Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 22:31, 23 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ewsyg napisał(a)


Joasiu,zdradź nam co kopiłaś.

Ewo promocji na liliowce nie odpuściłam i głównie na nich się skupiłam tym razem. Wcześniej też kupowałam w sadzawce liliowce i bodziszki i jestem mega zadowolona z jakości sadzonek.
A ta ostatnia przesyłka to większość już kwitnąca.
Nie chce mi się pisać tych wszystkich odmian to zrobiłam zdjęcie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:38, 23 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ElzbietaFranka napisał(a)
Gdzie to taki piękny ogród nigdy nie byłam wiec chce wiedzieć.

Mam trochę liliowców ale u mnie nie kwitną już nie wiem co robić raz je przesadziłam i na nowym miejscu też nie kwitną.

To ogród pokazowy u Schmita w Pechcinie.
U mnie liliowce kwitną, a ja jakoś specjalnie i nie nie dbam. Większość to nasadzenia z tego roku więc muszą jeszcze nabrać masy i parę odmian jeszcze nie kwitnie chociaż liczę że będą późniejsze, ale te 2-3 letnie mają masę kwiatów.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:42, 23 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mały koneser borówek wczoraj się zakradł w jagodnik bo najlepsze są prosto z krzaczka
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao 04:48, 24 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3998
JoannA napisał(a)
Aniu,
Nie wiem czy ten rdest poradzi sobie na takiej piaszczystej rabacie.
Lubi stanowisko słoneczne ale też żyzną i próchniczna ziemię i wilgoć. Kompostu musiałabyś mu sporo podrzucić żeby miał dobre papu.
Będziesz go podlewała bo łączki to chyba raczej nie podlewasz?

No właśnie opowiadał że klient rok temu kupił na piach by sprawdzić jak sobie poradzi i w tym roku przyjechał po kolejne bo taki zadowolony. Myślę że u mnie i tak lepsza ta ziemie na przedogródku. Tylko nie wiem jaki ten rdest ma system korzeniowy. Jak głęboko rośnie to odpada bo tam linie różne w ziemi lecą i żeby nie uszkodziły je korzenie.

Łączki nie podlewam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Urszulla 06:18, 24 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Widzę że zakupy liliowcowe udane,mam Arctic Snow na mojej liliowcowej tylko nie wiem który to. Ciekawa jestem czy u Ciebie w przekwitającym pąku też będzie lekko morelowy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 06:27, 24 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
JoannA napisał(a)

To ogród pokazowy u Schmita w Pechcinie.
U mnie liliowce kwitną, a ja jakoś specjalnie i nie nie dbam. Większość to nasadzenia z tego roku więc muszą jeszcze nabrać masy i parę odmian jeszcze nie kwitnie chociaż liczę że będą późniejsze, ale te 2-3 letnie mają masę kwiatów.


O zakupach w sadzawce rozmawiałam z Ewcią ostatnio i rzeczywiście potwierdzą jakość sadzonek. Z Ber.... zamawiałam bodziszki i to jakieś nieporozumienie. Ale cóż.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kasya 07:31, 24 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
Tez bym się zakradła u ciebie w jagodnik
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 08:14, 24 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Urszulla napisał(a)


O zakupach w sadzawce rozmawiałam z Ewcią ostatnio i rzeczywiście potwierdzą jakość sadzonek. Z Ber.... zamawiałam bodziszki i to jakieś nieporozumienie. Ale cóż.

Dla mnie sklep B... to jakaś porażka. Zero kontaktu z klientem, rośliny marnota. Na przesyłkę czekałam ponad miesiąc i bez żadnego wyjaśnienia nie dostałam wszystkich zamówionych roślin. Przesadziłam te miernoty do większych doniczek może coś z nich będzie.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 11:50, 24 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Ładne odmiany liliowców nabyłasz niektóre potrzebują zbudować kępę by zakwitnąć. Głównie te odmiany o cieńszych listkach i niższe. Tak z moich obserwacji wynika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoannA 12:25, 24 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Makao napisał(a)

No właśnie opowiadał że klient rok temu kupił na piach by sprawdzić jak sobie poradzi i w tym roku przyjechał po kolejne bo taki zadowolony. Myślę że u mnie i tak lepsza ta ziemie na przedogródku. Tylko nie wiem jaki ten rdest ma system korzeniowy. Jak głęboko rośnie to odpada bo tam linie różne w ziemi lecą i żeby nie uszkodziły je korzenie.

Łączki nie podlewam

Nie sądzę żeby rdest uszkodził linie w ziemi bo one dość głęboko zakopane. Przecież to nie drzewa tylko byliny. Ale będziesz musiała te rdesty podlewać bo lubią wilgotną glebę.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies