Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 12:28, 24 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Kasya napisał(a)
Tez bym się zakradła u ciebie w jagodnik

No nie wiem czy Wojtuś by Ci pozwolił tam wejść. On tak lubi borówki że nawet nam nie pozwala podjadać
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 10:51, 25 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)
Widzę że zakupy liliowcowe udane,mam Arctic Snow na mojej liliowcowej tylko nie wiem który to. Ciekawa jestem czy u Ciebie w przekwitającym pąku też będzie lekko morelowy.

Zrobiłam dzisiaj zdjęcie świeżo rozwiniętego Arctic Snów. Będę obserwowała czy się zmieni na morelowy. Ale już teraz widać po lewej stronie ze morela przebija się troszkę
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 10:57, 25 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładne odmiany liliowców nabyłasz niektóre potrzebują zbudować kępę by zakwitnąć. Głównie te odmiany o cieńszych listkach i niższe. Tak z moich obserwacji wynika

No właśnie zauważyłam że te niższe nie kwitną. Ale i tak jestem zadowolona bo na 25 odmian połowa zakwitła i to z tegorocznego zakupu.
Te 2-3 letnie ładnie już kwitły w tym roku.
A najbardziej mnie cieszą te powtarzające kwitnienie.
I Złota Laguna mnie zachwyciła bo ma bardzo dużo kwiatów i kwitnie już od miesiąca. Posadzona w maju.
Ale i tak Twoje liliowce najładniejsze na całym forum.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 11:35, 25 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A tak kwitnie siewka jeżowki Coconut Lime bo tylko te odmianę posadziłam na tej rabacie. Druga biala też bez cech rosliny matecznej.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Urszulla 23:22, 25 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
JoannA napisał(a)

Zrobiłam dzisiaj zdjęcie świeżo rozwiniętego Arctic Snów. Będę obserwowała czy się zmieni na morelowy. Ale już teraz widać po lewej stronie ze morela przebija się troszkę


Właśnie, te boczne płatki morelowe. Jutro zrobię u siebie fotkę. Jak nie zapomnę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:23, 25 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
JoannA napisał(a)
A tak kwitnie siewka jeżowki Coconut Lime bo tylko te odmianę posadziłam na tej rabacie. Druga biala też bez cech rosliny matecznej.


Tą ym przygarnęła na pomarańczową rabatę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
JoannA 12:22, 26 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)


Właśnie, te boczne płatki morelowe. Jutro zrobię u siebie fotkę. Jak nie zapomnę.

Ula pod wieczór gardziel z zielonej przebarwila się na zołto.
Mnie te płatki morelowe akurat nie przeszkadzają.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 12:25, 26 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)


Tą ym przygarnęła na pomarańczową rabatę

Jak będę dzieliła to już wiem że jesteś chętna
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao 13:43, 26 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
Asia będziesz w Przypkach?

Aaa chyba coś pisałaś że nie. Przypomniało mi się
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies