Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Margolka 10:47, 20 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Zbyszku, ta góra jeszcze prawie w ogóle nie ruszona. Planuję to zrobić, jak mi sie ręce wygoją... Ja to wszystko przecież sama robiłam, małym sekatorkiem, a mój jałowiec większy od twojego )
Na razie to sie cieszę, ze przystopowałam, bo dopiero teraz zaczęłam mu sie tak naprawdę przyglądać Wczoraj np. troche inaczej go ponaciagałam - przy pomocy drutu - prawdę mówiąc, nawet nie wiem, czy tak mozna

Zbyszku, a które gałązki byś jeszcze ciachnął??? Chętnie posłucham sugestii, bo sama się zastanawiam nad tym, czy np. nie zostawic tylko tych biegnących w górę? Ale ostatecznie myslę sobie tak: wyciąć zawsze zdążę, a jak ciachnę, to cofnąć sie juz nie da. Poduszeczki będe jeszcze modelować (przydałyby mi sie nozyce do strzyzenia owiec

Jeszcze mam pytanie, po jakim czasie go spryskac tym Pinivitem?

Hanuś nie wpadłabym na to, ze mozna go skrócić od góry Poprzyglądam mu sie, pomyślę i zobaczymy... Chyba jednak podoba mi sie taki wysoki pudel Tylko on ma gałęzie takie poobłazone z kory (u Zbyszka sa takie gładziutkie...) Nie wiem, czy taka jego uroda, czy cos mu dolega...?
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 10:57, 20 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś czy to od Ciebie sms wczorajszy? odnośnie kawy? Mam nowy telefon i dużo kontaktów straciłam
buziaki
k.
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 12:21, 20 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
No ode mnie Zapisz sobie.
To co, pijemy? Moze byc mrożona Daj mi znac na komórkę, bo tutaj moge juz do wieczora nie zajrzeć.
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 12:31, 20 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś no to dobrze wymyśliłam dzisiaj i jutro odpada, niestety :/ dzisiaj jestem udomowiona, bo M bierze auto, jedzie do Młodej na zakończenie roku (na 14tą!!!) i potem do urzędu gminy i na basen, więc wrócą dobrze po 17tej, obiadek... a jutro ja urywam się z pracy i na przedstawienie z kółka teatralnego Młodej.. a potem cała grupa ma ognisko, więc też późno wrócimy... ech może w przyszłym tyg? W sobotę chyba do Danusi się wybieram, Ty nie?

pozdrówka!
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 15:30, 20 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Szkoda... No ale co sie odwlecze...

A do Danusi to gdzie? Niestety nie sledzę forum zbyt dokładnie, więc nic nie wiem. Proszę o oświecenie, co, gdzie i jak?
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 20:48, 23 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
yyy, wczoraj była impra... święto róż... tu:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3267-swieto-roz-w-ogrodzie-nie-tylko-bukszpanowym-2013

nie byłam

buziaki! pokazuj co zdziałałaś w ogrodzie
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 18:15, 24 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Dzisiaj trochę chłodniej, chociaż ja na upał nie narzekam - lubię
W piatek kosiłam trawnik u rodziców. Duzo mają, całe popołudnie kosiłam. Upał niemiłosierny, spaliłam sobie plecki
W sobote i niedzielę dłubałam u siebie. Próbowałam też troche sie zrelaksowac, ale nie za dobrze mi to wychodzi W sobote wytrzymałam na leżaku 6 minut, w niedzielę troche dłuzej, bo "aż" 40 Nie umiem leżeć, bo zaraz myślę, co jeszcze moznaby zrobić
W kazdym razie trawnik wykoszony, warzywka wypielone, nowe rabatki zrobione, kora (gdzie trzeba)dosypana, płotek z gałązek przymocowany do siatki sąsiadów ("podgladalnik" zlikwidowany ), poza tym wsadziłam sporo nowych roslin (nie umiem przestac kupować ) i wyszorowałam leżaki.
A. I dokupiłam 3 pomidory, 2 ogórki i kilka sałat lodowych. Oczywiście wsadziłam.
Nabyłam tez podpórki pod ogórki, bo moje ogórki zamierzam puscic w górę
No to do dzieła. Parę fotek dla was.

Taką mam miejscówkę do wypoczynku. Wszystko mam: książeczka, woda, kawka i święty spokój - tylko leżeć nie umiem
Uwielbiam te dechy z tyłu To szopa sąsiada - fajne tło dla iglaków


Pierwsza lilia (Carol, chyba taka sama, jak u ciebie?)


Ogóreczki kwitną, rozsiane po całym ogrodzie, to tu, to tam


Cyprysik groszkowy wreszcie trafił do ziemi na rabatce, gdzie któlują mini Rh japonica jeszcze nie wiem, czy mu sie podoba. Z tyłu nowy nabytek "na kiju", a obok jedna z moich ligularii (języczek) - L. przewalskiego


Zrobiłam taka malutka rabatkę (pomiedzy perukowcem a cyprysem) dla nowej hortensji, którą podsadziłam żurawkami i miodunką


Zółta róża rozkwitła. Nie wiem, co to za królewna, bo napisali po niemiecku


I jeszcze taka slicznotka, wyzsza ode mnie
Tydzien temu:

I wczoraj:



Zagospodarowałam starą taczkę - bardzo mi sie podoba taka zardzewiała


Na koniec piekne cienie na trawniku, patrzę przez peruczki perukowca na moją ukochana brzozę )))


Reszta zdjęć jutro
Deszcz zaczął padać. Boje sie o moją rabatke na taczce, bo nie ma w niej dobrego odpływu wody - dałam radę zrobić tylko 4 dziurki...








____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 18:56, 24 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajne cienie, perukowiec ogromny! I brzoza cudna, mogłabym taką przygarnąć
Co kupiłaś nowego i gdzie?
Ta hortensja to jaka? Kącik z leżakiem fajny, mój rekord to też coś koło 40 minut Ogóreczki u mnie w podobnym stadium Lilia chyba taka sama

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 21:03, 24 cze 2013


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Horti zapomniałam jaka, ale mam zapisane - teraz nie mam jak sprawdzić. Prawie wszystkie nowości z przodu, a z tamtąd jeszcze zdjęć nie wrzucałam Ta lilia + drzewiasta są nowe. Plus kilka cebul wsadziłam, ale jeszcze niewiele widać, bo niedawno. Chcę zrobić taką mieszaną, liliową rabatkę, ale na razie mam tylko kilka "lelijek"

____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Anita1978 21:51, 24 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Hej
Witam prawie sąsiadkę !
I jak przystało na pierwszą wizytę przychodzę z kwiatkiem
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies