Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka wkoło Lubczyka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka wkoło Lubczyka :)

kitek81 21:27, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
BarbaraM napisał(a)
I wspomniałaś o tym że nie wiesz czym podsadzić magnolię.
Oto moja propozycja:




Iwonko, bo Basia mi nie tylko zaplanowała rabatę frontową, ale z magnolią także tak to wygląda
więc pracy mam na ten sezon sporo
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
nieszka 21:39, 29 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Iwk4 napisał(a)
Kasiu, ja mam te iryski i je bardzo kocham. Kwitną ok. miesiąca, potem mają wygląd trawy. Czasem je przypali na słońcu, to przytnę krótko.




A moje jakoś krótko kwitną, po po tygodniu już są brzydkie. Zwłaszcza jak praży mocno słońce. Może Twoje bardziej w cieniu rosną?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
kitek81 21:43, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
nieszka napisał(a)


A moje jakoś krótko kwitną, po po tygodniu już są brzydkie. Zwłaszcza jak praży mocno słońce. Może Twoje bardziej w cieniu rosną?


Moje by rosły od północnej strony, może słońce by ich tak nie przypalało?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
nieszka 21:50, 29 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Próbuj Kasia
Tylko ja się obawiam że będziesz miala tam za "trawkowato"...Niskie trawki koło bukszpanów, wysokie to pewnie miskanty lub rozplenice i do tego jeszcze trawkopodobne irysy. Dlatego zaproponowałam szałwie, co trochę inny rodzaj liści ma. Możesz też dla koloru jakieś bordowe żurawki dać. No ale to rzecz drugorzędna, najważniejsze że masz decyzję co do szkieletu
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
kitek81 22:23, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
nieszka napisał(a)
Próbuj Kasia
Tylko ja się obawiam że będziesz miala tam za "trawkowato"...Niskie trawki koło bukszpanów, wysokie to pewnie miskanty lub rozplenice i do tego jeszcze trawkopodobne irysy. Dlatego zaproponowałam szałwie, co trochę inny rodzaj liści ma. Możesz też dla koloru jakieś bordowe żurawki dać. No ale to rzecz drugorzędna, najważniejsze że masz decyzję co do szkieletu


Tak jak pisałam, każda rada cenna i wszystko idzie do rozpatrzenia na pewno nie kupię wszystkiego na raz na tą rabate, bo nie wydolę finansowo, więc najpierw zrobię szkielet rabaty, a potem będę uzupełniać wiosną na pewno będą cebulowe, jak radziła Tessia, koło wysokich traw można dać werbeny trochę, doda koloru i zwiewności, szałwie taką wysoką też mam od Ani An-tre, więc jak zajdzie potrzeba to ją wykorzystam! Zobaczymy, jak to wyjdzie, wiem tylko, że nie wolno dawać za dużo gatunków i muszą być duże roślinne plamy pokombinuję najwyżej i zacznę od irysów, jak to nie będzie to, to za rok bedzie szałwia, potem może być horti będę eksperymentować
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Iwk4 22:24, 29 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Moje iryski rosną w półcieniu.

Zapomniałam o tym projekcie z magnolią. To już ci faktycznie Basia musi napisać, co tam jest
____________________
Ogródek Iwony II
kitek81 22:25, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Ja idę spać, bo miałam ciężki dzień, a jutro będzie jeszcze gorszy
Miłej nocy
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
kitek81 22:28, 29 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Iwk4 napisał(a)
Moje iryski rosną w półcieniu.

Zapomniałam o tym projekcie z magnolią. To już ci faktycznie Basia musi napisać, co tam jest


Tyle się u mnie ostatnio dzieje, że można się pogubić
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Tess 02:50, 30 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Super, że już wiesz, jak szkielet rabaty będzie wyglądał.
Będzie cudnie!
Reszta wyjdzie w praniu, jak coś nie zagra, to zmienisz.
Irysy syberyjskie ładne są, ja lubię.
Wprawdzie krótko kwitną, ale ładnie wypełnią rabatę wówczas, kiedy traw jeszcze nie będzie. A po przekitnieciu możesz je przecież ściąć, gdyby za dużo zielonego było, albo konkurowało z trawami.

Tak się zachwyciłam tą Wieloszkową, że też sobie taką niedługo zrobię.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
BarbaraM 08:35, 30 sty 2015


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Kasiu,jeśli chodzi o rabatkę frontową to widzę że w większości radzisz sobie z rozpoznaniem.Trawy są do rozpatrzenia wspólnie.
Co tam dziewczyny poradzą
Ja proponuję niskie - turzyce,rozplenice, a duże - miskanty

Jeśli chodzi o rabatę z magnolią to ja widziałabym pod magnolią miskanta,tawułę japońską,kosodrzewinę "Pumilio" lub inne zwarte,niskie odmiany sosny a pod spodem czarną trawę - ophiopogon niger.
Zdjęcię nie jest dobrze zrobione pod wizualizacje dlatego niewiele się da pokazać.
Kasiu,zrób zdjęcie wyżej,pod kątem albo wzdłuż wtedy więcej można zaproponować.

Acha,i daj namiar na ogród Wieloszki bo znaleźć nie mogę.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies