Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Gardener27 12:38, 24 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Odnośnie Swany odpisałem u siebie Będzie pasować do Twojego eleganckiego ogrodu jeśli się na nią zdecydujesz

Nacieszyłem oko widokami i zmykam

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
jolka 13:43, 24 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gardener27 napisał(a)
Odnośnie Swany odpisałem u siebie Będzie pasować do Twojego eleganckiego ogrodu jeśli się na nią zdecydujesz

Nacieszyłem oko widokami i zmykam

Pozdrawiam


Przemek, dzięki za informacje i za miłe słówka
Poczytałam, popisałam Będę jeszcze o niej coś szukać.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
wiunia 22:27, 24 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Jolu jutro poczytam na google o wrotyczu, bo nie wiem co i jak, pewnie grabom taka nalewka dobrze zrobi
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 08:13, 25 sie 2014


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Jolu wielkíe dzíęki za link
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
jolka 17:16, 25 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
wiunia napisał(a)
Jolu wielkíe dzíęki za link


Nie ma za co
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
nicol21 23:31, 25 sie 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
jolka napisał(a)



Nie mieszkamy, bo jeszcze nie wszystko gotowe
Ale na dobrej drodze.. kuchnia ma być do końca października, drzwi wewnętrzne do końca listopada A do jesieni mam zamiar jeszcze trochę zdziałać ogrodowo Jak u Oli przeczytałam "graby, szum traw i blask jeżówek", to tak mi wyobraźnię rozpaliło, że pracownika do kopania w ogrodzie znalazłam

A tak w ogóle, to mało nie padłam z wrażenia, jak wczoraj na moją wieś ("tam gdzie diabeł mówi dobranoc, gdzie horyzont otwiera swe drzwi") zajechał młody człowiek, wystrojony krawatowo i wręczał wszystkim reklamówki jabłek, z dołączoną kartką o akcji na złość putinowi. Ot, edukacja u podstaw...




Fajna akcja! Kiedyś w pracy zamówiliśmy coś z dostawą... się kolega zdziwił jak podjechał gość super wypasionym autem, wyszedł w garniturku, krawaciku i mu wręczył nasze jedzenie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
MamaMagda 09:20, 26 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ale fajne chłopaki - studenciaki! Mi by się tacy przydali do eksmisji warzywnika
Zbieram się za remanent w tej części i zabrać nie mogę
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
jolka 18:40, 26 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Studenciki podobno już skończyli. Nawet mi się nie chce jechać oglądać, bo przecież leje non stop i zimno jak nie wiem co. Paskudna pogoda

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
tabliczkazna... 21:10, 26 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Jeju, u nas to samo jak w najgorszym listopadowym koszmarze...
Zaraz mam nos na kwinte i kręcę sie w poszukiwaniu czekolady...
____________________
Marta
marta_d 09:46, 27 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
jolka napisał(a)
Wykorzystując weekend troszkę podgoniłam ogrodowe tematy

Po raz TRZECI dosadziłam dwa świerki serbskie, które topią się i duszą w moim bagnie. Tym razem wykopaliśmy rów odprowadzający wodę od dołków na rośliny, a drzewkom zrobiłam lekką "górkę" żeby się nie podtapiały. Jak nie dadzą rady, to ja już chyba też nie dam rady Zapomniałam fotek zrobić, ale będę inne.

Muszę chyba zawnioskować do Ogrodowiskowej Społeczności, o nadanie honorowego tytułu HODOWCA WERBENY PATAGOŃSKIEJ ROKU 2014!! Wsiana w lutym br. obecnie (23 sierpień) wygląda tak:



Zgroza normalnie, dawno o niej zapomniałam, myślałam, że po prostu nie wzejdzie, a tu nagle się pokazały siewki, no to przepikowałam. Tylko co z nią teraz zrobić?? Przetrzymać na jasnym parapecie w piwnicy przez zimę, czy co??

Poza tym, trwają prace w okolicach grabów Mój "pracownik-studencik" przyprowadził brata i chłopaki przekopują pas ziemi szerokości ok, 1,5m. Docelowo będzie tam rabata z jeżówkami w roli głównej.



Mój Tata chłopakom instruktaż robi, ale działają naprawdę super. Jestem zadowolona

Poza tym przerzuciliśmy po raz pierwszy kompost. Dodatkowo, zgodnie z radą Madżenki przekopałam hosty trochę dalej od tuj. Generalnie szmaragdy ładnie się poprzyjmowały, przed nimi na razie jest przechowalnik-bajzlownik, ale nie od razu Kraków zbudowali


No, więcej "brzydkich" zdjęć nie pokazuję. To, tak tylko, żebym za rok mogła porównać. Jak widać, jeszcze bardzo dużo pracy przed nami.



Te "brzydkie" zdjęcia to otucha dla mnie powoli do celu ale Ty masz niewobrażalnie dużą działkę Mój ojciec również pomaga mi w tych cięższych pracach mimo swoich 71 lat ale pewnie nie jeden 40-latek pozazdrościłby mu formy, oby jak najdłużej tata jest mistrzem w cięciu żywopłotu, więc tę działkę zostawiam jemu
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies