Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

Joku 21:22, 21 sie 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Aniu nadrobiłam zaległości. Jak widzę te twoje pola to się zastanawiam co ciebie w nich zauroczyło. Ja od nich uciekłam i uciekałam podświadomie i świadomie do niedawna (nie były takie rozległe, na moje szczęście ). Żniwa to była jedna z najgorszych robót. Co prawda teraz inne czasy i sprawę załatwiają kombajny w kilka dni.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Bogdzia 21:31, 21 sie 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
irena_milek napisał(a)
w sumie piękna, ale czy szkodzi marchewce?


To gąsienica pazia królowej chyba najpiękniejszego naszego motyla. Niech się naje i urośnie i najlepiej jakby miała dużo koleżanek a marchewce absolutnie nie szkodzi bo zjada tylko liście.Piękne zdjęcia Aniu. Zdjęcia pól cudne i nostalgiczne a zdjecia na konkurs śliczne. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
barbara_kraj... 01:05, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
GorAna napisał(a)



Aniu, czy ta żółta roślina, to tojeść rozesłana?
Interesuje mnie, czy ona w słońcu rośnie i jaką glebę ma?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
GorAna 19:52, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Joku napisał(a)
Aniu nadrobiłam zaległości. Jak widzę te twoje pola to się zastanawiam co ciebie w nich zauroczyło. Ja od nich uciekłam i uciekałam podświadomie i świadomie do niedawna (nie były takie rozległe, na moje szczęście ). Żniwa to była jedna z najgorszych robót. Co prawda teraz inne czasy i sprawę załatwiają kombajny w kilka dni.


Jolu, choć to nie ogrodowiskowy temat, który poruszyłaś....ale bardzo ważny...bo sprawa życia w zgodzie ze sobą....nie wypierania się korzeni
.......kiedyś dawno temu po szkole rolniczej zarzekałam się w gronie przyjaciół i nie tylko, że nie będę pracować na gospodarstwie....bo za ciężko...za pospolicie....że zamieszkam w mieście i tam osiądę..... pomieszkałam zaledwie rok....okazało się,że mijamy się z Mężem i wracając póżno z pracy czasu dla siebie i rodziny jest bardzo mało......brakowało mi przestrzeni, bolała głowa i każdą możliwą chwilę spędzliśmy u jednych lub drugich rodziców pomagając w gospodarstwach.....jedynym wyjściem dla nas było poszukanie gospodarstwa dla siebie.......los sprzyjał... i tak od 1982 roku, z pustymi kieszeniami, czworgiem rąk do pracy i dwujką małych dzieci osiedlismy na swoim...... krok po kroczku bez wielkiego pędu....bez wyścigu szczurów (jak to dzisiaj bywa) raz na wozie a raz pod, zbudowaliśmy swoje miejsce na ziemi szczęśliwi, że samodzielinie, że w zgodzie z powołaniem....czasami baaaaardzo napracowani, a czasami z brzuchami do góry sami sobie; sterem żeglażem, okrętem
Tylko przyjaciele, wierni od lat, wspominają jak to Anka zarzekała się, że na gospodarstwie to nigdy

Pozdrawiam Jolu



a to dzisiejszy zachód słońca nad naszymi polami
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 19:54, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Bogdzia napisał(a)


To gąsienica pazia królowej chyba najpiękniejszego naszego motyla. Niech się naje i urośnie i najlepiej jakby miała dużo koleżanek a marchewce absolutnie nie szkodzi bo zjada tylko liście.Piękne zdjęcia Aniu. Zdjęcia pól cudne i nostalgiczne a zdjecia na konkurs śliczne. Pozdrawiam serdecznie.


Bogdziu, jak miło, że zdrówko wróciło
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 19:59, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
barbara_krajewska napisał(a)

Aniu, czy ta żółta roślina, to tojeść rozesłana?
Interesuje mnie, czy ona w słońcu rośnie i jaką glebę ma?


Tak Basiu, to jest tojeść w słońcu czasami ją przypieka....ale w półcieniu czuje się świetnie...musiu mieć też więcej wilgoci, bo na piasku wysycha...Pozdrawaiam


tutaj rośnie za żeniszkiem
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Madziarzeszow 20:00, 22 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Czy do Ciebie też zbliża się jesień wielkimi krokami? bo u mnie to widać po liściach , wrzosach i trawach. musimy się nacieszyć jeszcze słońcem i piękną pogodą , bo taką zapowiadają na najbliższe dni
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
GorAna 20:18, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Madziarzeszow napisał(a)
Czy do Ciebie też zbliża się jesień wielkimi krokami? bo u mnie to widać po liściach , wrzosach i trawach. musimy się nacieszyć jeszcze słońcem i piękną pogodą , bo taką zapowiadają na najbliższe dni
Pozdrawiam


Lepiej cieszyć się jeszcze latem na jesień jeszcze nie pora niech poczeka.....ale niestety dzisiejsze wieczorne niebo, to nie jest już niebo czerwcowe

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Madziarzeszow 20:22, 22 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Może nie czerwcowe , ale tak cudne
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
GorAna 20:26, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Zdecydowanie bardziej lubię czerwcowe wieczory niż sierpniowe brrrrr zimno już się robi wieczorkirem
na pocieszenie coś bardziej ciepłego
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies