Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 15:27, 30 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Po drugiej stronie lariski z lawendami wciąż w formie
Choć niestety zauważam plamistość liści na różyczce.




No i jeszcze limkowe przynudzanie Nie potrafię się im oprzeć





Chyba nie pokazywałam tej rabatki z tyłu. Są tam bukszpany utopione w hostach i trzmieliny.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Dorota123 20:28, 30 sie 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne zdjęcia pokazujesz. Lawendę też taką mam, pierwszy rok, ale już nie raz kupowałam i po zimie nie chciały ożyć. Boję się kolejnej porażki, bo bardzo chciałabym mieć piękną obwódkę lawendową,
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
marta_d 20:40, 30 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
jolka napisał(a)
Sobota nieco przychmurzona, na szczęście jednak bez deszczu
Dzięki temu mogłam trochę powalczyć z chwastami, prysnąć na grzyby, powycinać przekwitające lariski. Gdy plewiłam graby, przechodziła akurat sąsiadka. Zatrzymała się chwile i mówi "o widzę, że maliny posadziłaś"
A już mi się wydawało, że graby zaczynają wyglądać jak GRABY!


Ten jasny pas przed grabami, to przekopana ziemia, przysypana piaskiem. Jeszcze przed zimą będzie pełna jeżówek

Poza tym, moja dotychczasowa bajzlownia koło wjazdu do garażu nabiera powoli kształtu. Zakwitły lawendy, które wiosną sadziłam jako maleństwa. Dodatkowo doszły tam trzy jałowce i klon. Będzie jakiś ciąg dalszy, ale jeszcze nie wiem jaki





Fajna jest ta odmiana lawendy, ma taki intensywny kolor kwiatków. Obecnie robię z niej sadzonki, bo po modyfikacji koncepcji potrzebuję jeszcze z 10 krzaczków, by dojechać nią do płotu


piękne zdjęcie Twój ogród jest wspaniały !!!
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
jolka 20:51, 30 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Dorota123 napisał(a)
Piękne zdjęcia pokazujesz. Lawendę też taką mam, pierwszy rok, ale już nie raz kupowałam i po zimie nie chciały ożyć. Boję się kolejnej porażki, bo bardzo chciałabym mieć piękną obwódkę lawendową,


Ty mnie nawet nie strasz Dorotka!
Ani przez chwilę nie pomyślałam, żeby mi lawendy po zimie wypadły. W sumie te koło róż są już drugi rok. Wprawdzie zimy prawie nie było, ale mam też koło domu lawendy, już chyba z 3 lata. Nic im nie jest. Może więc i tym się uda

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:14, 30 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
marta_d napisał(a)


piękne zdjęcie Twój ogród jest wspaniały !!!


Dziękuję Ci Martusia za przemiłe słówka!
Dzięki nim mi się chce, jak mi się nie chce

Oczywiście do wspaniałości droga daleka, usłana perzem, chwastami i gliną. Ale walczę dzielnie


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
tabliczkazna... 21:34, 30 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Cudnie! Jak dla mnie mozesz przynudzac hortensjowo co dzień. Jakby moje tak pięknie wyrosły, to tez bym stała z rozdziawiona papą i stale je podziwiała. Lubię Twój ogrod, bo masz w nim ład i harmonię - dobrze sie czuje w takich miejscach.
A co do grabow, to jeśli Twoje przypominają maliny, to moje chyba tylko tatarak Przycięłam moje, zeby sie krzewily, podlałam florivitem (a co tam...) i czekam, zeby chłopaki w końcu w masę szli, a nie w wysokość
____________________
Marta
Gardener27 22:55, 30 sie 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Co to za odmiana lawendy ? Bardzo niska dzięki czemu nie będzie się pokładać i jeszcze kwitnie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Aneta1309 07:42, 31 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dawno mnie tu nie było a ogród tak pięknie się rozrasta cudnie jesti rabaty takie zadbane
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
jolka 08:35, 31 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
Cudnie! Jak dla mnie mozesz przynudzac hortensjowo co dzień. Jakby moje tak pięknie wyrosły, to tez bym stała z rozdziawiona papą i stale je podziwiała. Lubię Twój ogrod, bo masz w nim ład i harmonię - dobrze sie czuje w takich miejscach.
A co do grabow, to jeśli Twoje przypominają maliny, to moje chyba tylko tatarak Przycięłam moje, zeby sie krzewily, podlałam florivitem (a co tam...) i czekam, zeby chłopaki w końcu w masę szli, a nie w wysokość


Haha, ja ja lubię ten Twój styl pisania Ja "chłopaki" też ciachnęłam ostro i trzy razy. Ale już nie kombinuję z florowitem, tylko śmierdzącego wrotyczu im naleję.

Buziaki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 08:42, 31 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gardener27 napisał(a)
Co to za odmiana lawendy ? Bardzo niska dzięki czemu nie będzie się pokładać i jeszcze kwitnie


Przemek, rzeczona lawenda to BLUE SCENT. Kwitnie teraz dlatego, że nie pozwoliłam jej zakwitnąć w czerwcu. Ciachnęłam ją, bo była licha, nierówna, sadzona późną wiosną z mizernych sadzoneczek. Ale warto było Odwdzięczyła się kwieciem. Zostawiam Ci kilka gałązek
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies