Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Zielona 10:10, 30 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ha! A pewnie, że podpowiem. Najpiękniejsze takie lustro, wklejone właśnie w baaaardzo podobnym miejscu, możesz zobaczyć u Anuli. Masz rację, że to ciekawy pomysł. U Anuli to raczej cieniste miejsce, więc i rośliny w donicy dobrane w ten sposób. U Ciebie może wyglądać podobnie, tylko trzeba się zastanowić nad doborem roślinek.

Spójrz, jak pięknie!!! /w dodatku byłaś na tej stronie wątku /

http://www.ogrodowisko.pl/watek/745-moj-maly-raj-na-ziemi?page=904
Margarete 10:15, 30 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zielona napisał(a)
Ha! A pewnie, że podpowiem. Najpiękniejsze takie lustro, wklejone właśnie w baaaardzo podobnym miejscu, możesz zobaczyć u Anuli. Masz rację, że to ciekawy pomysł. U Anuli to raczej cieniste miejsce, więc i rośliny w donicy dobrane w ten sposób. U Ciebie może wyglądać podobnie, tylko trzeba się zastanowić nad doborem roślinek.

Spójrz, jak pięknie!!! /w dodatku byłaś na tej stronie wątku /

http://www.ogrodowisko.pl/watek/745-moj-maly-raj-na-ziemi?page=904

Wiem, wiem, Anuli ogród był w tym zakresie dla mnie inspiracją, widziałam to miejsce i na żywo ( na Święcie Rózy u Danusi w 2013 roku) wtedy donicy jeszcze nie było ale sam ogród, nasadzenia itd widziałam i Anule poznałam , a potem podgladałam w watku u niej...i to mnie własnie nakierowało w tę strone.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:18, 30 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
jankosia napisał(a)
Gdzie cię tak wzięło na ro lustro? Przyznaj się
U Anuli ....w jej ogrodowym raju...spójrz na wątek cytowany powyżej....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ren133 10:23, 30 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margarete napisał(a)
Wczoraj miałam dzien wypoczynkowy po intensywnie imprezowym poprzednim wekendzie i po spotkaniach i imprezach w sobotę......niedziela była wyluzowana, jak błogo......nikt niczego ode mnie nie chciał, nigdzie nie musiałam chodzic, jeździc, robic.....super, dzien leniucha .
Ale pod wieczór juz mi sie znudziło to leniuchowanie i wziełam sie ostro za trawnik (zdopingowana cudnym trawnikiem Anity )najpierw koszenie (w niedzielę !!! sąsiedzi słyszeli...cóż - mówi sie trudno) potem areacja - przez ponad godzine łaziłam po trawniku w moich nakładkach na buty, tych z kolcami i robiłam miejsce przy miejscu dziurki w darni aby napowietrzyc trawnik, a na koniec nawóz Yara.....do tego w nocy popadało troszkę i dzis jeszcze raz podleje - mam nadzieje że mu sie poprawi wyglad i kondycja
Po 2-3 dniach prysne jeszcze "mniszkiem' co by sie chwasty wyniosły.....i jest nadzieja na ładny trawnik


Wow ... ale zadziałałaś!!! ... leniuchowaniem bym tego nie nazwała... ale będzie czad
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jankosia 10:35, 30 cze 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No ja w każdym bądź razie trzymam za ciebie kciuki Mariolko Tylko o te zacieki się boję. Że będziesz potem szorować dzień koło dnia Ale muszę przyznać że tak jak u Anuli czyli na gęsto przy tym lustrze to by ci pasowało. Wyglądałoby jakbyś miała taras na belkach a nie lany Fajnie może to wyglądać. A czy nie lepsza byłaby blacha kwasówka?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 10:46, 30 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Margarete napisał(a)
U Anuli ....w jej ogrodowym raju...spójrz na wątek cytowany powyżej....


Przejrzałam sobie troszeczkę wątek Anuli
Ślicznie i klimatycznie jest w jej ogrodzie
Inspiracja wspaniała
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
makkasia 13:11, 30 cze 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Małgosiu przepraszam, za spóźnione życzenia zdrowia, i spełnienia wszystkich marzeń


Charles Austin dla Ciebie


Lustra w tym miejscu to świetny pomysł



____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Margarete 13:41, 30 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
jankosia napisał(a)
No ja w każdym bądź razie trzymam za ciebie kciuki Mariolko Tylko o te zacieki się boję. Że będziesz potem szorować dzień koło dnia Ale muszę przyznać że tak jak u Anuli czyli na gęsto przy tym lustrze to by ci pasowało. Wyglądałoby jakbyś miała taras na belkach a nie lany Fajnie może to wyglądać. A czy nie lepsza byłaby blacha kwasówka?

Może blacha byłaby lepsza ale nie wiem czy nie droższa...musze popytac, porównac, na razie to tylko projekt, nie wiem ile kasy to wszystko z donicami mnie wyniesie...
Co do zacieków to najwieksze z nich powstały kiedy oprócz donic miałam na tarasie skrzyneczki plastikowe z jednorocznymi roslinami tarasowymi, one były najczęściej nawozone, podlewane etc...wtedy nie miałam ogrodu, swoich rabat bo teren był wspólny, niepodzielony i należał do spóldzielni mieszkaniowej. Teraz tych donic juz dawno nie ma, to i zacieki nie powstaja takie. Mam nadzieje.......
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:44, 30 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ren133 napisał(a)


Przejrzałam sobie troszeczkę wątek Anuli
Ślicznie i klimatycznie jest w jej ogrodzie
Inspiracja wspaniała

Masz racje ogród Anula ma piekny, byłam tam w upalny czerwcowy dzien a skutkiem starych drzew, wysokiego zywopłotu, ciemnozielonych krzewow rododendronów, traw, róż, ciurkadełek i klimatu w ogrodzie upał był mniej doskwierający. No i osoba samej Anuli...szkoda że teraz rzadko zagląda na forum, ale ogród ma wspaniały....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:46, 30 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
makkasia napisał(a)
Małgosiu przepraszam, za spóźnione życzenia zdrowia, i spełnienia wszystkich marzeń


Charles Austin dla Ciebie


Lustra w tym miejscu to świetny pomysł


No cos ty Kasiu, skąd mogłas wiedzieć ....dziekuje bardzo za życzenia
I za cudną róże tez

Muszę zbilansowac mój projekt z lustrami i donicami - wtedy sie okaze czy dam radę i kiedy....
Pozdrawiam !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies