Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 09:19, 15 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
bata napisał(a)
Jolu jeżeli pozwolisz zgapie od Ciebie trójkątną rabatę hortensjową - chociaż u mnie będzie prostokątna i dodam elementy od Any-art, nie mam odwagi na buksy powiedz mi tylko na jakiej wyskości masz szczepione miłorząb i trzmieliny, ach pięknie u Ciebie, na wiosnę poproszę o instrukcję cięcia hortensji by tak pięknie się prezentowały
i mam prośbę - kupiłam młodziutkie, ledwo co szczepione trzmieliny i nie wiem kiedy i jak je ciąć, by nabrały masy - możesz zajrzeć do mnie, z góry dziękuję
dziękuję za odwiedziny i cenne wskazówki


Zgapiaj co Ci się podoba Odnośnie bukszpanów napisałam u Ciebie.
Miłorząb ma jakieś 1,80 a trzmieliny ok metra chyba. Jak potrzeba dokładnie to mogę pomierzyć. Trzmieliny .. ja bym w tym roku już chyba nie cięła, co najwyżej kosmetycznie - jak Ci coś bardzo przeszkadza. Dałabym im czas by się porządnie korzeniły zamiast się wysilać w nowe przyrosty. Ale na wiosnę na pewno musisz przyciąć wszystkie końcówki, żeby się krzewiły. Podkreślam też, że nie jestem specjalistą - to co piszę to moja intuicja plus jakieś tam obserwacje. Może jeszcze ktoś się wypowie.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kawa 11:15, 15 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Macham ślicznie Joluś jak zwykle.
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
bata 11:28, 15 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Jolu dziękuje, jakie Ty masz piękne widoki, kocham góry, ach.....i jeszcze jedno - świetnie położona kostka, szkoda że zanim położyłam swoją nie znałam ogrodowiska
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Martina 11:35, 15 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Jezeli chodzi o kostke to ja akurat stoję przed wyborem jaką wybrać i jak ułożyc.Czy pamiętasz moze jaka kostka jest u Ciebie?
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
anna_t 12:21, 15 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jolka napisał(a)


Siedź sobie wygodnie, jeśli tylko Ci się podoba Ja też bardzo lubię to miejsce.
A różyczka z brzozowej to biała okrywowa Alba Meidiland.


Jola powiedz mi ona zwarcie rośnie, kwitnie też w środku? bo ja mam swany i puszcza takie długie baty i na końcach tylko kwitnie, wkurza mnie :/
moze bym wymieniła..?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jolka 13:37, 15 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Macham ślicznie Joluś jak zwykle.

Dzięki Kamisia Macham również... leniwie, popołudniowo, kwiatkowo
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 13:47, 15 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
bata napisał(a)
Jolu dziękuje, jakie Ty masz piękne widoki, kocham góry, ach.....i jeszcze jedno - świetnie położona kostka, szkoda że zanim położyłam swoją nie znałam ogrodowiska

Tak, widoki mamy rzeczywiście extra Nieskromnie piszę, ale to tylko widok.. zasługa natury, nie moja

Martina napisał(a)
Jezeli chodzi o kostke to ja akurat stoję przed wyborem jaką wybrać i jak ułożyc.Czy pamiętasz moze jaka kostka jest u Ciebie?


Jeśli chodzi o kosteczkę, to my wybraliśmy granitową szaro-rudą. Kosteczki 4x6, obrzeża 10x10 cm. Ułożona jest na podsypce piaskowo-żwirowej (nie na betonie) w takie półkola. Wypełnienie - czarny bazalt. Ogólnie polecam. Mamy jej naprawdę dużo przed garażem, jest tam też duży spadek terenu - wprost do garażu. Jak na razie kostka wchłania wodę jak gąbka, nigdy się nam kropla wody nie nalała do piwnicy.

Kiedyś tu wrzuciłam fotki:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/756-kostka-granitowa?page=5
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:01, 15 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anna_t napisał(a)
Jola powiedz mi ona zwarcie rośnie, kwitnie też w środku? bo ja mam swany i puszcza takie długie baty i na końcach tylko kwitnie, wkurza mnie :/ moze bym wymieniła..?

Hej Ania trudno mi się wypowiedzieć na bazie własnych doświadczeń, bo mam tę różyczkę zaledwie jakieś dwa miesiące. Na razie jest raczej zwarta, kwitnie dosyć równo, ale też nie jest jeszcze zbyt duża. Można powiedzieć, że się dopiero aklimatyzuje. Przyjrzę się jej jeszcze i Ci powiem jak się będzie zachowywała. Ale długo się zastanawiałam którą różę wybrać, szukałam informacji i wiele osób polecało właśnie Meidiland.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
beata_jaworo... 14:09, 15 sie 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 8
[Wpadłam na chwilę i przepadłam na rbatach z hortkami jeśli ożna to skradnę pomysł i u siebie zrobię podobne.
jolka 14:19, 15 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
beata_jaworowska napisał(a)
[Wpadłam na chwilę i przepadłam na rbatach z hortkami jeśli ożna to skradnę pomysł i u siebie zrobię podobne.


Beatka, widzę, że to Twój pierwszy post na O. Jakże mi miło, że u mnie
Kradnij co Ci się tylko podoba, zakładaj wątek i pokazuj co działasz

Pozdrawiam niedzielnie

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies