Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 20:49, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola czy mogę zatem czuć się matką chrzestną Twojego wrzosowiska?
Kupowałaś u pana przy wejściu czy u pani (już bardziej na środku)?
Ładnie się zaczyna skarpa. Moim marzeniem jest placyk z brzozami porośnięty wrzosami i trawami Ale to już chyba w drugim wcieleniu


Oczywiście możesz się czuć matką chrzestną wrzosowiska
Kupowałam u pana przy wejściu.

Brzozy z wrzosami pięknie wyglądają, Danusia robiła takie realizacje.
I nigdy nie mów nigdy Różnie to się okoliczności układają. Jak by mi ktoś parę lat temu powiedział, że dom będę budować to bym mu po głowie popukała A tu proszę, życie napisało swój scenariusz..

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
asiak 21:06, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Piękne wrzosowisko
____________________
AsiaDziałeczka Asi
jolka 21:17, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A.. z rzeczy planowanych, polecanych przez Toszkę, zakupiłam hakonechloa macra.
Na razie dwie szt., dość konkretne kępy, z zamiarem podzielenia każdej. Ale mnie wątpliwości nachodzą, czy jeżeli ją podzielę teraz, to czy się zdąży w ukorzenić do zimy?? Najwyżej dokupię jeszcze ze dwie w pn.

I czy one mają jakieś szczególne wymagania?? Chyba nie??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:21, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
asiak napisał(a)
Piękne wrzosowisko

Dzięki Asiu Wrzosowisko jeszcze nie skończone, nie wszystko wsadzone, nie posprzątane.
Ale deszcz mnie przegonił i nie mogłam skończyć. Mam jednak nadzieję, że będzie ładnie rosło




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Marzenaka 22:20, 17 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola ty to szalona jesteś! Ledwie temat skarpy zaczęty a już obsadzony kawałek. Przekaż trochę energii bo z tym u mnie fatalnie ostatnio... Piękna skarpa będzie.
____________________
Ogród Marzeny
lindsay80 23:23, 17 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
podglądałam po cichutku rozważania o skarpie, a tu już pierwsze rośliny się pojawiły, Ty to jesteś obrotna kobitka Jolu!
____________________
Tu ma być ogród :)
iwka 00:22, 18 wrz 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Wrzosowisko !!! Na pewno będzie pięknie, będę zazdrościć bo definitywnie pożegnałam się z wrzosami, nie umiem o nie dbać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
nawigatorka 07:41, 18 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
jolka napisał(a)

Asiu, no wrzosy nie były w planie, ALE na początku była mowa o tym, że mają być "miękkie nasadzenia" Więc może bardzo pośrednio, można by je zaliczyć do oględnie zaplanowanych

Myślisz, że się nie sprawdzą??

Wiem, że można było pojechać jakimś konkretnym nasadzeniem po całości,
ale może plamy roślin też będą dobrze wyglądać...taka naturalistyczna akwarela

Co do zdejmowania darni, to Tata mi trochę pomógł. Motyką ściął kępy traw porastające skarpę, a część ja ściągnęłam takim metalowym urządzeniem, ostro zakończonym.. nie wiem jak się to nazywa, ale widziałam podobne na O. Sfocę przy okazji.


na pewno będzie pięknie.wrzosy pięknie wyglądają na pochylych terenach.u mnie za to nawet w donicy się nie trzymają
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
jolka 08:28, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola ty to szalona jesteś! Ledwie temat skarpy zaczęty a już obsadzony kawałek. Przekaż trochę energii bo z tym u mnie fatalnie ostatnio... Piękna skarpa będzie.


Haha Marzenka, najtrudniejszy pierwszy krok
U mnie z energią nie jest tak źle, za to gorzej z czasem i myślami z gatunku egzystencjonalnych Czasem się po prostu zastanawiam czy jest sens pracy od rana do wieczora, podczas gdy życie ucieka między palcami...

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 08:37, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
lindsay80 napisał(a)
podglądałam po cichutku rozważania o skarpie, a tu już pierwsze rośliny się pojawiły, Ty to jesteś obrotna kobitka Jolu!


Naoglądałam się wrzosów dookoła i jakoś mnie to zmotywowało do działania Jeśli nie teraz to dopiero za rok mogłabym je sadzić. Jeszcze jakichś niskich falujących traw bym dokupiła. Teraz jest spory wybór i przeceny.
A potem znów będę musiała czekać do maja...
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies