Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejska ogrodniczka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejska ogrodniczka :)

Margolka 18:52, 06 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Haniu, ale ogona nie ma... No chyba, ze to młody żuraw

Karola, mysle, że to Soulangeana Amabilis. Rośnie taka przez 20 lat z górką, więc nie musisz się martwic jak by co
A ptaszek... cóż, ciesze się, ze poczekał na mnie
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Anita1978 19:08, 06 kwi 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Magnolia zjawiskowa! Ptaszkowi tez ładnie na rabacie! Do garów mówisz? Ja dzisiaj robiłam gofry z nowego przepisu , wyszły pycha!!! Chrupiace! Załapałam sie na jednego....moi chłopcy zeżarły wszystkie! Dbają o moją figurę chyba
____________________
ogródek Anity
popcorn 20:11, 06 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś, dzięki za nazwę magnolii, to jakiś rarytasik? Naoglądałam się dzisiaj i wczoraj w kilku miejscach i na pewno takiej nikt nie miał
Ptaszkowi cudnie u Ciebie! Muszę jakoś posegregować te moje rabatowe dobra nie roślinne, bo się złomowisko robi jak to mój M mówi
Pozdrawiam!!

Anitko, hihi, co dobre szybko znika.. 3 chłopców, nie ma co się dziwić
____________________
Mój nowy ogródek
Margolka 21:13, 06 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Anitko, dzięki Szkoda, że tak daleko mamy do siebie wpadłabym do ciebie na gofra z pajdą domowego chlebka Chociaż... nie wiem, czy bym zdążyła przed twoją bandą Moja działa podobnie, wystarczy się odwrócić i nie ma - czarna dziura

Karola ta magnolia ma tyle lat, że nawet nie wiem, czy to popularna odmiana, czy nie Ale wiem, że teściowa kupowała ją w arboretum w Rogowie, jeśli cos ci to pomoże
Wtedy zakupiła tez dwie inne magnolie, prześliczne, ale chyba bardziej wrażliwe na mróz, bo nie przeżyły. Ostała się jedna, ale za to siłaczka ))

Co do złomowiska, to wiesz, ze ja uwielbiam twój ogród, ten gąszcz - cały - razem ze "złomowiskiem"


Edit: Karolka, sprawdziłam, jest u nich w sprzedaży
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Margolka 21:27, 06 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
luiza_jakubowska napisał(a)
Magnolia cudna!!! Pozdrawiam.


Ojej, jak ja mogłam cie przeoczyć! Cieszę się, że zajrzałaś i dziękuje za miłe słowa ))
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
popcorn 21:38, 06 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Małgoś, dzięki! Wstyd przyznać ale jeszcze nigdy tam nie byłam... a daleko nie jest, aż tak. Może kogos namówię i się przejedziemy
Dzięki za namiar Pozdrówka!
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 21:54, 06 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margolka napisał(a)
Bożenko nie wiem, czy u mnie było tak zimno, jak u ciebie, ale mojej magnolii nic się nie stało. Chociaż mysle, ze pewien wpływ na to może mieć miejsce w jakim ona rośnie. jest osłonięta od tyłu i od południa, a z przodu, czyli od zachodu tez całkiem nieźle. To miejsce jest dla niej idealne, a magnolie, jak wiesz, lubią rosnąć w osłoniętych o d wiatru miejscach.


W mieście miedzy budynkami jest zawsze cieplej niż na wsi gdzie wiatr i mróz wszędzie maja dostep. U mojej siostry w Łodzi jest zawsze o 3 stopnie cieplej niz u mnie a przy tem -4 to zupełnie zmienia sytuacje.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margolka 09:53, 07 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
popcarol napisał(a)
Małgoś, dzięki! Wstyd przyznać ale jeszcze nigdy tam nie byłam... a daleko nie jest, aż tak. Może kogos namówię i się przejedziemy
Dzięki za namiar Pozdrówka!


Cieszę się, że mogłam pomóc (chociaż ostatnio zastanawiałam się nad tą odmianą, obejrzałam dokładnie kwiat i mysle, że to jest jednak Aleksandrina).
A przy okazji, jeśli się wybierzecie, to będzie fajna wycieczka. Pięknie tam Chcę namówić męża, żebysmy pojechali w któryś weekend, ale może bliżej maja...
raz byliśmy tam jesienią, kiedy klony się przebarwiały. Coś niesamowitego!

Gosiu masz rację. W mieście cieplej, bo budynki i asfalt się nagrzewają, a później oddają ciepło, to roślinom u nas przytulniej





____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Nikita 19:17, 07 kwi 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, jak troszkę cieplej będzie to chyba zmaterializuje się w moim "szmaragdowym" jakieś spotkanko...oczywiście wpisałam Cię na listę gości...
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margolka 11:12, 08 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Madzia, jeśli tylko będę mogła, to bardzo chętnie. Dziękuję!
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies