Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 12:41, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
asiak napisał(a)
Polinko, przyszłam się przywitać i obejrzeć Twój ogród
Zapraszam do siebie, może coś doradzisz przy tworzeniu moich rabat? Pozdrawiam


Cześć Asiu Ogród to u mnie za duże słowo, jedna duża rabata będzie właściwszym określeniem

W wolnej chwili zajrzę do Ciebie ale ze mnie kiepski doradca
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:45, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Sebek napisał(a)
Poli! Zawsze zapominam się spytać Czy to Ty miałaś turzyce w domu? Udały Ci się?


Ha, ha Sebek-miałam to dobre słowo
Przez 3 miesiące udało mi się utrzymać Ice Dancy w domu. Stały na parapecie, okno os wschodu, pod parapetem kaloryfer. Cały czas musiały mieć wilgotną ziemię bo w przeciwnym wypadku usychały końcówki. I tak przez te 3 miesiące jak o nie dbałam to były ok.po 3 miesiącach kilka razy zapomniałam o częstym podlewaniu i kaput.
Próbowałam jeszcze z Silverami ale tu po dwóch tygodniach od razu porażka.

W tym roku również mam plan ponownie przetestować ID w domu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:46, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
asiak napisał(a)
Obejrzałam kilka pierwszych stron i kilka przy końcówce... aż się wierzyć nie chce, że to te same rabaty
Przepiękne


Asiu, miło mi bardzo czytać takie słowa
Dziękuję!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:47, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Moniq napisał(a)
Nie moge sie napatrzeć na twój ogród.....


Moniko, nie wiem co powiedzieć...
W realu mało kto zachwyca się moim ogrodem a tu tyle ciepłych i miłych słów.

Bardzo dziękuję!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 12:54, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wendy79 napisał(a)
Szukam turzycy na słońce ID da radę, a może jakaś inna? W nogi hortek... Masz jakiś sprawdzony namiar, bo potrzebuję 24 sztuk?


Och mój księżycowy

Aga, u mnie ID na słońcu od rana do 16 i pięknie rosną. Potrzebują wtedy troszkę więcej wody niż na stanowisku półcienistym.
Pamiętaj, że ID rozchodzą sie rozłogami i będą "tańczyć" na rabacie. Jeśli nie potrzebujesz ich w rządku a do tego aby również zadarniły pod hortkami to myślę, że wybór słuszny ale jesli zależy Ci na czymś uporządkowanym to szukaj carexa co się rozrasta w kępę.
Resztę podam na pw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:02, 28 sie 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W związku z obsadzaniem nowego ogrodu mam kilka pytań Mam nadzieję, że mimo tego, ze ostatnio nie piszę u Was ktoś zajrzy i podpowie...

1. Czy ML może rosnąć w półcieńiu? Przwidziałam dla niego miejsce w półcieniu tzn. słońce od rana do 12, póżniej cień, który rzucają stare, wiekowe dęby. Czy słońce mam wpływ na strzelistość miskantów? Czy w półcieniu mogą sie ML pokładać?

2.Czy molinia KF może rosnąć w półcieniu?

3. Planuję trzy rodzaje seslerii. Czy dobre mam info odnośnie wysokości, najwyższa - haufleriana, srednia-jesienna, niska- skalna?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 21:03, 28 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ML testuję w cieniu, a dokładnie tuż pod panelowym płotem. Wystawa praktycznie na północ, ale żeby tak łatwo nie było osłonięte rodkiem i sporą hostą Guacamole. W praktyce od ziemi odbijają bez słońca. Patologia ogrodnicza, nieprawdażDużo jeszcze nie mogę powiedzieć, bo kępki podkradzione od mamuśki.
Jedna rośnie od zeszłego roku, 3 albo 4 (skleroza nie choroba) od wiosny.
Ta zeszłoroczna wyższa i nie rozkłada się. Pozostałe widać znad hosty i rodka, ale to maluchy. Ciekawostką jest to, ze starsza kępa całą zimę miała kolor i była żywa. W drugiej połowie kwietnia ciachnięta była standardowo.

Molinię mam na dwóch stanowiskach. W praktyce dwie kępy rosną w półcieniu jedna ma ok.4-5godzin słońca, druga od południa do 19. Słabiej kwitnie.

Seslerii nie mam. Nie pomogę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
lojalna_ 21:08, 28 sie 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
polinka napisał(a)


Iwonko, Silver Sceptre jest po obu stronach placu wypoczynkowego.



A Ice Dance jest przed Red BAronem.



Dziękuję


Bajkowe widoki jak Ty to robisz?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Madzenka 21:30, 28 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poli ja mam silvery ale tak mnie wnerwiły, ze wsadziłąm do donicy.... Nic a nic nie rosną. trafiły mi się jakies słąbe sadzonki. Duzo lejesz im wody?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
iwka 21:37, 28 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
z seslerią jest tak jak napisałaś molinie i ML mam na słońcu więc nie pomogę.

dziękuję za porównanie silverów z ID, dla mnie bardzo podobne, chyba bym nie odróżniła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies