Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 16:21, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kerii napisał(a)
Przyszłam od Gosi tropem wrzosów i jestem w szoku
Ty to prawie jak ten Cezar tylko bardziej ogrodowo zobaczyłam, kupiłam, posadziłam. A skarpa jest super, już widzę jak się wrzosy rozrosną i stworzą bajeczną kolorową plamę...A co do okrywania na zimę ja moje przykrywam gałązkami świerkowymi i to u mnie wystarcza, zimują bez strat.


Witaj kerii To dobra wiadomość, że wrzosy u Ciebie zimują bez strat. Też je ładnie nakryję na zimę.

A w kwestii zobaczyłam.. kupiłam.. haha no właśnie już dziś zamówiłam - irga major sztuk 25 Pan obiecał przysłać piękne sadzonki, koło środy powinny być na miejscu. Zobaczymy jak będzie z ciągiem dalszym. Żeby ją wsadzić muszę przygotować skarpę na całej długości. Uff

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kawa 20:48, 19 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Joluś kochana a ty nic nie robienia dajesz znać a tu wrzosy. Jej u dajesz mi trochę twojej energii co. Ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 23:27, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś kochana a ty nic nie robienia dajesz znać a tu wrzosy. Jej u dajesz mi trochę twojej energii co. Ściskam

Wiesz Kami, wrzosy to był sobotni spontan
Buziaki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 23:58, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)

Czasem się po prostu zastanawiam czy jest sens pracy od rana do wieczora, podczas gdy życie ucieka między palcami...
Dokładnie też tak coraz częściej myślę... po czym lecę w ogród...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Kawa 08:11, 20 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Jola ściskam cię mocno
szkoda że te dni tak uciekają nie mam nawet kiedy do Ciebie się wybrać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 10:29, 20 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gosia, no tak, na depresje ogrodowe najlepsza robota
Kami, owszem.. dni uciekają jeden za drugim, poniedziałek a za chwilę już piątek.
No i dni coraz krótsze, ciężko coś zrobić...

A ja dziś z rana przejazdem zahaczyłam o Hebe, kupiłam rozchodnik matrona i dwa takie niskie korpulentne,
z myślą o skarpie. W sumie może i matrona też by mogła na skarpie rosnąć.
No a po drodze był Lidl, więc powiększyłam kolekcję czosnków.
W tym roku stawiam na dwie odmiany: gladiator i mount everest.

Pogoda się ładna robi, po południu mam zamiar skończyć wrzosy na skarpie.
A póki co ...czas do popracować w pracy

Miłego dnia wszystkim
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Ananasek 22:04, 20 wrz 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Cześć Jolu! Podglądam Twój wątek... i w końcu się doczekałam realizacji skarpy! Gratulacje!
Ja też taką mam Powiedz mi jak u Ciebie wygląda zejście ze skarpy do niższego poziomu? Masz schody? Planujesz je? czy poprostu na części zostawisz trawę...?

I jeszcze jedno... czy masz gdzieś zdjęcie z daleka Twojej skarpy? Np. z końca działki, ...chodzi mi o ujęcie całej tylnej części ogrodu.
Pozdrawiam!
____________________
Beata Moje nieplony
Ananasek 22:04, 20 wrz 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
____________________
Beata Moje nieplony
jolka 08:03, 21 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ananasek napisał(a)
Cześć Jolu! Podglądam Twój wątek... i w końcu się doczekałam realizacji skarpy! Gratulacje!
Ja też taką mam Powiedz mi jak u Ciebie wygląda zejście ze skarpy do niższego poziomu? Masz schody? Planujesz je? czy poprostu na części zostawisz trawę...?

I jeszcze jedno... czy masz gdzieś zdjęcie z daleka Twojej skarpy? Np. z końca działki, ...chodzi mi o ujęcie całej tylnej części ogrodu.
Pozdrawiam!


Hej Ananasku No, skarpa się rozkręca. Choć ciężko coś zrobić, bo po południu moment i się ciemno robi. Ale wczoraj posadziłam resztę wrzosów i parę rozplenic z moich własnych zasobów Mam zamiar dodać rozplenicom do towarzystwa rozchodnika matrona. Ale to najwcześniej we czwartek, bo dziś pracuję długo.

Jeśli chodzi o zejście do części użytkowej - nie będzie tam schodów. Jak już kiedyś pisałam skarpa po bokach jest łagodna i normalnie po trawce schodzi się w dół. Kosiarką też na spokojnie można przejechać.

Obecnie nie mam fotki takiej całościowej, ale zrobię przy najbliższej okazji zdjęcie z domu obok. Tam jest najlepszy widok na całokształt
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 08:08, 21 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A właśnie, jutro jestem też wstępnie umówiona z panem od kostki. Chcę zrobić granitową obwódkę na taki placyk co ma być wysypany żwirkiem, i drugą wokół skrzyń warzywnych Zobaczymy, jak się dogadamy to może jeszcze coś przed zimą powstanie W sumie to tylko obwódka, więc tak bardzo dużo pracy nie ma.

Macham jesiennie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies