informować na bieżąco informować tylko jak ja się Ci tylko odwdzięczę za to wszystko ?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
BarbaraM 16:28, 29 sty 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Super!
Reszta na pryw.wiadomości
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
kitek81 16:29, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
BarbaraM napisał(a)
Ktoś też zwrócił gdzieś uwagę że można posadzić szałwię,lawendę i coś tam jeszcze wtedy zawsze coś będzie kwitło.


Ok, to pokombinuję z tymi irysami, a jak nie przejdą próby to coś pozmieniam, a te iryski mam, więc je tylko przesadzę
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 16:32, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Iwk4 napisał(a)
Kasiu, ja mam te iryski i je bardzo kocham. Kwitną ok. miesiąca, potem mają wygląd trawy. Czasem je przypali na słońcu, to przytnę krótko. Jeśli czymś podsadzisz, może być szałwii, to zasłoni iryski. Ja w zeszłym roku u siebie zrobiłam świeże nasadzenie w tej kompozycji, będę w stanie ci dopiero w tym roku pokazać, jak zakwitną. mam tam iryski, szałwię, hortensję little lime i żurawki. Efektu spodziewam się w tym roku.
Dla ciebie trochę za późno może być, ale Tesia ci dobrze pisze, że po to masz szpadel, że jakcoś ci się nie spodoba, to zawsze możesz przesadzić. Możesz też podsadzić jeżówkami kremowymi na przykład. Iryski przekwitną, będą jeżówki. Z bylinami tak jest, że jak kwitną - dają czadu. Nie znam takich, co by kwitły bardzo długo. Może ktoś zna?




Dzięki za cenne uwagi, narazie zostawie irysy, zrobie tak jak w planie, a po roku zobaczę, jak jest i czy tak zistawić, czy cos zmieniać
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
ewa004 19:02, 29 sty 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
kitek81 napisał(a)


Ostateczne wybory faktycznie są trudne, ale z taką pomocą to sama przyjemność
Nasionka werbeny mam, tylko jakoś po sianiu bez sukcesów, sadzonki później przysłała mi Mała Mi oczywiście teraz też posieję, zobaczymy, czy się uda
A nasionka stipy poproszę, jeśli masz do wydania, oczywiście koszt przesyłki pokryję! Bo czytałam, że w sklepie ciężko kupić!
Z góry dziękuję


Kasiu nasionka wyslę Ci w liście ,napisz mi adres .
Nazbierałam tych nasion troszkę w zeszły roku ,podzielimy powinno nam wystarczyć.
Z kosztami nie żartuj ,za znaczek mi przecież nie będziesz oddawać
Niech Ci tylko wzejdą i urosną
Tylko to zdaje się w lutym już trzeba siać

Ja tez będę pierwszy raz siała ,mam nadzieję że mi się uda .
U mnie stipy w szkółce ,zresztą w jedynej w jakiej znalazłam były po 20 zł drogo
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kitek81 20:12, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Za nasionka już dziękuję, a adres zaraz wyśle na priv
Ja od lutego bede się bawić w siew, bo chcę posiac pelargonie, werbene, petunie, lawende i teraz jeszcze stipę
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 20:22, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Basiu, a możesz mi jeszcze napisać, jakie to są roślinki na wizualizacji? Umbry, irysy i kulki bukszpanowe to wiem, a reszta? Te mniejsze trawki to stipa? Jest tam jeszcze lawenda?
A na tej wizualizacji z magnolią to co tam jeszcze rośnie?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Iwk4 20:26, 29 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, na jakiej wizualizacji z magnolią, bo się zgubiłam
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies