Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Debra 23:36, 07 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
bacha2224 napisał(a)
Może te wisienki czymś zalać,i będzie wiśnióweczka.


Basiu, nie umiem. Trzeba te wisnie z pestek oczyścić? Zalewa sie spirytusem?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
bacha2224 23:42, 07 lip 2013


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Jutro zapytam się koleżanki,robi świetną wiśnióweczkę,ale pamiętam że troszkę pestek wrzucała bo dają specyficzny smak.W ubiegłym roku zalewałam,aronię,pigwę i cytrynę,cytrynówka mniam mniam.
____________________
Lawendowy kredens
Milka 23:54, 07 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Debra napisał(a)
A dzisiaj poza obserwowaniem owadów - relacja tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1572-domki-dla-pozytecznych-owadow?page=8

porobiłam odświeżenie kancików



Kanciki robiła 2 miesiące temu, teraz tylko przywrócenie do porządku. Wcale nie jest takie pracochłonne. Obleciałam połowe ogródeczka

Różyczka i floks zakwitły







i to perfekcja, o której marzę, wspaniale wyszło, od razu tak schludnie i elegancko
robi się je fajnie, tylko z czasem zawsze problem
też nie wiedziałam, że czerwony floks to rzadkość, ciesz się i wąchaj; u mnie tez jakiś zaczyna, ale nie wiem, czy też czerwony, czy raczej ciemny pink
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
barbara_kraj... 01:45, 08 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
bacha2224 napisał(a)
Jutro zapytam się koleżanki,robi świetną wiśnióweczkę,ale pamiętam że troszkę pestek wrzucała bo dają specyficzny smak.W ubiegłym roku zalewałam,aronię,pigwę i cytrynę,cytrynówka mniam mniam.


Ja nie dryluję wiśni. Zalewam je pół na pół spirytus- wódka. Na 1 kg wiśni 1 l alkoholu. Od czasu do czasu wstrząsam i po 3 miesiącach zlewam I nalew. Wiśnie zasypuję cukrem - 0,5 kg i znów zostawiam do czasu aż cukier 'wyciągnie' z wiśni alkohol z sokiem. Potem łączę te dwa płyny i filtruję przez gazę. Wiśnie można zalać ponownie i cały proces powtórzyć a otrzymane płyny połączyć z I partią.
W necie jest sporo przepisów na nalewki. U nas w Ogrodowej kuchni też jest kilka.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Madzenka 06:34, 08 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ogród z kancikami to jest to!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Debra 11:25, 08 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
irena_milek napisał(a)


i to perfekcja, o której marzę, wspaniale wyszło, od razu tak schludnie i elegancko
robi się je fajnie, tylko z czasem zawsze problem
też nie wiedziałam, że czerwony floks to rzadkość, ciesz się i wąchaj; u mnie tez jakiś zaczyna, ale nie wiem, czy też czerwony, czy raczej ciemny pink


Irenko, te kanciki to jest naprawdę 'lekarstwo na całe zło' - zeby nie wiem co rosło, albo nie rosło, ogród nabiera sznytu i już
No fakt, wymagają czasu. A cały gips w ich robieniu i utrzymaniu - moim zdaniem - polega na dokładnym pionowym cięciu i utrzymaniu tego odstępu od rabaty. Inaczej brzeg zarasta błyskawicznie. Jak jest pionowa ścianka i odstęp, trawa w powietrzu nie rośnie, więc jej nie ma ))))

Z tymi kolorami kwiatów na bylinach, to jest wieczna niewiadoma....
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:27, 08 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Marzena2007 napisał(a)
Ogród z kancikami to jest to!!!


Pełna zgoda
Ja już nawet lubię je robić, a po każdym użyciu Bentleyek umyty i wytarty wraca na honorowe miejsce na ścianie, w domku Baby Jagi
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:28, 08 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)


Ja nie dryluję wiśni. Zalewam je pół na pół spirytus- wódka. Na 1 kg wiśni 1 l alkoholu. Od czasu do czasu wstrząsam i po 3 miesiącach zlewam I nalew. Wiśnie zasypuję cukrem - 0,5 kg i znów zostawiam do czasu aż cukier 'wyciągnie' z wiśni alkohol z sokiem. Potem łączę te dwa płyny i filtruję przez gazę. Wiśnie można zalać ponownie i cały proces powtórzyć a otrzymane płyny połączyć z I partią.
W necie jest sporo przepisów na nalewki. U nas w Ogrodowej kuchni też jest kilka.


Basiu, co tam net - taki osobisty opis jak Twój, to jest to!
Ale naszą Ogrodowiskową kuchnię też zaraz odwiedzę.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Milka 11:31, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Debra napisał(a)


Pełna zgoda
Ja już nawet lubię je robić, a po każdym użyciu Bentleyek umyty i wytarty wraca na honorowe miejsce na ścianie, w domku Baby Jagi


wzorowa ogrodniczka z ciebie, u mnie z tym ciut na bakier
kanciki też lubię robić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:11, 08 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Krysiu, dostałam fotkę od Kasi, mus i u ciebie zostawić, takie uchachane jesteśmy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies