Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 23:02, 30 kwi 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)
Witaj Joanno! Masz dobrą rękę do roślin, wszystkie wspaniale rosną. Klimat na zewnątrz też u Ciebie cieplejszy, Rh w pąkach.

Moje siewki maleńkie choć niektóre były w domu na parapecie.

Werbenę zasiałam w lutym lub w styczniu i wystawiłam na zewnątrz, potem do zimnej szklarni, rozpikowałam po świętach. Zdąży jeszcze wyrosnąć.
W święta zepsuł mi się laptop, poszło oświetlenie i matryca.
Cały czas nadzoruję przesadzanie mojego ogrodu.

Witaj Haniu
Jak miło Cie widziec. Martwiło mnie to Twoje milczenie.
Roślinki u mnie dobrze rosna bo to chyba zasługa nasłonecznia. Produkuję za dużo tych sadzonek, powinnam z nimi już uciekać na zewnątrz a tu zimna zapowiadają.
Rh juz kwitną na całego, to te maluchy kupione w biegłym roku w A dzieki Tobie
Na działce wszystko rośnie aż kipi co mnie ogromnie cieszy bo ogród dorośleje. A iglaki mają teraz takie fajne przyrosty. Fotek niewiele robię bo mnie dopadła rwa kulszowa i ogród na głowie Andrzeja. Ale muszę go pochwalić bo bardzo dużo ostatnio zrobił, Trawniczek już drugi raz skoszony, wychuchany i zieloniutki jak nigdy. Wysypał wczoraj kamienie na warzywniaku, zerwał darń na kolejną rabatę, a ja się obijam bo schylić się nie mogę. Dzisiaj wsadziłam tylko klona i ambrowca i moja działalność w ogrodzie na tym sie zakończyła A chwaściska zarastają mi działkę.
Dzisiaj wypatrzyłam na rabatach siewki werbeny, są całkiem duże co mnie mile zaskoczyło.
Jestem ciekawa Twojego ogrodu po zmianach, będa fotki Haniu?
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Skula 07:42, 01 maj 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
rwa kulszowa.... skąd ja to paskudztwo znam !
kilka ładnych razy mnie nawiedzało
i skończyło się pod skalpelem - uważaj na siebie !
____________________
Skula Pomysł na ogród
JoannA 07:48, 01 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Skula napisał(a)
rwa kulszowa.... skąd ja to paskudztwo znam !
kilka ładnych razy mnie nawiedzało
i skończyło się pod skalpelem - uważaj na siebie !

Przecież uważam
pozdrawiam majowo
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Skula 08:27, 01 maj 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3482
i ja zostawiam pozdrowienia weekendowe - mam nadzieję że będą ciepłe i słoneczne
____________________
Skula Pomysł na ogród
Madzenka 08:53, 01 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Joasiu pokaż gdzie posadziłaś klona i ambrowca.
Mamy kolumnowe odmiany więc z okrywaniem w pierwsze lata nie będzie problemu a gdy będzie starszy to sobie poradzi. Posadziłaś go w zacisznym miejscu? Bo ja na wygwizdowie ale liczę że wreszcie żywopłot grabowy tej zimy będzie już bardzo gęsty. Skoro magnolia obok u mnie wytrzymała dwie bardzo ostre zimy to i ambrowiec da radę...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JoannA 20:02, 01 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Marzena2007 napisał(a)
Joasiu pokaż gdzie posadziłaś klona i ambrowca.
Mamy kolumnowe odmiany więc z okrywaniem w pierwsze lata nie będzie problemu a gdy będzie starszy to sobie poradzi. Posadziłaś go w zacisznym miejscu? Bo ja na wygwizdowie ale liczę że wreszcie żywopłot grabowy tej zimy będzie już bardzo gęsty. Skoro magnolia obok u mnie wytrzymała dwie bardzo ostre zimy to i ambrowiec da radę...

Marzenko,
miejsc zacisznych u nas narazie brak.
Jeśli ambrowiec nie wytrzyma zimy to trudno, będę myślała o innym drzewie. Klony i buki u mnie wytrzymują.
Chciałam zasłonić trochę taras i niezbyt fajny widok na szopę sąsiada. Ta szkarada to już śni mi się po nocach. Teraz będę patrzyła na mojego ambrowca

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:06, 01 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:09, 01 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:13, 01 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505



siewki werbeny
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
renatamama3 21:19, 01 maj 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
JoannA napisał(a)

Marzenko,
miejsc zacisznych u nas narazie brak.
Jeśli ambrowiec nie wytrzyma zimy to trudno, będę myślała o innym drzewie. Klony i buki u mnie wytrzymują.
Chciałam zasłonić trochę taras i niezbyt fajny widok na szopę sąsiada. Ta szkarada to już śni mi się po nocach. Teraz będę patrzyła na mojego ambrowca




Asiu ,przybyło kilka metrów do obsadzenia ,co posadzisz ? ,stawiam,że róże ,zgadłam czy nie?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies