Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 23:54, 18 maj 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
AGDULA napisał(a)


Za tym oczkiem a właściwie na wprost tarasu masz jaką skarpę, co na niej rośnie? Z daleka wygląda bardzo ciekawie, masz jakieś bliższe zdjęcia tego miejsca?


Łatwiej by mi było powiedzieć co na niej nie rośnie Na pewno tam nie ma mieczyków i rh a reszta jest
Poszukaj Agdula w moim wątku, chyba strona 16 i dalsze - jakieś tam zblizenia są tej skarpy. Skarpa pomyślana jest tak - od stfony tarasu w kierunku siatki łagodnie opada trawnik. Po prawej od tarasu dalej łagodnie opada ku siatce jako rabata wiejsko-angielska. Wzdłuż siatki jest trawiasta ścieżka a rabata lrzy ścieżce kończy się łanem truskawek. Od stdony domu skarpa opada bardziej zdecydowanie i tu jest bzrdzkej skalniakowo. Na końcu skarpy za oczkiem też rosną rośliny skalno-płożące. Po lewej strnie tarasj jest opadająca krótka rabata wiejko-angielska oddziena od rabaty cebulowej trawami - głównie miskantami. Ogólnie króluje styl dowolny - głównie wiejski. Miesm kwiaty z ziołami, jagdowymi i krzewami. Ważne, żeby kwktło, achniało i pasowało do siebie kolorami i strukturą. Od wiosennego szaleństwa barw przez letnie róże i błękity chłodzące letni skwar p jesisnne żółcie i czerwienie ogrzewające chłody jesieni aż po biele nadchodzącej zimy. Moja skarpa zmienia się raz z porami roku
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 23:58, 18 maj 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
kwiatholandii napisał(a)
Maya działa konkretnie w ogrodzie... a Pani Swietnie rozprawiła sie z urzędem
ps.U nas też truskawki pobijają rekordy wielkości i ilości kwiatu. To będzie słodkie lato!!!!


Oj nie mogę się już doczekać truskawek z bitą śmietanką Tylko potem jakoś tak ie więcej jest
Maya dział - jak to Maya w ogrodzie hi hi.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 00:02, 19 maj 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Napia napisał(a)


W rodzinie był pies, który częstował się pomidorami prosto z krzaczka. I bardzo je lubił, więc dla domowników już za dużo nie zostawało


A tak - pomidorki koktailowe są zagrożone i jeżyny i czarna porzeczka i maliny i poziomki i nawet papryka. Muszę uważać na rośliny z trującymi jagodami i ich nie sadzić.
A ja głupia jak Mayka zaczynała sama się częstować jeszcze ją chwaliłam - no to teraz mam...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
MirellaB 00:06, 19 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moja Biga też lubiła rzodkiewki, kapustę i marchew.
Tak mi jej brakuje Żaden inny pies jej nie zastąpi, a mam znowu dwa.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zabaewa 00:23, 19 maj 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Bo tak już Mirelko jest. Każdego psa kocha sjię inaczej i każdy pies kocha inaczej. I nie zapomina się...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
AGDULA 00:44, 19 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
zabaewa napisał(a)
Parę zdjęć z prawie letniego mojego ogrodu. Czyli mniej więcej sprzed tygodnia. Nie zwracajcie uwagi na nieskoszone trawniki - bo - albo - albo

Krótki widok na moją skalniakową angielską rabatę.





Ale przepięknie u Ciebie kwitnie

A co to są za różowe i czerwone kwiaty?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
zabaewa 00:03, 06 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Różowe to żurawki a czerwone to firletka.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 00:08, 06 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Czas piwonii i róż i goździków. Czas obłędnego zapachu w ogrodzie. Aż z przyjemnością się w tym odurzeniu wyrywa chwaściory A te rosną na potęgę u mnie - nie nadążam z wyrywaniem. W środku dnia z powodu upału mało co robię a później dużo czasu zabiera podlewanie. Ale jest pięknie mimo niedoskonałości. Cóż... czasu nie da się oszukać.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
MirellaB 20:02, 06 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
U mnie chwasty oszalały, nie jestem w stanie ich pielić.
Na drugiej części ogrodu rozkładamy matę.
Pokaż trochę zdjęć Ewuniu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Borbetka 21:35, 06 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Cudny busz masz.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies