Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 23:52, 17 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczne obrazki U mnie hortki już na całego dzisiajA Vanilki pierwsze wystartowały

U Was Sylwia cieplejszy klimat i wiosna wyjątkowo dała się we znaki wszystkim roślinom.
Cieszę się że wogóle jakoś się pozbierały po wiosennych mrozach.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
wiunia 06:18, 18 lip 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
JoannA napisał(a)
Te w pąkach najbardziej wyczekiwane bo cudnie pachną



Lilie piękne i zdrowe u mnie jakieś takie nie wydarzone małe porosły. Nie wykopałam ich po ostatnim sezonie może dlatego.
Prawie czuję zapach Twoich lilii takie cudne!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Alicja169 12:54, 18 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Przecudnej urody jeżóweczki, To, że zmieniają kolor w drugim roku jest faktem.
Pomyślałam więc, że może trzeba sadzić te inne kolory w drugim końcu ogrodu Tak właśnie zrobiłam w tym roku na próbę i zobaczymy jak będzie w roku przyszłym.
A Twoj ogrodowy porządeczek wzbudza moją zazdrość
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
JoannA 17:04, 18 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
wiunia napisał(a)



Lilie piękne i zdrowe u mnie jakieś takie nie wydarzone małe porosły. Nie wykopałam ich po ostatnim sezonie może dlatego.
Prawie czuję zapach Twoich lilii takie cudne!

Wiuniu,
ja swoich też nie wykopuję, jesienią lub wiosną sypnę im trochę kompostu i rosną. A jak się rozmnażają.
I nie bardzo wierzę że Twoje niewydarzone. Zaglądam do Ciebie i widzę że roślinki rosną jak na dopalaczach.
Ta wysoka drzewiasta to jedna cebula posadzona w 2014r, teraz cała kępa.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 17:10, 18 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Alicja169 napisał(a)
Przecudnej urody jeżóweczki, To, że zmieniają kolor w drugim roku jest faktem.
Pomyślałam więc, że może trzeba sadzić te inne kolory w drugim końcu ogrodu Tak właśnie zrobiłam w tym roku na próbę i zobaczymy jak będzie w roku przyszłym.
A Twoj ogrodowy porządeczek wzbudza moją zazdrość

Ciekawe jak się sprawdzi ten sposób sadzenia jeżówek Alicjo. Nie ukrywam że się mocno rozczarowałam jak ujrzałam różowe kwiaty na niektórych jeżówkach. Kupuje człowiek odmianowe za całkiem niemałą kasę, a tu taki zonk.
Porządeczek lubię chociaż nie zawsze udaje mi się go utrzymać. Szczególnie jak przerabiam jakąś rabatę lekki bałaganik się wkrada. Teraz też jakieś donice, doniczuszki w kątach poupychane bo wciąż mi się koncepcja zmienia i zwlekam z sadzeniem.
Idę do ogrodu ściągać darń

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
wiunia 08:08, 19 lip 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
JoannA napisał(a)

Wiuniu,
ja swoich też nie wykopuję, jesienią lub wiosną sypnę im trochę kompostu i rosną. A jak się rozmnażają.
I nie bardzo wierzę że Twoje niewydarzone. Zaglądam do Ciebie i widzę że roślinki rosną jak na dopalaczach.
Ta wysoka drzewiasta to jedna cebula posadzona w 2014r, teraz cała kępa.


Joasiu dzisiaj wieczorkiem wrzucę fotkę moich lilii to zobaczysz jakie bidule w pierwszym roku były cudne - rosły w donicy potem posadziłam je do gruntu i źle rosną. Może im towarzystwo lub gleba nie pasuje sama nie wiem?

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 06:53, 20 lip 2017


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Joasiu wstawiłam u siebie fotki lilii zobacz jakie bidulki. Rosną w gruncie chyba trzeci rok i co roku wyglądają gorzej
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
JoannA 17:10, 20 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
wiunia napisał(a)


Joasiu dzisiaj wieczorkiem wrzucę fotkę moich lilii to zobaczysz jakie bidule w pierwszym roku były cudne - rosły w donicy potem posadziłam je do gruntu i źle rosną. Może im towarzystwo lub gleba nie pasuje sama nie wiem?


Byłam widziałam i coś tam naskrobałam Wiuniu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 22:15, 20 lip 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Czy to carex montana?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kasya 22:32, 20 lip 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41831
no podobnie wyglada, ale to chyba ciezko tak okreslic, trzeba poobserwowac jak bedzie rosla, kwitla itd
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies