Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 23:42, 18 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Prace budowlane trwają. Konstrukcja dla wisterii już stoi. Trochę zabawy z tymi prętami po 10 m każdy było. No i przeciążyłam tę moją operowaną lewą stronę teraz mnie boli i dzisiaj pauzowałam z pracami ogrodoymi. Tzn zawiesiłam tę wisterię i opieliłam jedną rabatkę.
Pojawili się nowi mieszkańcy oczka - 3 ciupuchne karaśki - znajomym się wykluły - to dali Musieliśmy zabezpieczyć rury odpływowe z oczka, żeby nam tam nie wpłynęły.
Jedna z róż parkowych musiała dostać wysoką podporę bo się pokłada pod ciężarem kiatów. Chyba za słabo ją przycięłam. Ta podpora wcae mi tam nie pasuje ale co zrobić...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Mysza 00:00, 19 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Ewuniu dzieje się u Ciebie
Uważaj na zdrówko, mnie też boli bark po wczorajszym sadzeniu kul.
Myślałam, że jakieś zdjęcia powstawiałaś.
____________________
Gosia
iwonadm 05:20, 19 cze 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
O tak poproszę o fotki tego różanego potwora
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
AGDULA 22:09, 19 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
zabaewa napisał(a)
Wczoraj się trochę pobawiłam i w efekcie mam słoiczek konfitury z płatkôw róż. Mniam Muszę jeszcze te zabawy powtórzyć - na zimę do herbatki - mniam


Ze zwykłych róż czy z pomarszczonych? Jak robisz takie konfitury? Dużo tył płatków trzeba miec na słoiczek? Ja nigdy nie mam pewności z jakich róż można robić konfitury coby się nie zatruć

____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
zabaewa 23:02, 19 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Agdula - mieszałam płatki - trochę pomarszczonej (ta najlepsza) trochę trojki, trochę that jazz i trochę dzikiej. Wszystkie pachnące. I pierwsze słyszę, żeby się zatruć płatkami róż...
A przepis mam prosty: garść płatków, garść cukru i blenduję i znów garść płatków i garść cukru i blenduję. Jak za ciężko idzie - dodaję lyżeczkę przegotlwanej wody. Na końcu wyciskam sok z cytryny alb dwóch - zależy il mam tych konfitur. Sok z cytryny wydobywa kolor i powoduje, że konfitry są mniej słodkie i mdłe - tak jak ocet w barszczu. Potem zaprawiam tak ze 20 min dla pewności. Choć babcia kładła krążek pergaminu i zalewała spirytusem i na surowo zakręcała słoik.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 23:04, 19 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Aha - powinno się oberwać z płatków t białe - wtedy nie ma goryczki. Mnie się nie chce bawić i nie obrywam
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Napia 01:07, 20 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
I jak wyglądają nowe pergole i trejaże? Też jestem ciekawa, jak wygląda róża, która pokonała podporę. Pokaż ją z bliska pliiis
Ewa, po operacji to się patrzy na kwiatki i je wącha. I tyle tylko
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
wietrzyk 01:11, 23 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Ewa,
piękna sesja, czy to znaczy, że aparat masz już sprawny?
ale się dzieje u Ciebie...
chciałam wejść na ten link do zakupu albumu, ale albo nie umiem, albo coś nie działa...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Mysza 07:55, 23 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Oj zjadłabym sobie te różane konfiturki
Prace postępują???Pada coś.
____________________
Gosia
MirellaB 19:00, 23 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ewuś - nareszcie zdjęcia, które mnie zadowalają i te przedstawione przez Gosię i te przez Ciebie - ekstra
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies