Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

beata_jaworo... 14:38, 15 sie 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 8
To wątek musiałabym nazwać porwałam się z motyką na słońce Biorąc pod uwagę że mam mały ogród, ok 2oo m, osiedle starych domów, stan zastany to chwasty po pas,gromada śmieci poremontowych ziemia (tego nie można nazwać ziemią bo to w większości piach z ukrytymi niespodziankami typu zakopane cegły kawałki pustaków druty..... ) ja nie wiedziałam że matka ziemia tyle tego kryje. Ostatnio z kawałka ok 5x5 m wyciagnęłam ok 6 worków 120 litrowych śmieci korzenie jakieś (kiedyś coś roslo co korzenie miało dlugości nawet 3 metrów. Z sukcesów mogę się pochwalić że zagospodarowałam maleńki kawałek i zrobiłam rabatę rododendronową miejsce w którym jest cień i posadziłam parę host
stan przed
Takie pobojowisko mam na praktycznie na całości ale powoli z tego stanu mam zamiar wyjść.
Wiem że ściany przy których jest rabata są straszne ale mam nadzieję że na jesieni pojawi się kamuflaż w postaci drewnianych paneli
beata_jaworo... 14:41, 15 sie 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 8
Aa i zapomniałam powiedzieć że to jest moje samodzielne dzieło (ten typ tak ma że samodzielnie musi zrobić wtedy mam radochę )
Marzenaka 14:47, 15 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola pięknie, widoki cudne, chociaż ja mam podobne (bardziej w kotlinę mieszkam, akurat po przekątnej od ciebie ) teraz to jak jadę w twoje strony to dzieci z lornetką w aucie, bo Tatry muszą pooglądać.
____________________
Ogród Marzeny
anna_t 13:10, 16 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jolka napisał(a)

Hej Ania trudno mi się wypowiedzieć na bazie własnych doświadczeń, bo mam tę różyczkę zaledwie jakieś dwa miesiące. Na razie jest raczej zwarta, kwitnie dosyć równo, ale też nie jest jeszcze zbyt duża. Można powiedzieć, że się dopiero aklimatyzuje. Przyjrzę się jej jeszcze i Ci powiem jak się będzie zachowywała. Ale długo się zastanawiałam którą różę wybrać, szukałam informacji i wiele osób polecało właśnie Meidiland.

Dzięki Jola, za jakiś czas się o nią podpytam. Hortki masz booooskie !
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
22:41, 16 sie 2016
Jolu przynudzam, ale powalają mnie twoje hortki, ja dopiero tworzyć będę szpaler, a twoim jestem zachwycona
EwaIgi 22:44, 16 sie 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Witam. Ogród masz super, zrobiony z pomysłem i gustem. Pozdrawiam i oczywiście na bieżąco odwiedzam.
____________________
Ewa
jolka 18:33, 17 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
beata_jaworowska napisał(a)
To wątek musiałabym nazwać porwałam się z motyką na słońce (...)

Z motyką na słońce - super nazwa dla wątku Zakładaj śmiało

beata_jaworowska napisał(a)
Aa i zapomniałam powiedzieć że to jest moje samodzielne dzieło (ten typ tak ma że samodzielnie musi zrobić wtedy mam radochę )


Kawał roboty odwaliłaś Wiem, że ciężko jest na początku, zwłaszcza jak dookoła zwały śmieci, ale powoli powoli, małymi kroczkami idzie się do przodu. No i efekty cieszą. Biorąc pod uwagę, że masz 200m, możesz sobie zrobić naprawdę ogródek-bombonierkę, choć wiadomo, że roboty strasznie dużo. Rh super się prezentują, zdrowiutkie, zieleniutkie. Widać, że im dobrze Pewnie im jakieś cebulowe dodasz i będzie pięknie wiosną. A jeszcze jak przyjdzie drewienko na ścianę, będzie super.

Pozdrawiam i czekam na wątek "z motyką na słońce"
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:42, 17 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola pięknie, widoki cudne, chociaż ja mam podobne (bardziej w kotlinę mieszkam, akurat po przekątnej od ciebie ) teraz to jak jadę w twoje strony to dzieci z lornetką w aucie, bo Tatry muszą pooglądać.

Hej Marzenka Widoki są owszem ładne i my też zawsze mamy lornetkę pod ręką

Wiem, że mieszkasz niedaleko mnie, ciekawa jestem z jakiego wodociągu bierzesz wodę?? Tak się pytam z ciekawości. Dziś odebrałam z sanepisu analizę wody, robiliśmy przed założeniem stacji uzdatniania w domu. Poszłam po te wyniki, kobitka się mi przygląda i się pyta: to ze studni ta woda, tak?? A ja - nie, skądże! Z wodociągu! A w wodzie COLI!!

No, to taka ogólna informacja dla Koleżanek z mojej okolicy.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:46, 17 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anna_t napisał(a)

Dzięki Jola, za jakiś czas się o nią podpytam. Hortki masz booooskie !

Dzięki Anusia Hortki jeszcze przyrastają, mają naprawdę wielkie głowy. Pogoda im sprzyja, deszcz delikatnie podlewa, umiarkowanie ciepło jest, nie to co w tamtym roku. Schły i brązowiały w oczach.

A Meidiland będę obserwować i Ci napiszę co i jak.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:09, 17 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MonikA napisał(a)
Jolu przynudzam, ale powalają mnie twoje hortki, ja dopiero tworzyć będę szpaler, a twoim jestem zachwycona

TO ja przynudzam tymi hortkami I dzięki Moni za miłe słówka
Zapewne niedługo będziesz się zachwycać własnym hortkowym szpalerem
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies