Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Mary 21:35, 06 paź 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
Iwonko. Wydaje mi się, że to nie ma wiele wspólnego z wiekiem.
Myślę, że to raczej kwestia podejścia do ogrodu. Czy najważniejszą dla mnie sprawą jest mieć piękny ogród czy tworzyć piękny ogród? Myślę, że dla większości osób które dłużej są na forum tak naprawdę ważniejsze jest to drugie. Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale....
Czasem wcale nie wiemy, że tak naprawdę chodzi nam o samo tworzenie. Nawet przed sobą nie umiemy się do tego przyznać. W każdym razie w tym przypadku, świadomie lub nie, bardziej szukamy wiedzy, chcemy się nauczyć, pytamy innych.
Ale nie każdy ma takie podejście. Niektórzy chcą po prostu mieć piękny ogród. I nie ma w tym nic złego. To nie jest kwestia złej woli tylko innego podejścia, innych priorytetów. Jak cofnę się kilkanaście lat wstecz, praca + małe dzieci. Nie było żadnej możliwości, żeby spędzać wiele godzin na czytaniu forum. Gdybym wtedy urządzała ogród?
Dlatego sądzę, że ocenianie innych, że są leniwi i nie chcą czytać, nie jest moim zdaniem w porządku. Może to forum po prostu nie jest dla osób, które nie mają czasu się uczyć. To też nic złego.


____________________
Marysia - Ogród bez roweru
polinka 21:37, 06 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwk4 napisał(a)

Dobre
Też tak pomyślałam. Toszka była szybsza

Poli, dobrze że dyskusję zamknęłaś, bo bym nie wytrzymała...
Nawigatorka prawdę napisała. Samemu sporo trzeba się najpierw nachodzić i chcieć skorzystać z doświadczeń innych.

I jest wyszukiwarka, jak się czegoś nie wie.
Młodzi jakoś inaczej świat postrzegają.




No co Wy dziewczyny Jak bym mogła kogoś prosić o chwasty mając je u siebie?

Z tymi młodymi to coś się dziwnego dzieje
Wtorkowe wydarzenia w naszym mieście powiatowym pokazały, ze młodzież dużo wymaga od innych ale od siebie nic nie dajac.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:39, 06 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
W styropianie? Ja też się zabieram powoli ale po tym weekendzie bo zajęty mam bardzo.i nawet coś jakby z złotem będzie...


W styrodurze. Póki co to pierwsze próby, zobaczymy w sobotę czy coś z tego będzie

Czytałam, ze u Ciebie fajna imprezka się zapowiada Super wiek!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anna_t 21:40, 06 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MariBere napisał(a)
Iwonko. Wydaje mi się, że to nie ma wiele wspólnego z wiekiem.
Myślę, że to raczej kwestia podejścia do ogrodu. Czy najważniejszą dla mnie sprawą jest mieć piękny ogród czy tworzyć piękny ogród? Myślę, że dla większości osób które dłużej są na forum tak naprawdę ważniejsze jest to drugie. Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale....
Czasem wcale nie wiemy, że tak naprawdę chodzi nam o samo tworzenie. Nawet przed sobą nie umiemy się do tego przyznać. W każdym razie w tym przypadku, świadomie lub nie, bardziej szukamy wiedzy, chcemy się nauczyć, pytamy innych.
Ale nie każdy ma takie podejście. Niektórzy chcą po prostu mieć piękny ogród. I nie ma w tym nic złego. To nie jest kwestia złej woli tylko innego podejścia, innych priorytetów. Jak cofnę się kilkanaście lat wstecz, praca + małe dzieci. Nie było żadnej możliwości, żeby spędzać wiele godzin na czytaniu forum. Gdybym wtedy urządzała ogród?
Dlatego sądzę, że ocenianie innych, że są leniwi i nie chcą czytać, nie jest moim zdaniem w porządku. Może to forum po prostu nie jest dla osób, które nie mają czasu się uczyć. To też nic złego.



BRAWO
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:41, 06 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Poli inspirujesz...! może wkońcu i ja się ruszę...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 22:15, 06 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)


W styrodurze. Póki co to pierwsze próby, zobaczymy w sobotę czy coś z tego będzie

Czytałam, ze u Ciebie fajna imprezka się zapowiada Super wiek!
w styropianie fajnie wychodzą.a zabezpieczyłas czymś boki styropianu tam gdzie styka się z betonem?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 00:02, 07 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Poli już święta???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 00:35, 07 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Marysiu, sporo racji w tym co piszesz. To kwestia priorytetów.
Być albo mieć.
Broń Boże, nie oceniam co lepsze.

Tylko boli mnie fakt, że osoby, co napisały zaledwie 130 postów, mają żal, że nikt nie przybiegł i im nie pomógł. Dziś sprawdziłam: na naszych ogrodach jest 1300 wątków. W ilu wątkach "młodzi" byli się przywitać, ile razy zapytali się o jakąś roślinkę, kompozycję?
Nie można tylko chcieć. Trzeba też umieć dać.

I nie napisałam, że ktoś jest leniwy. Nie wchodzę głębiej, dlaczego jest na nie... Nie do mnie należy ocena.

Poli, to o czym piszesz - doświadczam też w pracy.
Ostatnio znalazłam taki obrazek: Lata 70-te.
Mama pyta się po szkole synka odrabiającego lekcje: byłeś dla nauczyciela miły?
Drugi podobny współcześnie:
Mama pyta się synka gapiącego się w monitor: Czy nauczyciel był w szkole dla ciebie miły?
Nowe pokolenie rośnie


____________________
Ogródek Iwony II
Kawa 08:31, 07 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Poli ale do świąt to jeszcze 2 miesiące ponad
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Toszka 09:07, 07 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwk4 napisał(a)
(...)
Poli, to o czym piszesz - doświadczam też w pracy.
Ostatnio znalazłam taki obrazek: Lata 70-te.
Mama pyta się po szkole synka odrabiającego lekcje: byłeś dla nauczyciela miły?
Drugi podobny współcześnie:
Mama pyta się synka gapiącego się w monitor: Czy nauczyciel był w szkole dla ciebie miły?
Nowe pokolenie rośnie


To nowe pokolenie dostosowuje się do rzeczywistości
I to jak bardzo, doświadczyliśmy na własnej skórze na koniec szkoły podst. i przy rekrutacji do gimnazjum, gdzie szybko okazało się, że uczciwość dostaje po łbie, a cwaniactwo i oszustwo jest nagradzane i powszechnie akceptowane
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies