Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Projektowanie zieleni na tarasie/ balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Projektowanie zieleni na tarasie/ balkonie

kaisog1 22:26, 04 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusia robi takie tarasy w drewnie a właściwie Witek I to jak pięknie!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 08:36, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drewno bangkirai polecam, masaranduba się wichruje.

Modrzew syberyjski może?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaRoss 11:35, 05 mar 2013

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 17
Bangkirai bardzo mi się podoba. cena też jest bardziej atrakcyjna niż deski kompozytowe. co do mnie przemawia bo przy urządzaniu kasy zawsze za mało

co do tych donic i roślinności to chyba nie powiedziałam najważniejszego, że mieszkanie jest na 1 pietrze, a pod tarasem jest garaż. wygląda to tak:



Mam nadzieję, że nie jest to zbyt duży kłopot.

co do roślinności... śledze różne fora, i poradniki i dalej nie ma pojecia na co moge sobie pozwolić. Tak wiele mi sie podoba, ale główny cel to zasłonięcie sąsiada no i potrzebuję szybkiego efektu- rodzinka przyjeżdza na święta i chcilabym chociaż minimalnie osiągnąć ten efekt. i kompletnie nie wiem co wybrać. zależy mi aby to były 1,5 m drzewa, krzewy czy iglaki. ale nie chciałabym uzyskać efektu- żywopłotu, tylko troszkę to urozmaicić, oraz aby były zielone nawet zimą.
podobaja mi się :
berberis thunbergii red rocket
tuja kulista golden globe
Juniperus chinensis "STRICTA VARIEGATA"
Pinus sylvestris 'Watereri' - nie wiem czy nie za duze i nie za ciężkie.

kolejne moje pytania : czy te roslinki nadaja się do donic na taras:
łubin , Liatra kłosowa, cyprysik groszkowy, brzoza youngii, akacja jałowiec chiński, forgesia, floks , bardzo mi się podobają, i nie wiem na które mogę sobie pozwolić

____________________
Gardenarium 00:15, 06 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iglaki tak - bo są na stałe.
Liatra, łubin, floks - do dodatkowych mniejszych donic, bo one kwitną krótko. W sezonowych nasadzeniach to ja mam ruch w ciągu roku czterokrotny. Cztery razy zmieniam nasadzenia aby stale coś kwitło.

Sosny odradzam - sypie się igły, smętnie to będzie wyglądać.
Z iglaków - tuje Smaragd. choiny kanadyjskie, tuje Aureospicata lub Aurescens - to dla urozmaicenia koloru i przemieszania.

Akacja - niemożliwa. Brzoza Yongii - masz na poprzednich fotkach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:18, 06 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu masz zdjęcie choiny kanadyjskiej





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:20, 06 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzoza i derenie Sibirica jesienią



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaRoss 08:27, 06 mar 2013

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 17
super, bardzo dziekuję. juz jakas koncepcja jest zdjęcia które mi podesłałaś są moja inspiracja- dziękuje. mam nadzieje że w przyszłości osiągnę taki efekt mam jeszcze tylko pytanie. podobają mi się bardzo roślinki na 2 zdjęciach które przesłałaś, czy możesz mi powiedzieć co to za odmiany???
1
2
3.
4.

____________________
Gardenarium 09:03, 06 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Ta trawka to kostrzewa niedźwiedzie futro
w doniczkach rojniki

2. Verbena bonariensis

3. Bluszczyk kurdybanek 'Variegata'

4. Dereń "Sibirica'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaRoss 21:34, 13 kwi 2014

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 17
Witam ponownie odroczone o rok ( niestety ) prace tarasowe ruszyły gdyby nie to forum raczej nie dałabym rady . Tyle informacji i opinii ze głowa boli od myślenia a co fachowiec to inaczej ale dzięki forum udało się to wszystko pogodzić obecnie jestem na ukończeniu układania desek tarasowych i obkłada ja skrzyń na kwiaty . powoli zaczynam brać się za kompozycje kwiatowe . Może na początek fotka tarasu na dzień dzisiejszy . tak wyglada taras na dzień dzisiejszy mam nadzieje ze do świat skończymy ale jak wiadomo jeszcze musi sprzyjać nam pogoda . Tym razem zwracam się z prośba o pomoc w kompozycjach kwiatowych . Ogólnie zależy mi aby taras składał się z roślin zimozielonych ale z wiosennymi akcentami . Z zeszłego roku pozostały mi 4 tuje szmaragdy ok 1 m wysokości i dziś na próbę je przymiezylam do skrzyni. Chciałabym dokupić jeszcze jedna lub 2 do tej skrzyni tak by w przyszłości powstał mały żywopłot . Ale puki nie urosną chciałabym obsadzić je roślinami żeby zasłonić przerwy miedzy tujami . Zastanawiam się nad posadzeniem pomiędzy nimi bukszpanow w formie kulistej oraz okrywowo bluszcz . Ale mam wrażenie ze nie będzie to dobrze wyglądało . Wąchania się rownież nad trzmielina lub funkia . Natomiast w skrzyniach po prawej i lewej stronie chciałabym trzmielina na pniu . I tu mam kolejny problem nie wiem co posadzić pod trzmielina . Podobają mi się berberysy ale czy to nie będzie za nudne ? Jestem totalnie początkującym " ogrodnikiem " a te 4 szmaragdy to moje pierwsze rośliny w życiu
____________________
asica 13:42, 08 maj 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Ale fajnie taras się zapowiada. Poczytałam rady Danusi - bezcenne, tyle cierpliwości do nas amatorów i wiedzy, której nie żałuje. Ciekawa jestem efektu końcowego. Tymbardziej, że też mam taras . Tylko chętnych do wykonania donic drewanianych brak
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies