Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Krys 23:08, 08 kwi 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Małgosia czy Ciepłucha już prowadzi sprzedaż detaliczną?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Margolka 07:47, 09 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Hahahahaha, ale się uśmiałam, jak was tu wszystkie zobaczyłam, zakupoholiczki ogrodnicze
Coś w tym jest Magda, chyba masz rację, bo ja zakupów nienawidzę, poza dwoma wyjątkami: zakupy do ogrodu i ciuchy sportowe. Tego jakoś nigdy nie mam dosyć...
Byłam, ptaszora postawiłam, ale on się wywala za każdym razem, jak mocniej dmuchnie... Chyba mu muszę czymś stópki obciążyć

Musicie mi wybaczyć brak zdjęć, bo wczoraj po pracy tylko podjechałam rozładować to wszystko, a dzisiaj, zaraz jadę do rodziców. Jeśli wrócę i jeszcze będzie widno, to cyknę wam te fotki.
Matrwię się, ze tego wszystkiego od razu nie posadzę, ale nie mam możliwości.

I magnolia wreszcie w pełnym rozkwicie, nawet jej wczorajszy deszcz z gradem nie zaszkodził (no chyba, ze w okolicy mojego domu grad nie padał, bo padał, jak jechałam do pracy i zanim z samochodu dobiegłam, to mnie przemoczyło do suchej nitki.
Tak mnie zlało, że chyba urosnę

Krysiu, tak, u Ciepłuchy już otwarte, chyba z miesiąc wcześniej niż w ub. roku

Anita, ojjj... bidulko, ty tez ciężko doświadczona przez tę chorobę... Tylko parę brateczków powiadasz?

Bożenko wpadaj kiedy chcesz! Nawet jak nie będzie co rozładowywać, to kawkę zrobię i pogadamy. Bo ty u mnie jeszcze nie byłaś

Kasiu fajnie, ze zaglądasz, a kiedy w końcu założysz swój wątek??? Taki piękny ogród, a tylko kilka osób o nim wie Pozdrawiam ciepło

Pani przyroda, zapraszam Jutro postaram się foty wrzucić

____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Anita1978 07:49, 09 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ptaszorowi buciki załóż- trepki lub kaloszki, to będzie elegancko stał
____________________
ogródek Anity
popcorn 09:59, 09 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś, uśmiałam się Moje ptaszory też leżały przy każdym podmuchu, teraz są obciążone kostkami granitowymi Jak będziesz cykać zdjęcia, zrób też magnolię, koniecznie U nas gradu nie było.

pozdro
k.
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 16:29, 09 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Anita1978 napisał(a)
Ptaszorowi buciki załóż- trepki lub kaloszki, to będzie elegancko stał

Ja się chyba zabawię w capo di tutti i założę mu betonowe buciki

Karola, zaraz jade do ogrodu, cos tam cyknę, jeśli znowu nie będzie padać...
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 08:50, 10 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Rany, ale wczoraj grad padał! A ja w czasie tej największej nawałnicy byłam na zewnątrz i ratowałam moje świeżo zakupione rośliny, które właśnie przeniosłam spod tarasu, żeby posadzić przed domem (robota głupiego )

I jeśli przedwczoraj mnie "podlało", to wczoraj dostałam prawdziwe wpierdy Masaż grzbietu kulkami wielkości wypasionego groszku, wprost od stwórcy
Najważniejsze, ze deszcz porządnie popadał, bo zdążyłam podsypać iglaki (niestety nie wszystkie, bo mi nawozu brakło).
A po deszczu posadziłam większość kupionych roślin, w zasadzie wszystko oprócz hortensji.

Teraz obiecane fotki. Najpierw magnolia.
Tak wygląda od strony ulicy


W pełnym rozkwicie


Na chwile wyszło słońce, więc zbliżenie


Prześwietlone, ale nie mogłam się oprzeć


____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 09:11, 10 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
I zakupy: dwie hortensje, trawa nn (ma być bardzo wysoka; jest srebrna - szukałam takiej), różowe niezapominajki (mam sporo niebieskich, chciałam je wymieszać), cebulki lilii, miniaturowe, niebieskie floksy szydlaste, runianka, krokusy i mini narcyzy (na próbę - zostały zakopane razem z doniczkami). Jeszcze cos kupiłam, cos zadarniającego, malutkie kwiatuszki ciemnoróżowe. Nie wpadłam na to, ze na doniczkach nie bedzie nazwy i po powrocie do domu już nie wiedziałam, co mam Zrobie fotkę, to może rozpoznacie.
Poza tym nawóz do iglaków, żel na ślimaki (używała któraś???), trzy worki kwaśnego torfu i (to już osobnym transportem) 10 worków kompostu.
Muszę jeszcze kupić zwykłą ziemię (znacie może tę biedronkową? dobra jest?) bo rabatka, która zrobiłam w ub. roku, ta przed domem, trochę się zapadła przez zimę. Muszę ja znów podnieść... Tym sposobem robota nie ma końca




drzewiasta, różowa anabelka

limelight
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Anita1978 10:47, 10 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
No no no! Zakupy superowe! A gradu nie zazdroszczę! Masaż miałaś naturalny!
____________________
ogródek Anity
Margolka 14:21, 10 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Anita1978 napisał(a)
No no no! Zakupy superowe! A gradu nie zazdroszczę! Masaż miałaś naturalny!


No, superowy wybiczowało mnie porządnie
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Nikita 15:02, 10 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mnie wczoraj w P. nie było, więc nawet nie wiem, że grad padał...
A z zakupami to faktycznie poszalałaś...ale tak już jest, że jak już człowiek weźmie jedna doniczkę...potem drugą...a za chwile wypatrzy kolejną "okazję" ...to tak niechcący cały bagażnik na kupuje.

Ja dziś też zakupowo - nowy sekatorek i nożyce do bukszpanów.
Pozdrawiam
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies