Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Anabell 01:20, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Joasiu! ale produkcja siewek zadowalająca, ładnie powschodziły. Masz w doniczkach to mniej się brudzi na oknach. Ja w skrzyneczkach zasiałam to dużo miejsca zajmują. myślałam , że będą krótko stały w domu. Widać masz nowe nabytki kordelina , magnolia, bukszpan kulka.
Lawenda już kwitnąca. a ja kupiłam w paletce 6 szt a lepiej juz kwitnącą wiadomo jaki kwiat.

Mało zaglądałam na O. przed świetami z braku czasu. i znudzona już śniegiem.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
bogumila 06:53, 03 kwi 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...będzie zabawa z pikowaniem...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
JoannA 07:21, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Bogusiu, dzisiaj właśnie się pobawię. Ziemie z garażu zabrałam do domu żeby się trochę ogrzała.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
wisteria 11:59, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 37
witaj Joanno, odwiedziłam wasz ogród. bardzo, bardzo zadbany i uporządkowany. harmonijny. i wiele moich ulubionych roślin, np. klon, świerk srebrny na pniu. bardzo pięknie. no i ilość sadzonek imponująca. biorę przykład na przyszły sezon. teraz nieco zaspałam pozdrawiam mimo aury cieplutko
____________________
wisteria Widok z okna się w świata widzenie przemienił
iwonaj 18:38, 03 kwi 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Cześć Joasiu jak tam po świętach czy dużo masz śniegu bo u mnie masakra- po kolana. Miłego pikowania ci życzę.
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
iwonaj 18:38, 03 kwi 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Pochwal się jak skończysz a czy masz jeszcze wolne miejsce w domu na swoje siewki?
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
JoannA 19:55, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Iwonko, miejsca na parapetach niezbyt wiele bo mam 33 doniczki roslin domowych. Coś wymyślę, narazie ustawiłam na biurku w gabinecie i myślę co dalej. Pewnie kwiatki z parapetów pójdą chwilowo na podłogę. W sobotę oddam nadwyżkę siewek sąsiadce, ma kupić ziemię i posadzić.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
wisteria 22:24, 03 kwi 2013


Dołączył: 28 mar 2013
Posty: 37
JoannA napisał(a)
Dorzucę trochę kolorków, dzisiaj tak wiosennie na ogrodowisku



JoannA napisał(a)
Haniu, tak to katalpa, ulubione drzewko Andrzeja więc wyjątkowo o nie dba i ciągle podlewa. To młoda roślina i to zimie muszę jej skracać gałązki bo mimo okrycia trochę przemarza. A ta firma ogrodnicza to Joanna i Andrzej. Moje nasionka już powschodziły więc mogę się podzielić. Dzisiaj dotarły do mnie zamówione nasiona werbeny patagońskiej, wrzuciłam do zamrażarki. Nie wiem jak długo mam ją mrozić?



będzie wam pięknie pachniała i odstraszała komary. choć trzeba o nią dbać mocno. moje katalpy to Nana, nie będzie kwiatów niestety. no i zdarzyło mi się ostatnim latem, że pokryły się mączniakiem. ale zwalczyłam. raz mi też jedna częściowo przemarzła ale pędy szybko odrosły i utrzymały formę kulistą. synek też namiętnie stoi na bramce między dwoma Nanami. liście maltretowane są przez piłkę a one nadal chcą żyć . tak czy inaczej piękne i oryginalne mają liście.
no a swoją do tego pięknie wkomponowalaś w trawkę. ślicznie.
____________________
wisteria Widok z okna się w świata widzenie przemienił
JoannA 22:38, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
To jedyne drzewo na które uparł się M tak mu się podobało,u nas rośnie u nas od roku i też był problem z mączniakiem ale jakoś go zwalczyłam. Niedźwiedzie futro przywiozłam od mamy i tak sie jakoś dobrze wkomponowało w tym miejscu. Zawsze przed posadzeniem roślin biegam z nimi po całym ogrodzie i robię przymiarki.Katalpę na zimę zabezpieczam włókniną z obawy przed przemarznięciem.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 23:33, 04 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kwiatostany obcięte to nie szkodzi. Przeleciałam u Ciebie początek stron chciałam zobaczyć jaka to horti, pewnie limaka? to jak puszczą mrozy, zetnij gałązki i wstaw do wody. szkoda ich wyrzucić. Danusia w wątku o hortensjach przejrzyście opisała jak obciąć gałązki.
Ja kupiłam w obi jedną limkę była już przycięta, a co zostało to cieniutkie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies