Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Ola54 11:01, 11 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Debro, dołączę do mniejszości. Też lubię nawłoć może przez to, że ma tak ładne drugie imię - mimoza - a to już kojarzy mi się z piosenką młodości "Mimozami jesień się zaczyna". I Tuwimowi chodziło o nawłoć...."Złotawa, krucha i miła"
Niestety nie mam jej u siebie może kiedyś ją wsadzę w dalekim kącie ogrodu gdzie sadzę dzikie róże
Debra 11:11, 11 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Michalina napisał(a)
Debro, dołączę do mniejszości. Też lubię nawłoć może przez to, że ma tak ładne drugie imię - mimoza - a to już kojarzy mi się z piosenką młodości "Mimozami jesień się zaczyna". I Tuwimowi chodziło o nawłoć...."Złotawa, krucha i miła"
Niestety nie mam jej u siebie może kiedyś ją wsadzę w dalekim kącie ogrodu gdzie sadzę dzikie róże


Jakże się cieszę, że i Ty....
Tak, Tuwimowi chodziło o nawłoć. Ja też mam ją w kącie, a nawet w dwóch - łatwo upilnować

Najwyższe łodygi nawłoci u mnie mają w tej chwili ponad 2 metry! Tworzy razem ze słoneczniczkami bardzo gęsty żywopłot.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
ewsyg 21:58, 11 lip 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
U mnie sucho a liście raczej nie spadają. no chyba, że chodzi o brzozy i wiśnie, ale te podłapały choroby.

Nawłoć posiadam, mam jeszcze kawałek naturalnej łąki, która tam była. Jest piękna, aż żal się jej pozbywać, ciągle coś kwitnie - a to maki, a to żmijowiec, krwawnik, rumianek, nawłoć, osty, dziewanny.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
barbara_kraj... 22:29, 11 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Debra napisał(a)


A z wieści ogrodowych - zastanawiam się dlaczego spada tak dużo liści. Mam wrażenie, że zwykle było to później.

To wina pogody, nadmiaru wilgoci, która jest przyczyną chorób grzybowych. Wczoraj wygrabiłam trzy wiadra liści: wiśni, czereśni i z sąsiedzkiego orzecha włoskiego
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 22:46, 11 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ewsyg napisał(a)
U mnie sucho a liście raczej nie spadają. no chyba, że chodzi o brzozy i wiśnie, ale te podłapały choroby.

Nawłoć posiadam, mam jeszcze kawałek naturalnej łąki, która tam była. Jest piękna, aż żal się jej pozbywać, ciągle coś kwitnie - a to maki, a to żmijowiec, krwawnik, rumianek, nawłoć, osty, dziewanny.


No właśnie Ewo. Ja gdybym miała większy ogród, miałabym tez taka łakę. Może nie pozbywaj się tej łąki. Niech sobie będzie.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 22:50, 11 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)

To wina pogody, nadmiaru wilgoci, która jest przyczyną chorób grzybowych. Wczoraj wygrabiłam trzy wiadra liści: wiśni, czereśni i z sąsiedzkiego orzecha włoskiego


Ja też zbieram mnóstwo liści z wiśni, ale nie tylko. Morwa, grusza, jabłonki, nawet brzoskwinia i aronia, wszystko sypie liśćmi, nie widze oznak chorób, smutne to takie. Przecież jest lipiec.
Do tego na brzoskwini mnostwo owoców, na gruszy i aronii też. Jakoś naprawdę dziwny ten rok.

U sąsiada specjalisty od ogórków, nawet te zmarniały.

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
ewsyg 23:57, 11 lip 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Długo jeszcze będzie ta łąka, już nawet kombinuję jak ją wkomponować na stałe. Ale z tym się nie spieszy.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Debra 10:35, 12 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Mój pospolity rośnie we wszystkich kierunkach - jest nieco pokręcony, ale taki mi się bardzo podoba



____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
eda 10:42, 12 lip 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
pozdrawiam serdecznie buźiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Milka 10:54, 12 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Debra napisał(a)
Moja hortensja pnąca. Maj 2012



Lipiec 2013



Jak widać jej roczny przyrost może byc całkiem spory

I jeszcze ten sam widok z większej odległości



I moja trawiasto-kordylinowo-kannowa rabata widziana z zewnątrz. Na pierwszym planie Clematis Paul Farges.




pięknie przyrasta hortensja, za 3 lata będzie busz!
muszę sprawdzić, czy w moich domkach, coś się dzieje, wiszą i zapomniałam o nich
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies