Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 08:50, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
iwka napisał(a)
Wrzosowisko !!! Na pewno będzie pięknie, będę zazdrościć bo definitywnie pożegnałam się z wrzosami, nie umiem o nie dbać

Iwcia, ciekawa jestem czy ja będę potrafiła Sygnały ostrzegawcze napływają z różnych stron. Może nie być z nimi tak łatwo. No ale jak nie spróbuję to się nie przekonam. Ziemię dostały (tak mi się wydaje) optymalną, na zimę je nakryję gałązkami świerkowymi, no i zobaczymy...
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 09:08, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nawigatorka napisał(a)
na pewno będzie pięknie.wrzosy pięknie wyglądają na pochylych terenach.u mnie za to nawet w donicy się nie trzymają


No to zobaczymy co u mnie będzie. Teraz (znaczy w pn, bo chcę wcześniej pozmawiać tel. ze sprzedawcą) zamawiam irgę na całą skarpę. Skoro u Ciebie na 15 m weszło 20 irg, to ja na moją ok. 20 metrową zamówię 25 sztuk. Posadzę ją po całości od góry skarpy. Niech już się korzeni i przyrasta na wiosnę, bo nawet nie chce myśleć ile czasu spędzę na plewieniu tej skarpy, nim rośliny nabiorą masy!



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
ren133 09:20, 18 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
iwka napisał(a)
Wrzosowisko !!! Na pewno będzie pięknie, będę zazdrościć bo definitywnie pożegnałam się z wrzosami, nie umiem o nie dbać


To ja będe drugą zaglądającą podziwiać wrzosy ... bo mam je już tylko w doniczkach
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Marzenaka 09:32, 18 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola ja muszę mieć wenę przede wszystkim do działania. Teraz szkoła się zaczęła to tylko po zebraniach latam popołudniami, jeszcze dzieci na zajęcia dodatkowe chcą chodzić no i popołudnia jeżdżenie tylko. Na pewno skarbonkę z napisem OGRÓD zakładam bo będzie w co inwestować na wiosnę eM wnet wraca to przynajmniej pomoże ziemię na nowych rabatach przygotować i na wiosnę będę sadzić.
____________________
Ogród Marzeny
Margerytka40 09:22, 19 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
jolka napisał(a)


Haha, nie możemy dać się zwariować
Ja dziś odpoczywam od ogrodu, idę Was pooglądać

A z werbeną przypomnij się koniecznie, jak przyjdzie ten czas


Jolu a kiedy mam się przypomnieć z tą werbeną ? Pytam bo ja jeśli chodzi o nią nie kumata . .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
kerii 11:36, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przyszłam od Gosi tropem wrzosów i jestem w szoku
Ty to prawie jak ten Cezar tylko bardziej ogrodowo zobaczyłam, kupiłam, posadziłam.
A skarpa jest super, już widzę jak się wrzosy rozrosną i stworzą bajeczną kolorową plamę...
A co do okrywania na zimę ja moje przykrywam gałązkami świerkowymi i to u mnie wystarcza, zimują bez strat.
____________________
Jola Moja glebo terapia
Pszczelarnia 12:01, 19 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Akcja skarpa bardzo mi się podoba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolka 16:10, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
ren133 napisał(a)

To ja będe drugą zaglądającą podziwiać wrzosy ... bo mam je już tylko w doniczkach


Zapraszam zawsze
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:16, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola ja muszę mieć wenę przede wszystkim do działania. Teraz szkoła się zaczęła to tylko po zebraniach latam popołudniami, jeszcze dzieci na zajęcia dodatkowe chcą chodzić no i popołudnia jeżdżenie tylko. Na pewno skarbonkę z napisem OGRÓD zakładam bo będzie w co inwestować na wiosnę eM wnet wraca to przynajmniej pomoże ziemię na nowych rabatach przygotować i na wiosnę będę sadzić.


Że się szkoła zaczęła .. hmm.. nie musisz mi mówić
A skarbonka na ogród zawsze się przyda. Jak sobie ziemię ładnie przekopiecie teraz, to na wiosnę będzie akurat do sadzenia. Ja już na szczęście nie mam w ogrodzie takich wielkich powierzchni do przekopywania. Pozostaje jednak zerwanie darni ze skarpy (ale to delikatnie, żeby jej nie zniszczyć) no i bieżąca robota przy chwastach. Ech, z tymi chwastami to urwanie głowy

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:17, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Margerytka40 napisał(a)

Jolu a kiedy mam się przypomnieć z tą werbeną ? Pytam bo ja jeśli chodzi o nią nie kumata . .

Napisz mi adres na priv, to już będę pamiętała. Jak zbiorę nasionka to Ci wyślę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies