Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek Andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Andzi

margi 20:52, 04 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
andzia1606 napisał(a)

Nie ma możliwości nie mieć ręki do tych storczyków, tylko pewnie warunki okienne, nie takie. One lubią światło, nawet słońce (poza tym południowym i zachodnim w upalne dni). Ja podlewam tak: biore wiadro wody i wyciągam z osłonki, maczam całą doniczkę w wodzie, jeszcze lepiej gdybyś miała czas potrzymać je ok. kilku minut, ja mie ma czasu, mam ich ok 40 szt. sama rozumiesz). Zresztą w tym szybszym tępie i tak podlewanie troche trwa, podlewam raz w tyg. najczęściej w sobotę. Pozdrawiam i życzę kwitnienia.

Dzięki za odpowiedz, ja też tak robię a kwiatków niet
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
andzia1606 21:27, 04 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
margi napisał(a)

Dzięki za odpowiedz, ja też tak robię a kwiatków niet

A może temp. za wysoka lub za niska, u mnie na górze jest ok. 20-22 stopni.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Ewa4 09:27, 05 mar 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Podglądam Cię chociaz nie zawsze ślad zostawiam a kolekcja storczyków przepiękna 40 szt robi wrażenie pozdr.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
andzia1606 21:07, 06 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Coś niecoś (nie wiem czy dobrze napisałam) wychodzi z ziemi, mam nadzieje, że ten prognozowany powrót zimy nie zaszkodzi.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 17:09, 07 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Proszę zobaczcie czy to może być i co tam dołożyć co na biało kwitnie, lub na niebiesko. Ta część (okna) jest na wschodnią stronę.

____________________
Andzia mały ogródek Andzi
ewa004 17:45, 07 mar 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witaj Andzia ,widze że nowa rabatka sie szykuje
Ja ci nie poradzę bo noga ze mnie w tym temacie ,ale mnóstwo tu na forum takich właśnie rabat przy tarasie ,pięknych rabat
Ale ich właścicielki na pewno ci podpowiedzą .
Mi tylko na pierwszy rzut zgrzyta ten różanecznik w połączeniu z lawendą .
Lawenda lubi słońce a różaneczniki raczej cień .
Może zamiast niego dwie lub trzy kulki , rząd czerwonych żurawek ,ale przed żurawką żywopłocik z bukszpany(zrezygnować wtedy z lawendy
Za bukszpanem tylko hortensje 3-4 Limki i koniecznie połączyć to jakoś z tym kawałkiem który widać tam z tyłu
Albo ten żywopłot z bukszpanu pociągnąć dalej przy drodze az do tamtego pustego kawałka z tyłu.

Ale ze to mój pierwszy projekt tu na forum ,więc przyjmij go z przymróżeniem oka
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
andzia1606 18:35, 07 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
ewa004 napisał(a)
Witaj Andzia ,widze że nowa rabatka sie szykuje
Ja ci nie poradzę bo noga ze mnie w tym temacie ,ale mnóstwo tu na forum takich właśnie rabat przy tarasie ,pięknych rabat
Ale ich właścicielki na pewno ci podpowiedzą .
Mi tylko na pierwszy rzut zgrzyta ten różanecznik w połączeniu z lawendą .
Lawenda lubi słońce a różaneczniki raczej cień .
Może zamiast niego dwie lub trzy kulki , rząd czerwonych żurawek ,ale przed żurawką żywopłocik z bukszpany(zrezygnować wtedy z lawendy
Za bukszpanem tylko hortensje 3-4 Limki i koniecznie połączyć to jakoś z tym kawałkiem który widać tam z tyłu
Albo ten żywopłot z bukszpanu pociągnąć dalej przy drodze az do tamtego pustego kawałka z tyłu.

Ale ze to mój pierwszy projekt tu na forum ,więc przyjmij go z przymróżeniem oka

Ewa tam na tym wąskim pasku po prawej rosną funkie, tam jest ściana północna, więc wiele tam się zaszaleje. Wrzuciłam tam różanecznik np. różowy, bo tam jest tylko dopołudnia słońce, później zachodzi za dom.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Kondzio 18:45, 07 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
ja na pewno dodałbym więcej kul bukszpanowych Różanecznika dał bym tam co nie wiesz co posadzić i dołożyłbym trawy niskie berberysa i ostróżkę bum nie dawał
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
ewa004 18:48, 07 mar 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Poczekaj zaraz mądrzejsze główki się zlecą i zaraz problem będzie rozwiązany.
Mi się bardziej uporządkowane rabaty podobają wiec ja jestem za mniejsza ilością gatunków ,ale to ja ,a to jest Twoja rabatka

Bukszpan żurawka ,hortensje dla mnie idealny tutaj zestaw
Ale podkreślam jeszcze raz ,ja się na tym nie znam u siebie nie mogę sobie poradzić
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 18:56, 07 mar 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Teraz jeszcze pomyślałam jak by ten żywopłot z bukszpanu dać aż do końca tego kawałka po prawej łącząc te dwa kawałki i tam z tyłu dać coś wyższego np trzy trzmieliny albo tuje na pniu
Kurcze ciężko mi to wytłumaczyć .
Posadzić wspólny element na tych dwóch kawałkach.
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies